Autor Téma: Výměna oleje - návody, rady..  (Přečteno 60180 krát)

Václav

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #15 kdy: Březen 12, 2013, 09:42:07 odpoledne »
Postup.Vypustit olej z rámu,vypustit olej z motoru,vyměnit filtr,nalít cca 1,5l,protočit bez zapalování,dolít 0,6l oleje,popřípadě zkontrolovat hladinu oleje  :).Chlapy je to tak správně,nebo jsem na něco zapoměl?Co ten šroubek ve filtru,musí se to nějak odvzdušnit?Díky za rady a doplnění postupu při výměně motorového oleje ;)

pytlak

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #16 kdy: Duben 13, 2013, 10:32:51 dopoledne »
Zdravím chlapy.
Rád bych uklidnil ty, co řeší kolik oleje a zda odvzdušnit pumpu. Dělám moto a auta 35 let tak snad na mě dáte. Jak říká Zedon, nalíjt po měrku projet pár km a znovu překontrolovat. Opravdu je to o tom jak dlouho se nechá starý olej tz. odkapávat z motoru. Vždy tam trochu zůstává a proto se nemusí olejové čerpadlo tz. zalívat, či odvzdušnovat. Toto se dělá jen po GO motoru, kdy je v něm sucho. Ale zase kdo dělá GO motoru,tak to ví a čerpadlo si zalije.
Přeji spoustu štastných km. a krásnou sezonu s kolečkama dolů.

Pytlak.

vladaobi

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #17 kdy: Duben 13, 2013, 09:13:43 odpoledne »
Tak sem dnes měnil olej, moto sem zahřál vypustil olej jak z rámu tak s motoru vyndal filtr dal nový, vše sem dal spět a nalil olej když sem měl plno tak sem to na pár vteřin natočil olej zmyzel a pak ještě jednou, ted se jen chci zeptat jak tu píšete že jen protočíte motor bes staru to se dělá jak, doufám že sem nic neskurvyl když sem to natočil a nechal cca 5 vteřin klapat.

Offline gammar

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 104
  • Karma: 0
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #18 kdy: Duben 25, 2013, 11:21:59 odpoledne »
No v principu je jedno, jestli se to protoci na par vterin na starter, nebo to nakopnes a zase zdechnes. Jak pise pytlak vyse, ze se nemusi okruh odvzdusnovat, tak asi ne, ale ja to delam, nebot je to tak popsano v manualu. Jde totiz o odvzdusneni celeho okruhu, ale asi to fakt neni az tak nutne, ale jistota je jistota.

vladaobi

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #19 kdy: Duben 26, 2013, 05:17:54 odpoledne »
No a jak to odvzdušnim

Offline gammar

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 104
  • Karma: 0
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #20 kdy: Duben 27, 2013, 05:11:20 odpoledne »
Jednoduse, staci vyndat filtr, pod nim povolit odvdusnovaci sroub, tocit starterem, dokud od tud nezacne tect olej a zasroubovat.

vladaobi

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #21 kdy: Duben 27, 2013, 08:02:15 odpoledne »
Vyndat filtr :o a není to ten šroub co je z venku na výčku toho filtru mám Pegaso 650 trial 2007

Offline gammar

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 104
  • Karma: 0
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #22 kdy: Duben 29, 2013, 09:22:27 dopoledne »
Aha, tak to nevim, pisu o IE. Mrkni se do manualu.

katana88

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #23 kdy: Leden 27, 2014, 07:12:31 odpoledne »
a jakej olej tam lejete?? do IE?? 5w40 nebo 10w40???

speaker

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #24 kdy: Leden 27, 2014, 07:23:57 odpoledne »
Do motoru se leje pouze to, co doporučuje výrobce.

Tomáš Woky Vokurka

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #25 kdy: Leden 27, 2014, 10:08:19 odpoledne »
Bohužel ja nevim co tam doporucuje výrobce, je to jednoduché namam servisní manual
Poradil by mi někdo?

speaker

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #26 kdy: Leden 28, 2014, 09:50:22 dopoledne »
Motorový olej pro motocykly s čtyřdobým motorem a se spojkou v olejové lázni.
IP SUPERBIKE 4 SAE 5W-40
nebo
AGIP 4T FORMULA RACING SAE 5W-40,
API SG nebo vyšší.

Je dobré dodržet viskozitu a to, že je to pro čtyřtakty a pro mokrou spojku. Ta spojka je důležitá pro to, aby ti neprokluzovala. Jinak výrobce můžeš zaměnit, ale na fórech si dohledej reference k tebou vybranému oleji, pokud nezvolíš originál.
Já jsem měl možnost koupit za lacino do svého naháče Castrol Power1 a na fórech jsem se dočetl, že je dobrej tak do kamen, že s mokrou spojkou moc nerozumí a občas prokluzuje. Tak jsem ho raději nevzal, připlatil jsem si a používám Motul. Nehledě na to, mám Yamahu a výrobcem do ní je doporučený Yamalube, což je přebal od Motulu.

V každém případě, volba je na tobě.

Tomáš Woky Vokurka

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #27 kdy: Leden 28, 2014, 02:43:08 odpoledne »
když bych vzal  10w40 je to problém?

speaker

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #28 kdy: Leden 28, 2014, 03:39:32 odpoledne »
Já bych řekl, že není. Pěkné povídání o olejích zde http://www.mjauto.cz/newdocs/oleje.htm Určitě na této adrese najdeš radu a odpověď mezi tvým dotazem a tím, co jsem ti opsal z manuálu.  ;D

Tomáš Woky Vokurka

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #29 kdy: Leden 28, 2014, 04:23:04 odpoledne »
děkuju, určitě to prostuduji W.