Autor Téma: Dobíjení  (Přečteno 75197 krát)

Offline Tommy_SCA

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Karma: 0
  • Mé moto viz odkaz :)
    • MOJE MOTO-rkari.cz
Re:Dobíjení
« Odpověď #60 kdy: Duben 24, 2016, 11:53:18 dopoledne »
Ano na části konektoru který jde směrem do motorky jsem kromě jednoho páru naměřil těch cca 30V ale jeden pár byl bez napětí. Podobný konektor je ještě v místě u baterie a ten se hřeje také. Rozpojim ještě ten a zmerim.
Podle návodu měření který tu sem někdo dával by ale to napětí mělo být 60V, i podle servisního manuálu aprilia, proč teda teď píšeš že by mělo být 30V ?

findejs1310

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #61 kdy: Duben 24, 2016, 01:17:15 odpoledne »
Ahoj
Ja jsem psal ze na volnobeh bude cca 30 V
A pri zvyseni otacek poroste i napeti...60V....ale klidne muze byt i 90V....a na to je prave ten regulator aby ti drzel tech cca 14 V.uz kapisto?????
je potreba dukladne cist a pak se ptat  ;)
hlavne NIKDY NESTARTUJ KDYZ JE ODPOJEN REGULATOR OD BATERIE...ale to uz jsem taky psal.
A modli se at je to jen konektorama.
Hodne stesti
Jura

Offline Tommy_SCA

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Karma: 0
  • Mé moto viz odkaz :)
    • MOJE MOTO-rkari.cz
Re:Dobíjení
« Odpověď #62 kdy: Duben 24, 2016, 01:31:31 odpoledne »
Jj sorry, i v tom návodu je psáno 60V při 5000ot ;) cena alternatoru ( statoru) je někde mezi 2-3 tis...vím
..
Chápu dobře ze ty tři žluté kabely jdou právě z alternatoru,do regulátoru, ten to usmerni,zreguluje a a právě těmi 14V by měl nabíjet baterii?
A je tedy ten můj regulátor zapojen správně,když je ten dvojkonektor nepoužitý? Zelený mám na kostre, červený je připojen k oranzovocervenem kabelu a červený je na cernocervenym z pojistkove skřínky.

findejs1310

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #63 kdy: Duben 24, 2016, 06:34:23 odpoledne »
Ahoj Tommy
Presne tak...chapes dobre. :)
Co se tyka toho tvyho reglu...nejlepsi by bylo podivat se jestli na nem neni napsany typ a vygooglit jeho zapojeni.
Ale jestli nemas na vsech zlutejch napeti tak bych asi spis resil ten altik.
Jura

findejs1310

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #64 kdy: Duben 26, 2016, 08:16:42 dopoledne »
Ahoj kluci kamaradi
Nemohl by jsem nekdo hodit nejakou peknou fotku regulatoru na Pegasku.
Aby tam byly dobre videt barvy a konektory.
Tak nebudte lenosi,  ;) sezona pomalu zacina a je potreba to dat dohromady
Dikec
Jura

Nora

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #65 kdy: Duben 26, 2016, 08:48:24 dopoledne »
Regulátor, který je použitý v Pegasu, se bude hřát vždy. Regulátory, kde je již použitý Mosfet, se hřeje výrazně méně. Mezi každým párem ze tří kabelů jdoucích z alternátoru musí být naměřeno stejné střídavé napětí. Pokud není, tak je KO stator. A u Pegasa je stator téměř vždy KO z utržených šroubů rotoru, které stator šrotují a spolu s ním i zbytek motoru... Repase alternátoru vychází na cca 2400 Kč

JIRKAOLO

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #66 kdy: Duben 26, 2016, 04:24:16 odpoledne »
Panove nora ma pravdu vsechny srouby v motoru davat na lepidlo pak nejdou ani povolit pri oprave j.

findejs1310

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #67 kdy: Duben 26, 2016, 04:33:49 odpoledne »
Tommy uz zjistil ze altik je dobrej.
Zavada je jinde.
Ja to vidim na konektory ktere se mu hreji ...ale uvidime
Jura

Offline Tommy_SCA

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Karma: 0
  • Mé moto viz odkaz :)
    • MOJE MOTO-rkari.cz
Re:Dobíjení
« Odpověď #68 kdy: Duben 30, 2016, 10:27:12 dopoledne »
Tak snad už dobijeni vyřešeno.Koupen nový regulátor z Vape CZ. Konektor na faze u baterie odstraněn. Konektory u regulatoru vyměněny za odolnější do prasneho prostředí. Nataženy nové 2,5 dráty od baterie, já pro napájení regulátoru tak do spínací skříňky. Dál jsem i nové kabely na faze,jelikož originál byly už krátké.
Regulátoru dává 14.35 bez světel a 14.22 s.
Všem zainteresovaným děkuji. :)





findejs1310

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #69 kdy: Duben 30, 2016, 11:07:08 dopoledne »
No kaaamo tak vidis jak jsi to v pohode zvladnul.
Gratulace
Jura

zdeno255

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #70 kdy: Duben 30, 2016, 01:09:00 odpoledne »
Super. Dnes idem aj ja testovať potom možno odfotím moju prácu.

pard.

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #71 kdy: Červen 01, 2016, 09:52:23 odpoledne »
zdravím Vás kolegové od Aprilií. Chtěl bych se s Vámi  podělit  o možná drobnost, co se týče dobíjení.
  Minulý týden jsem ve čtvrtek odjížděl z Chrustenic a nic netuše si to tak šinu ku Praze, když tu náhle...... Pegaso začlo pocukávat až nakonec uplně zdochlo. Pochopil jsem  hbitě, že baterka je ouplně vysosaná- následovala záchranná mise a domu jsem odjížděl s Pegasem na vleku. Na Berounce jsme se s Findejsem Jiřím bavili mimo jiné i o  dětských nemocích Pegásek a Jiří podotkl cosi na adresu kontaktů u regulačního relátka- prý se často spečou. A to byl i muj případ. Nekvalitní spoj jsem nahradil spojem kvalitním a poté se mi v hlavě zrodila myšlenka, která mi velela: obejdi všechny kostry! To jsem se divil- i když nejsem nijak elektrikářsky vzdělán- oxidace, barva, nedotažené spoje. Očištěno, obroušeno, utaženo, nakonzervováno. A hle- vesele dobíjím.
  Chtěl jsem jen touto skromnou poznámkou upozornit  nešťastné kolegy pegasáky, kterým motorka nedobíjí, že ne vždy je na vině vadný regulátor či alternátor a tím spojené vyšší finanční náklady. Zkuste napřed obejít všechny spoje. Mě se to osvědčilo.
Přeji Vám všem  krásnou motorkářskou sezonu a  hlavně se domů vracejte ve zdraví a s dobrou náladou. P.S. pivečko až po jízdě!!!!

marw

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #72 kdy: Červenec 23, 2016, 02:56:19 odpoledne »
ahoj může mi prosím někdo napsat jaké relé z feldy je použité při úpravě dobíjení v návodu jirky ze sadské?marw

Offline Staník

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Karma: 0
Re:Dobíjení
« Odpověď #73 kdy: Srpen 15, 2016, 01:25:19 odpoledne »
Ahoj, nevím, jestli to je ještě aktuální- relé např: http://www.autotypautodily.cz/cz-detail-185074-rele-spinaci-30a-skoda-felicia-fabia-octavia-cn-6u0-906061a.html
Jinak se hlásím ke všem ostatním, kterým už regulátor odešel  :-\  Postupně se mi spékal konektor u regulátoru, když jsem to zjistil, spoj jsem propájel, dovybavil se voltmetrem..bohužel už bylo pozdě..
Originál regulátor nevydrží dlouhodobější přetěžování a umře. Doporučuju tedy už několikrát opakované- kontrolovat veškeré spoje - konektory, ukostření a voltmetr. Pokud zjistíte hned, že regler přebíjí, nebo naopak nedobíjí, je velká šance, že pokud to bude nedokonalým spojením, nebude ještě KO a zároveň si nebudete ničit baterku..



marw

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #74 kdy: Srpen 16, 2016, 04:59:49 odpoledne »
děkuji za to relátko,nový regulátor už je doma a čeká na zapojení