Autor Téma: Dobíjení  (Přečteno 71188 krát)

Offline ra100

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Karma: 7
Re:Dobíjení
« Odpověď #75 kdy: Říjen 02, 2016, 01:12:32 odpoledne »
Už to dostalo aj mňa.
Na volnobeh mi to dáva 14,3-14,8 pri 5000 ot/m aj 15,00.
Zapnem svetlá klesne na  13,08 - 12,89 a  vyciciava baterku.
Otázka znie čo ma čaká a neminie?  :)

zdeno255

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #76 kdy: Říjen 02, 2016, 04:06:54 odpoledne »
Čaká ťa výmena regulátora a kontrola elektroinštalácie. Ja som dal univerzálny regulátor za cca 50€ ktorý ma 5 vývodov (origo6). Upravil som spínačku cez relátko pretože sa prehrievala a strácalo sa napätie. V zime asi pomením vsetky kontakty.

Offline ra100

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Karma: 7
Re:Dobíjení
« Odpověď #77 kdy: Leden 19, 2017, 07:53:34 odpoledne »
Už je tam nový regler  YHC SH532B-12 za nekresťanskú cenu 110€.

Offline magi

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 54
  • Karma: 3
Re:Dobíjení
« Odpověď #78 kdy: Duben 30, 2017, 08:06:39 odpoledne »
 :( vcera mne vysplouchla u rybnika,3 km od civilizace,mrska,chcipla s nesla nastartovat...nastesti rybar mi pujcil startovaci kabely.Na tuk to naskocilo a do garaze jsem dojel v poho ale nesvitil jsem.Baterku jsem v noci nabil a odpo jsem patral po zavade.Pri cca 2000 ot. to dobiji 14,4 v,ale po zapnuti svetel ukazuje merak 12,6 v.Kdyz to opakuji nekolikrat 14,4 v. to namerim pokazde,ale po zapnuti svetel merak ukazuje  napet v rozmezi 11,9 - 13,4 v.Poradite cim to muze byt??Nerad bych nekde zustal bez pomoci... Dik.

Tondach

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #79 kdy: Květen 01, 2017, 10:35:13 dopoledne »
Postup
1.baterka...jak je stara
2.zkontroluj kontakty konektoru pred a za regulatorem(změrit vystupni napěti primo na regulatoru pri ruznejch otackach)
3.Napeti mezi tremi zlutymi draty z altiku cca 20V stridavych vzdy mezi dvema na volnobeh.
  Pri zvysenejch otackach cca 60V.
Vse zatim nasvedcuje ze mas v haji regl ale napred prohlidni kontakyty a spoje.
A jinak tady urcite najdes tenhle problem reseny na vice mistech.
T

Offline magi

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 54
  • Karma: 3
Re:Dobíjení
« Odpověď #80 kdy: Květen 04, 2017, 08:01:49 odpoledne »
Asi je po nem...se zvysovanim teploty klesa napeti.Po nastartovani dava 13,8 - 14,4 ale po zahrati 12,3-13,5 a po zapnuti svetel max 12,3....

Offline magi

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 54
  • Karma: 3
Re:Dobíjení
« Odpověď #81 kdy: Květen 24, 2017, 10:31:29 dopoledne »
Asi je po nem...se zvysovanim teploty klesa napeti.Po nastartovani dava 13,8 - 14,4 ale po zahrati 12,3-13,5 a po zapnuti svetel max 12,3....
Pro uplnost...vcera po cca 20. dnech od objedbnai na ebay jsem regler vymenen a vse fonguje

Offline dragon

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: 0
Re:Dobíjení
« Odpověď #82 kdy: Říjen 03, 2017, 04:51:37 odpoledne »
Taky jsem vyměnil regulátor. Dal jsem Elesys a teď aji se zapnutýma přídavnýma světlama 2x55w a vším co na pegu je včetně brzdovky pořád stíhá. Nehřeje se nežere baterku a za ty prachy se to vyplatí.Púvodní je blato a nejen u pega.

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Dobíjení
« Odpověď #83 kdy: Říjen 14, 2018, 05:45:33 odpoledne »
Cau kamaradi jak spousta z vas vi tak mi na srazu v simanove klekla baterka dal jsem tam jinou dobrou ale stále se mi palubni napeti nedostane přes 13v. Tak jsem se do toho o vikendu pustil. Zaprvé jsem meril alternator napred odpor civek u třífázového altiku vzal jsem merak nastavil nejmensi hodnotu ometru a všechny tri vyvody z altiku navzájem zmeril celkem tri mereni . Hodnota ma byt 0,4-1 om ja nameril 0,7 na všech trech vyvodech další krok byl mereni odporu oproti kostre opet tri mereni nastavit merak na největší hodnotu omu a každý vyvod zvlast oproti kostre zadne odpor jsem nenameril takze ok. Další krok mereni stridaveho napeti z každého vyvodu altiku. Merak nastavit na stridavy proud min. 200v každý vyvod ma při volnobehu davat 20-30v ja na všech nameril 26v a při zvysenych otáčkách cca4000 ma byt 50-60 v ja nameril 58v na všech vyvodech takze altik OK. Další faze opravy rozpojit kontakty regulatoru radne očistit mel jsem lehce obnazeny jeden kabel takze opravit a zadělat izolačkou pote jsem vse slozil zpet a ještě kontrola kostry od regulatoru. ta je pridelana u sroubu který drzi zamek sedadla sroubek nebyl ani volny ani utazeny takze jsem ho oddelal a zjistil jsem nasledujici: Nevim jestli uz se v tom někdo hrabal ale ocka od regulatoru a ještě je tam jedno male co vede do svazku byly pod sroubemale dotazene na kostru motorky kde nebyla ocistena barva na kov takze jsem to ocistil sroubovakem ocistil obe ocka smyrkovym papirem a radne dotahl. po nastartovani jsem se nestacil divit voltmetr ukazal při volnobehu bez svetel14,4v tuto hodnotu si udrzuje i za jizdy při zaplych svetlech když pustim dalkove tak to nepatrne klesne ale dobiji to jak ma konecne. A ještě jeden poznatek motorka se uzasne sklidnila takovy cisty chod a jde neuveritelne za plynem to uz jsem dlouho nezazil no parada to vse u Pegasa 650ie 2001 cau jirka olomouc.