Autor Téma: vodní pumpa  (Přečteno 14288 krát)

Ondara

  • Host
vodní pumpa
« kdy: Březen 11, 2011, 04:40:10 odpoledne »
Zdarec,
nevíte někdo co je to za díru vedle výpuštaku na vodní pumpě? Po zimně a nějakých strandičkách jsem tam nalil vodu a z te díry začala téct voda. Je to nejakej bezpečnostní kanál nebo co. Nevíte někdo?
Díky ondra.

Nora

  • Host
Odp.:vodní pumpa
« Odpověď #1 kdy: Březen 11, 2011, 06:31:57 odpoledne »
odtokový otvor z vodní pumpy. Protéká ti přes těsnění voda: Musíš udělat repas čerpadla. Někdy stačí 2 gufera a někdy musíš dát i hřídelku. Gufera jsou 10x26x7,hřídelka cca 390 kč v Aprilii. Gufera tam někdy jdou kvůli přetlaku hůře natlačit, tak je vhodnější si udělat přípravek, aby jsi je nedokundil už při montáži. Mezi guferka je vhodné dát trošku vazeliny odolné vodě.

zdeno255

  • Host
Re:vodní pumpa
« Odpověď #2 kdy: Září 10, 2016, 08:59:05 dopoledne »
Ako je tam uchytený ten hriadeľ? Treba dať dole celý spojkový dekel alebo sa dá vytiahnuť. Výmena gufera nepomohla na dlho. Na hriadely je už drážka.

zdeno255

  • Host
Re:vodní pumpa
« Odpověď #3 kdy: Září 10, 2016, 07:25:19 odpoledne »
Už som to pozrel a treba dať dole kryt spojky. Kde a za koľko objednať ten hriadeľ?

zdeno255

  • Host
Re:vodní pumpa
« Odpověď #4 kdy: Září 11, 2016, 09:11:09 odpoledne »
Vie mi ešte niekto poradiť ako je tam správne otočené gufero? Ktorou stranou k vrtuľke?


Offline Tommy_SCA

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Karma: 0
  • Mé moto viz odkaz :)
    • MOJE MOTO-rkari.cz
Re:vodní pumpa
« Odpověď #5 kdy: Září 15, 2016, 01:36:40 odpoledne »
Gufera obecně musí být vždy otočené "dutou stranou" k oleji. Tedy plochá strana gufera k místu kde má být "sucho". Jinak by samozřejmně nefungovaly břity na guferu.....

zdeno255

  • Host
Re:vodní pumpa
« Odpověď #6 kdy: Září 15, 2016, 02:56:01 odpoledne »
Mal som ho dobre otočené. Objednl som osku z ebay tak uvidím. Ako tam tá oska drží? Nie je v nejakom ložisku? N jednej strne je vrtuľka a na druhej ozubené kolečko. Medzu nimi dve guferá. Nedrží to na nejkom ložisku ešte? Nemal som to ešte otvorené. Chystám sa na to až keď dorazí oska.

zdeno255

  • Host
Re:vodní pumpa
« Odpověď #7 kdy: Září 22, 2016, 03:39:07 odpoledne »
Včera som vymenil hriadeľ aj obe guferá. Hriadeľ bol o 0,4 mm zodratý. Zohnal som na ebay za 27€ aj s poštovným a guferá 2ks za 3€