Autor Téma: Pegaso 650 IE 2002 nestartuje  (Přečteno 9870 krát)

Offline gammar

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 119
  • Karma: 0
Pegaso 650 IE 2002 nestartuje
« kdy: Červen 09, 2024, 09:15:29 odpoledne »
Zdar zavodnici, uz jsem tu dlouho nebyl. No dlouho, na pomery meho Pegasa, uz asi pul roku.
Normalne prijedu do prace a odpoledne toci, toci, nechytne. Maximalne tak na 2 vteriny, ani se nedostane do otacek, jen se parkrat prevali.Tak jsem zkusil vymazat pamet zavad ridici jednotky. Nejaka tam byla, ale uplne jsem ji nezachytil, mozna 43 chyba civky.
Okamzite sla natocit, opakovane, bez zavahani. Normalne jsem odjel a druhy den zase nic. Ale tentokrat jiz zadna chyba v pameti neni.
Takze jsem objednal civku, neni draha a uz jsem ji byl nucen jednou menit. Tak ji vymenim a uvidim. Co pripadne jeste zkusit? Cidlo polohy skrtici klapky jsem menil nedavno, tim to nebude. To take znemoznovalo start. Cerpadlo po zapnuti chcipaku zavrci.

Ony ty zavady jsou casto dosti nevyzpytatelne. Jako treba minuly rok, kdy normalne kazdy den nastartuju a hned odjedu, zpatky to same. Pak ale jednou nastartuju, necham to chvili bezet a zdechnu to. A starter prestane fungovat, uz to netoci. Stacilo hodku pockat a zase normalne toci. Bylo vadne jeho rele, ktere kdyz se ohralo teplem stoupajicim od motoru, tak prestalo fungovat. Po vychladnuti motoru zase slo, ale jen chvilku, nez se ohralo.

Tak uvitam pripadne rady, kde by mohla byt chyba..

Offline gammar

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 119
  • Karma: 0
Re:Pegaso 650 IE 2002 nestartuje
« Odpověď #1 kdy: Červen 26, 2024, 09:09:27 dopoledne »
Tak doplnim, kam jsem se posunul. Vymenil jsem zapalovaci civku, ale to nepomohlo. Udelal jsem skolackou chybu, ze jsem si nevyzkousel, ze mam jiskru. Nicmene ridici jednotka ale zacala vykazovat chybu na prvnim i druhem okruhu vstrikovacu. Ty jsem zmeril, jsou v poradku. Takze jsem vymenil rele vstrikovacu a nasledne i palivove cerpadlo. To se mi zdalo divne. Sice spinalo, ale bylo o dost tissi nez to druhe, pri odpojeni ze vstrikovaci rampy to nebylo natlakovane, jen vyteklo trochu benzinu a pri ukonceni pokusu o startovani to vydavalo zvuk zpetneho sani, jako kdyz vypoustite umyvadlo a na zaver to zachrochta. Tak takove zvuky. I kdyz, teoreticky tam mohlo byt malo benalu, sotva 5 litru, ale rezerva jeste nesvitila. A ani by to nevysvetlovalo, ze vecer to slo nastartovat a rano uz ne.
Ale ani vymena cerpadla nepomohla. Takze doslo na odhaleni one skolacke chyby. S novou civkou Valeo neni jiskra. Tedy obcas jo, obcas ne. Zrejme podle toho, ze ma trosku jinak vyresen vystup na svicku. Skoro se nelisi od NGK, ale zda se, ze tam neni dobry kontakt. Takze jsem tam vratil  NGK civku a normale to slape.
Budu doufat, ze primarne byl problem s tim cerpadlem a vymenou civky jsem zanesl do systemu jen dalsi chybu.

Offline Rados

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 3
  • Karma: 0
Re:Pegaso 650 IE 2002 nestartuje
« Odpověď #2 kdy: Červenec 12, 2024, 02:50:11 odpoledne »
Nazdar, mal som podobné príznaky, vyskúšaj vyhodiť konektor za regulátorom a káble spoj napriamo spájkou mne to pomohlo.