Autor Téma: Dobíjení  (Přečteno 69314 krát)

Zuzu

  • Host
Dobíjení
« kdy: Duben 05, 2008, 01:44:32 odpoledne »
Zdravím všechny, mám Pegaso z roku 2000. Mám z?ejm? problém s dobíjením. Po n?kolika \\"studených\\" startech musím dobíjet baterii, která je nová. M?že to d?lat relé nebo n?co jiného? Nebo je problém v n??em jiném? D?kuji za rady.

Ondra

  • Host
Odp.:Dobíjení
« Odpověď #1 kdy: Květen 14, 2008, 12:32:48 odpoledne »
Ahoj
já m?l vadný regulátor nap?tí
baterii to vždycky p?i ur?itých otá?kách odva?ilo a musel jsem ji vym?nit i s regulátorem
dobíjení i baterii jsou v?tšinou schopní a ochotní p?em??it  v kdejaké prodejn? autobaterií nebo autoservisu
Ondra

Marek

  • Host
Odp.:Dobíjení
« Odpověď #2 kdy: Květen 14, 2008, 11:21:04 odpoledne »
ven jsi m??ák vytiskni jsi tento návod a postupuj podle n?j a na chybu ur?it? p?ijdeš
návod............... http://motoride.sk/?ID=418

Ladislav

  • Host
Re:Odp.:Dobíjení
« Odpověď #3 kdy: Leden 14, 2016, 05:46:41 odpoledne »
ven jsi m??ák vytiskni jsi tento návod a postupuj podle n?j a na chybu ur?it? p?ijdeš
návod............... http://motoride.sk/?ID=418
pěknej návod

Ladislav

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #4 kdy: Leden 21, 2016, 04:08:45 odpoledne »
tohle dobíjení asi nnebude dobrý co? rozsvícena světla a 2000 otáček :( měřeno rsdši dvouma měřákama

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:Dobíjení
« Odpověď #5 kdy: Leden 21, 2016, 05:33:01 odpoledne »
Já třeba nejsem žádnej odborník přes elektro ale při zapnutejch světlech mi dává kolem 14,4 +-
Jarda

zdeno255

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #6 kdy: Leden 21, 2016, 06:37:53 odpoledne »
Je to uz veľa.

Ladislav

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #7 kdy: Leden 22, 2016, 09:03:47 dopoledne »
opravim to .Dík za info

zdeno255

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #8 kdy: Březen 05, 2016, 04:36:24 odpoledne »
Dnes som bol dať motorku do garáže a pojazde skontroloval dobijanie. Všetko bolo ok, ale ak sa zapol ventilátor na motore a regulátor bol už riadne horúci prestalo to dobíjať. Ak trochu vychladne dobíjanie ide normálne. Je to nejaká ochrana regulátora alebo už má najlepšie kilometre za sebou? Za jazdy vyzerá že dobíja. Možno stíha chladiť. Prestane až ked sa prehreje. Ešte som na nej od kúpi veľa nenajazdil ale so zapnutými svetlami cca 50km a baterka bola ok.
Ešte prekrimpujem kontakty od statora pretože sa spoje prehrievajú, takže je tam slušný prechodový odpor. Potom skusim kúpiť sprej a schladiť regulátor či sa to zlepší.
Je nejaká náhrada za origo regulátor?
« Poslední změna: Březen 05, 2016, 06:50:06 odpoledne od zdeno255 »

Offline Vojta

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 109
  • Karma: 5
Re:Dobíjení
« Odpověď #9 kdy: Březen 05, 2016, 07:55:31 odpoledne »
Zdar, já měl neco podobného, koupil sem raději od vape ten předymenzovaný, na 500W a mám klid. zkoušel sem se sepnutým ventilatorem, dalkové světla a ještě sem stal na brzdě a napětí bylo cca 14V.

findejs1310

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #10 kdy: Březen 05, 2016, 08:48:50 odpoledne »
Vojto
Kup to byl sice dobrej ale zase to neprehanejme  ;D
500W to je az az i na Capoucha a ten ma trosku jinou spotrebu energie  .Zbytecne neutracejme kluci at mame na pivko.
Na Pegasko doporucuji regulatory elesys.
 elesys.cz ...kdo potrebuje zavolejte tam a budete se divit a jeste usetrite.
http://www.elesys.cz/cs/regulatory-dobijeni/
Jura
« Poslední změna: Březen 05, 2016, 08:54:12 odpoledne od findejs1310 »

Offline Vojta

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 109
  • Karma: 5
Re:Dobíjení
« Odpověď #11 kdy: Březen 05, 2016, 10:08:50 odpoledne »
tak tady není nic o přehánění, pego stříkačka má 400W magneto tak 100W rezerva je je jen k dobru, já si radši připlatím za něco co mi zustane, a ne nějakej alkohol :) a další věc, regulátor se pod sedadlem moc nechladí, nějak tama neprotíká vzduch, teda asi krom toho co saje airbox :D já mám regulator na to plastu co drží baterku.

findejs1310

  • Host
Re:Dobíjení
« Odpověď #12 kdy: Březen 05, 2016, 10:46:55 odpoledne »
Vojto v pohode
rezerva je rezerva to je jasny.
myslel jsem tim ze capouch ma 380w  a to ma osvetleni jako auto.
takze pegasko musi mit minimalne o 50 w mensi odber.
alternator bude vzdycky hodne predimenzovanej to je pochopitelny.takze vykon altiku neni roven vykonu regulatoru.
I kdyz u Pegaska jestli si pamatuju musis premyslet nez tam posadis nejaky pridavny svetla aby jsi mu nezatopil.
Ja osadil elesys...tri roky zaruka.
Jura

Offline Vojta

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 109
  • Karma: 5
Re:Dobíjení
« Odpověď #13 kdy: Březen 05, 2016, 11:05:56 odpoledne »
capouch ma 470w a pocitat to podle osvetleni je kratkozraky, vem si kolikrat ma vetsi odber zarovka nez se nazhavi vlakno a stoupne vnitrni odpor, nebo venrilator nez se rozbehne, muze mit 5x vetsi odber, proto se musi pocitat s rezervou. on to vyrobce vse ko nanahna na akorat a pak to proste odchazi. me to stalo neco pres dva a pul a sem klidnej. a jinak sem si odber meril cca 26A x14,4V a hele jak je to tesny ze? ono ss musi pocitat se vstriky cepadlem ridici jednotka taky celkem papa

Offline Vojta

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 109
  • Karma: 5
Re:Dobíjení
« Odpověď #14 kdy: Březen 05, 2016, 11:11:14 odpoledne »
jinak dodam, ze karburatorove verze maj 280W