Autor Téma: Strili do vyfuku, nejde do otacek + VIDEO  (Přečteno 13425 krát)

ffsn

  • Host
Strili do vyfuku, nejde do otacek + VIDEO
« kdy: Červen 26, 2016, 09:08:35 odpoledne »
Ahoj, vim ze na toto tema exsituje spousta vlaken, ale potreboval bych konkretne poradit. Mam Pegaso rok 1998, najete cca 45 000 km.

Problem je, ze motorka nejde vubec do otacek. Poprve se to stalo nekdy minuly rok, ale po pul dni se to samo zase ztratilo. Tento rok jsem po zime cistil karbec a potom pego bez problemu jezdilo, ale najednou se zase objevilo strileni do vyfuku a neschopnost jit do otacek a uz se to neztratilo.

Kdyz jsem cistil karbec tak jsem si vsiml, ze membrany jsou uz v bidnem stavu, ale motorka jede, tak jsem je jeste nemenil. Taky jsem serizoval plovakove komory, protoze mi z moto tekl benzin a myslim, ze to mam dobře.

Strileni zacina zhruba na 3000 až 4000 ot. a do výšších nejde motorka vytočit. Nemyslim si, že je to membranama v karburatoru, protoze strileni se objevi i kdyz jenom otevru sytic a nepridavam plyn.

Zajimave je, že strileni do vyfuku zacne cca minutu po zapnuti motoru (je jedno jestli studeny nebo teply). Pokud teply motor vypnu a znovu zapnu, tak nestrili hned, ale az po te minute.

Tak pokud by mel někdo tuseni at prosim poradi. Zajimalo by me, jestli to muze byt spatna smes, svicka, zapalovani, podpalene ventily nebo ten karbec :) atd. Diky.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=JRxg7DNFkM8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=JRxg7DNFkM8</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=OR1AGND42gk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=OR1AGND42gk</a>

zdeno255

  • Host
Re:Strili do vyfuku, nejde do otacek + VIDEO
« Odpověď #1 kdy: Červen 27, 2016, 06:15:11 odpoledne »
Zhoď nádrž a pozri membrány aj gumy do valcov a airboxu. Je to robota na pár minút.

ffsn

  • Host
Re:Strili do vyfuku, nejde do otacek + VIDEO
« Odpověď #2 kdy: Červen 28, 2016, 04:26:27 odpoledne »
Membrany v karbecu sou trochu povolene, ale gumy se zdaji byt OK, na co bych se mel zamerit?

Jonda

  • Host
Re:Strili do vyfuku, nejde do otacek + VIDEO
« Odpověď #3 kdy: Říjen 16, 2018, 07:40:02 dopoledne »
Mám stejný problém vyřešil jsi to nějak ??  :o

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Strili do vyfuku, nejde do otacek + VIDEO
« Odpověď #4 kdy: Říjen 16, 2018, 05:20:27 odpoledne »
Čau ja mám sice stříkačku ale osobně bych mrkl na snímač otáček jestli není obalený sponkami Jirka Olomouc.

Jonda

  • Host
Re:Strili do vyfuku, nejde do otacek + VIDEO
« Odpověď #5 kdy: Říjen 19, 2018, 09:55:49 odpoledne »
Zatím jsem vyměnil jen svíčku a funguje koukal jsem u karburaze za ním je trochu praskla příruba tak asi bude tam tudy přidávat tak bude asi bohatší směs a ničit svíčku přes zimu se do toho asi dám a ještě čistku karbece myslím že jsem už takový článek četl na motorkářích. Dělalo mi to sami  a měnil pravou přírubu vyčistil karburátory  jezdil zas tak snad to pomůž dnes jsem jezdil jen na tu výměnu svíčky a dobrý ale ta příruba bude muset taky ven

Offline Matej.sagat

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 46
  • Karma: 0
Re:Strili do vyfuku, nejde do otacek + VIDEO
« Odpověď #6 kdy: Říjen 24, 2018, 04:13:49 odpoledne »
Saze z výfuku nejsou?
Mně se postupně podobně projevoval absolutně ucpanej vzduchovej filtr..

Jonda

  • Host
Re:Strili do vyfuku, nejde do otacek + VIDEO
« Odpověď #7 kdy: Listopad 27, 2018, 01:55:58 dopoledne »
Občas jsem měl ale teď na zimu jsem vycujl larbce a tam vše špatně samé špatně těsnění a tak a hlavně nejspíš na stěhovacích šroubech jsem zjistil že není pružinka s těsněním a podložkou...tak si myslím že to tam dost prisavalo a tim mi odešla svíčka. Nevíte někdo kde se dají sehnat celý set na opravu larbce našel jsem vše v cizině a tady nic :/

Offline Matej.sagat

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 46
  • Karma: 0
Re:Strili do vyfuku, nejde do otacek + VIDEO
« Odpověď #8 kdy: Listopad 27, 2018, 12:26:58 odpoledne »
Pokud se ti nechce tahat z venku (Ebay apod), tak možností je již jen pár:
- nejbližší zástupce Aprilia
- nejbližší zástupce Suzuki (karburátory Mikuni BST33 se montovali i do DR750 Big)

Nejsem si jistý, zda v ČR objevíš nějaký aftermarket