Autor Téma: Jak funguje spinac stojanu?  (Přečteno 9835 krát)

Offline gammar

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 104
  • Karma: 0
Jak funguje spinac stojanu?
« kdy: Červen 27, 2021, 11:49:51 dopoledne »
Ahoj  pratele, na Pegasu 650 IE se po zmacknuti starteru nic nedeje. Neutral zarazen, kontrolka sviti.
Napada mne spinac stojanu. Ale ten by mel fungovat tak, ze at je sklopen nebo ne, tak nastartovat ma jit. Jen pokud je zaroven zarazena rychlost, a je vyklopen, tak blokuje.
Staci pro overeni rozpojit konektor a proklemovat ty 2 kontakty? Pak by mel byt vyrazen?

Jeste mne napada, neni spinanc i na spojce? Ze kdyz je vymackla, tak jde startovat i se zarazenou rychlosti a stojanem? Prave tam mi trochu u packy vrzalo lanko, tak jsem to tam prostrikaval silikonovym mazivem, tak jestli tam to nezustava viset.

Jak tak koukam na schema a i z principu  fungovani bych rekl, ze spinac na spojce hraje roli jen tehdy, kdyz je stojanek vyklopen. Pokud je zaklopen, nemuze spinac na spojce hrat zadnou hlidaci roli a pokud by byl vadny, tak by umoznil startovat i s kvaltem bez spojky. Ale neni mi to dle planku uplne jasne. Je mozne, ze pokud nebude funkcni a bude stale ve stavu blokace startu, tak by to mohlo hrat roli i pri zaklopenem stojanu? Ono to pri jizde samotne uz nehraje roli, protoze to jen odpojuje starter.
A pokud by nefungoval spinac neutralu, tak by nemela svitit ani kontrolka, takze tam by problem byt take nemel.


Takze doplnuji, bude to neco zakernejsiho. Odpojil a propojil jsem cidlo stojanu i spojky, to nehraje roli.
Problem je, ze prijdu ke stroji a normalne jde nastartovat. Necham to chvili bublat a vypnu. Pak uz zase nic. Pockam tak pul hodky a znovu v pohode nastartuje. Necham bublat, vypnu a zase nic. Pockam a zase jde a tak porad dokola.
No co je tohle za blbost?



Predem diky.
« Poslední změna: Červen 27, 2021, 04:46:25 odpoledne od gammar »

Offline Jary

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 83
  • Karma: 0
Re:Jak funguje spinac stojanu?
« Odpověď #1 kdy: Červen 27, 2021, 01:29:11 odpoledne »
Moto točí motorem nebo vůbec nic nedělá jen jakoby cvaká a netočí?

Offline gammar

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 104
  • Karma: 0
Re:Jak funguje spinac stojanu?
« Odpověď #2 kdy: Červen 27, 2021, 01:38:02 odpoledne »
Vsechno sviti jak ma, cerpadlo vrci, ale ani tuk, nezacne tocit.

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Jak funguje spinac stojanu?
« Odpověď #3 kdy: Červen 27, 2021, 05:09:10 odpoledne »
Rozdělej tlačítko startéru to mi jednou přestalo fungovat stačí přihnout plíšek .

Offline gammar

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 104
  • Karma: 0
Re:Jak funguje spinac stojanu?
« Odpověď #4 kdy: Červen 27, 2021, 07:55:49 odpoledne »
To jsem zkontroloval, je to tam v pohode. Pokud to nastartuju, zkusebne zkousim tuknout na startovaci spinac, tak je slyset, ze starter spina. Tak po 2 minutach chodu motoru prestane. A samozrejme po vypnuti motoru nefunguje. Co se tam tak muze ohrat, ze to nepousti stavu na starter?

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Jak funguje spinac stojanu?
« Odpověď #5 kdy: Červen 27, 2021, 08:30:09 odpoledne »
Tak to bude startovací cívka je pod nádrží vedou do ní sylne dráty od baterky a ke startéru a dva tenké od start tlačítka to bude chtít vyměnit dá se to běžně koupit na internetu.

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Jak funguje spinac stojanu?
« Odpověď #6 kdy: Červen 27, 2021, 08:31:18 odpoledne »
Bude to vypálené když ty dva silné propojis měl by startér sepnout tak to vyzkousis

Offline gammar

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 104
  • Karma: 0
Re:Jak funguje spinac stojanu?
« Odpověď #7 kdy: Červen 27, 2021, 09:13:18 odpoledne »
Dekuji, vyzkousim. Takze demontaz nadrze nutna?
V planu se to nazyva startovaci rele, koukam spravne?
« Poslední změna: Červen 27, 2021, 09:19:27 odpoledne od gammar »

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Jak funguje spinac stojanu?
« Odpověď #8 kdy: Červen 28, 2021, 05:24:38 dopoledne »
Ano a nádrž dolů