Autor Téma: Štartovanie...  (Přečteno 8498 krát)

Offline Lukas555

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Karma: 0
Štartovanie...
« kdy: Listopad 10, 2017, 07:34:30 odpoledne »
Zdravim vas,mal by som otazku ohladom startovania Pegaso Cube 2000..Tepla nastartuje na brnk..Ale akonahle postoji cez noc je problem, nastartuje ale s plnym syticom a rukou na sani to by bolo este v poho,lebo co citam viaceri to tak riesia..Lenze comu nechapem je pretacanie motora starterom,pretoci raz dva krat a potom vypne, musim to opakovat opatovnym stlacenim niekolko krat kym chyti..Ked chyti tak chvilku ide potom sa znizia otacky a sporadicky zdochne,par krat mi aj spätne kopla do volnobezky pricom bolo pocut kovove buchnutie..Baterka je sotva polrocna a volnobezka bola v lete komplet menena..Chystam sa este skontrolovat ventily, vymenit pruzinku dekompresora a dat nastelovat karburatory..Prosim vas poradte co s tym..Dakujem Lukas

Offline Přema

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 7
  • Karma: 0
Re:Štartovanie...
« Odpověď #1 kdy: Listopad 11, 2017, 06:28:11 dopoledne »
Můj soukromý typ: karburátory. Mám podobný problém, ale jsem lenivý  :)

Offline Přema

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 7
  • Karma: 0
Re:Štartovanie...
« Odpověď #2 kdy: Listopad 11, 2017, 06:31:09 dopoledne »
Sorry, s tím starterem jsem to přehlédl  :)

Offline Matej.sagat

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 46
  • Karma: 0
Re:Štartovanie...
« Odpověď #3 kdy: Listopad 12, 2017, 09:16:16 dopoledne »
A nemůže to být jen kravina ve formě špatného kontaktu v tlačítku na řídítkách?
Také ho přes zimu musím rozkuchat, pač už šteluji palec vždy do speciální pozice při startování :)

Ad rada k srandě postupu startování: bohužel, Pegaso má relativně dlouhou cestu paliva od karburátorů k válci. Nepřidá tomu ani fakt, že než se ten jeden velkej hrnek přetačí přes úvrať a vlastně čekáš na každý druhý takt..
Jenže, po půldenním studování fyziky a bla bla.. při teplotách kolem 5° a méně, se směs, která je sice dobře zkarburvaná,  následně znova kondenzuje na stěnách trubek mezi karburátorem a válcem (gumové příruby, samotný vychlazený blok motoru,..). Řešením je buď nepoměrně silnější baterka pro rychlejší protáčení startéru (zkus si nastartovat přes kabely z auta, budeš čumět jak ten startér umí točit :D ) a nebo, moje metoda, pokud jedu jezdit v zimě - na pět minut sundám sedlo, položím obyčejný fén na airbox namířený jen na karburátory a pak voila, start na první drc :)

Offline Lukas555

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Karma: 0
Re:Štartovanie...
« Odpověď #4 kdy: Listopad 12, 2017, 02:48:43 odpoledne »
Dik za rady hosi, no nemyslim ze by to mohol byt kontakt v tlacitku, ono pri kazdom jednom stlaceni hned reaguje, skor myslim ze ta baterka, vyskusam to z auta cez kable..A ak to nepojde poriadne ani tak, moze to byt dekompresorom? Ze to nejde pretlacit a starter vypne? ci?
No a tie studene starty, jedine tomu asi takto dopomahat,lebo studene to nastartovat na brnk, alebo dva je asi scifi :)

Offline Lukas555

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Karma: 0
Re:Štartovanie...
« Odpověď #5 kdy: Duben 03, 2018, 02:32:53 odpoledne »
Tak som to vyskusal po vyse 4. mesiacoch nastartovat: vypustil som karburatory, nechal odtiect benzin z nadrze, zalozil baterku a pripojil kable z auta..motorka s pomocou sitica a ruky na sani cca po 3 minutach vrcala..ta autobateria tym naozaj tocila neporovnatelne..dal som na noc nabit baterku z motorky, startoval som o tyzden uz bez kablov,motorka chytila na prvu supu..takze cely problem bol v slabej baterii..
..neviete niekto preco je na fore vacsina tem prec?

Offline Lukas555

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Karma: 0
Re:Štartovanie...
« Odpověď #6 kdy: Září 29, 2018, 12:10:41 odpoledne »
Kedze sa stale trapim so studenymi startami /baterku mam novu,toci to lepsie/ ale aj tak to studene poriadne nechyta,ked aj chyti tak po chvilke zase skape a tak so syticom plynom a rukou na sani sa trapim kym to nezacne ist..Tepla chyta na brnk..
Nasiel som jednu temu na americkom fore,ktore mozno riesi moj problem..Tak to sem vlozim strojovo prelozene a napiste kto viete co vy na to:)

Offline Lukas555

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Karma: 0
Re:Štartovanie...
« Odpověď #7 kdy: Září 29, 2018, 12:11:22 odpoledne »
Vitajte na fóre. Čo sa týka sacharidov, vaše ochorenia sú typické. Tieto motocykle boli vyčistené vo voľnobežných a pilotných okruhoch z továrne tak, aby mačky pracovali bez potreby sekundárneho vstrekovacieho systému ako na F650 Funduro. Stav skrutky Pegaso v kľučke zmesi je 1,5 a vypínač 37,5 je nedostatočný na voľnobeh bez tlmivky, pokiaľ motor a počasie nie sú horúce. V tomto prípade má Funduro oveľa bohatšie pilotovanie a konsenzus o zmiešavacom skrutke je 3,25, čo je oveľa bohatšie ako to je Pegaso siblovanie. Ihla a hlavný prúd sú jemné, ak nie sú bežné náhradné tlmiče.

Ak chcete získať americký Pegaso, aby sa spustil, bežal a nečinne dobre so zásobou 37,5 Pilot, otočte skrutku voľnobehu zmesi 4,5. Ešte lepšie, ak sú sacharidy vonku, zmeňte pilotov buď na 40.0 (Rakúsko / Švajčiarsko) alebo na 42.5. Aj keď som nepokúšal 40.0 pilotov, niektoré matematické ukazovatele naznačujú, že nastavenie skrutky zmesi na 3,5-3,75 sa ukáže ako východiskový bod. S pilotom 42.5, viem, že 3.0 ukáže, že to funguje skvele, keď je spojený s filtrom K & N.

Ak vyberiete sacharidy, zoberte ich od seba a uistite sa, že každý priechod je čistý / čistý. Spustite malý drôt (zvyčajne zvlhčujem drôt, aby sa lepšie čistil) cez každý port, najmä tie v zvončeku. Pozrite sa tiež na trhliny v prívodných topánkach a hadici na drevené uhlie (ak sú stále nainštalované). Ak boli hadičky hadice odstránené, zistila som, že gumové vákuové uzávery prasknú len po roku +. Akékoľvek netesnosti budú ďalej opierať o zmes.

Mám navyše pár nových pilotných trysiek Mikuni v 40.0, ak máte záujem.
Späť som čítal sprievodcu pre ladenie Mikuni a ukázal, že nastavenie voľnobehu by malo byť zvyčajne v rozmedzí 1,5-2,5 vypnutie, dávať alebo vziať. Akokoľvek by to mohlo naznačovať, že pilot bol príliš malý. Koniec koncov, BMW F650 bežal pilotom 41,5 a zmesou 3,25 otáčok. Zdá sa, že to zodpovedá tomu, čo som videl na našich kolíkoch a prečo prebiehame 42,5 pilotov a 3 otáčky (máme vzduchové filtre K & N). Odpoveď škrtiacej klapky a prechod do stredného rozsahu je oveľa lepšia.

Tommymerle,
berúc do úvahy nahromadenie uhlíka vo výfukových plynoch, ktoré naznačuje buď bohatú tryskanie, alebo vyhorené chladivo, obávam sa, že horúca jazda nemusí súvisieť s tryskaním. Červené záhlavia sú zvyčajne kombináciou voľnobežných a pilotných obvodov s chudobou, ktoré sa skladajú zo špinavého alebo upchatého karbónu, ktorý ďalej nakloní zmes. Ak máte skúsenosti s vysokou teplotou chladiacej kvapaliny, potom si myslím, že môžete mať problém s vodným čerpadlom alebo s hlavným tesnením.

Pokiaľ ide o gumové diely v karbóne, môžete ušetriť tony peňazí a kúpiť ich z predajcu Suzuki za rok 2000 GS500e. Na schéme súčiastok sa jedná o voľnobežné miešacie skrutkovanie (č.34), plachty (22), plaváky (č.17) a tesnenie s plovoucími miskami (č.15). Ak oddeľujete dva uhľovodíky, možno budete chcieť vymeniť aj prívodné tesnenia paliva, položka č. 46. Existuje jedno tesnenie, ktoré Suzuki neukazuje v schéme častí. To je prsteň v spodnej časti nosiča / vodidla posúvača. Pre tento produkt kupím od spoločnosti BMW číslo 13 11 2 343 393.