Autor Téma: Zase volnoběžka  (Přečteno 266147 krát)

mates650

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #15 kdy: Duben 28, 2010, 10:26:10 odpoledne »
Tak jsem už zase v klidu. Od 19.00 hodin dnešního dne mi motorka opět jezdí. Volnoběžka je vyměněná, Pego startuje a to vše za cca. 600,- Kč i se stahovákem magneta :evil: :evil: :evil: .

Měl jsem štěstí a narazil jsem na poškozený motor s cca. půl roku starou volnoběžkou. Byl to sice motor z modelu 2001 a já mám model 1993, volnoběžka je ale stejná.

;)  No a sraz je zase reálný. Už se moc těším, jenom aby vyšlo počasí ;) .

Olaf187

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #16 kdy: Duben 29, 2010, 03:22:27 odpoledne »
Hezky pěkně...

Sanys72

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #17 kdy: Červen 02, 2010, 04:13:16 odpoledne »
Cau Motokolego,tak tady ctu .ze se Ti posrala volnobezka ,tak me prave taky .mam Pegaso 650 i.e a nemuzu ji sehnat.Dle katalogu stoji komplet 8000 a ty tady mluvis o Bavoraku,jestli ji maji skladem .Kde se da sehnat?????Bavorak (asi GS 650)ma taky Rotax ,takze to bude stejny.Kolik stoji nevis???Diky Martin

Žlababa

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #18 kdy: Červen 02, 2010, 05:15:10 odpoledne »
http://www.pegasoclub.cz/technika/udrzba-a-opravy-pegaso/neoriginalni-nahradni-dily.html  

Pročetl jsi to tady, nebo spoléháš na kolegialitu?????!!!!!!

Offline Karpau99

  • Administrator
  • Grafoman
  • *****
  • Příspěvků: 577
  • Karma: 44
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #19 kdy: Červen 02, 2010, 08:55:41 odpoledne »
Sanys72 napsal(-a):
Citace
Cau Motokolego,tak tady ctu .ze se Ti pos.............................mam Pegaso Kolik stoji nevis???Diky Martin

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Projdi vlákna fora a ve vyhledavači nepiš interpunkční znaky.
Jinak  ložisko cca 2500,- :( a jedno kolo cca 5-5,5 tisKč jsou tam 2 :(:(  
Karel

mates650

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #20 kdy: Červen 02, 2010, 10:24:58 odpoledne »
Sanys72 napsal(-a):
Citace
Cau Motokolego,tak tady ctu .ze se Ti posrala volnobezka ,tak me prave taky .mam Pegaso 650 i.e a nemuzu ji sehnat.Dle katalogu stoji komplet 8000 a ty tady mluvis o Bavoraku,jestli ji maji skladem .Kde se da sehnat?????Bavorak (asi GS 650)ma taky Rotax ,takze to bude stejny.Kolik stoji nevis???Diky Martin

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ahoj Sanys72.

Co se týče volnoběžky, to jsi asi už z předchozí odpovědi vyčetl (cenu a z jakého modelu BMW pasuje). Jinak odkud jsi? Kdyby jsi s tím potřeboval pomoci, tak rád pomohu, mám to již najeté. A stahováky na magneto mám dokonce dva. No a kdyby jsi mimo volnoběžky měl nějak poškozené, nebo vyběhané i její uložení (magneto a velké ozubené kolo), tak tyhle díly mám doma repasované na model z roku 2001.

Tak se když tak ozvi. Martin.

Offline Karpau99

  • Administrator
  • Grafoman
  • *****
  • Příspěvků: 577
  • Karma: 44
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #21 kdy: Červen 04, 2010, 09:23:10 odpoledne »
Mates650 napsal (a)

........No a kdyby jsi mimo volnoběžky měl nějak poškozené, nebo vyběhané i její uložení (magneto a velké ozubené kolo), tak tyhle díly mám doma repasované na model z roku 2001.
----------------------------------------------------------------------------
Čauky Martine
co bys chtěl za ta kola na tu volnoběhnu
Písni  603232113  - nebo jsem skoro denně na chatu cca okolo půl 9té večír.
Pokud nejsou k mání prozradil bys rozměry (průměry) u volnoběžného ložiska?
Pro navaření a znovuobroušení

Post edited by: Karpau99, at: 2010/06/06 22:54

Mamutrej

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #22 kdy: Červen 11, 2010, 05:43:37 odpoledne »
zdarec lidičky ,hodte sem prosím odkaz na to ložisko hladal jsem ho na různejch stránkách ,ale  kolem 3000kč
Potřebuji to na motor rv,93 -předpokládám,že je to stejný:unsure: :whistle:  jako na ty stříkačky
Dále jsem našel ložisko na skutra Aprilia Scarabeo nebo Minareli-vzhledově stejná,ale neznám rozměr-nemá někdo zkušenost ,nebo neví víc????
ložisko Aprilia 0240
http://e-shop.adventure-biker.cz/index.php?l=cz&p=76_dily-motoru/2048_volnobezky-startu/2051_volnobezka-startu-aprilia-0240http://e-shop.adventure-biker.cz/index.php?l=cz&p=76_dily-motoru/2048_volnobezky-startu/2051_volnobezka-startu-aprilia-0240

Offline Karpau99

  • Administrator
  • Grafoman
  • *****
  • Příspěvků: 577
  • Karma: 44
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #23 kdy: Červen 11, 2010, 09:41:00 odpoledne »
Jestli sháníš rozměry tady jsou. Dělám takový meší fotoseriál o demontáži
tý nešťstný volnoběžky. Až to bude v cajku dám toněkam na kouknutí

Offline Karpau99

  • Administrator
  • Grafoman
  • *****
  • Příspěvků: 577
  • Karma: 44
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #24 kdy: Červen 11, 2010, 09:42:06 odpoledne »
Druhý kousek

mates650

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #25 kdy: Červen 11, 2010, 11:10:01 odpoledne »
Ahoj.

Mám tady jeden takový poznatek k volnoběžce. Sned to někomu pomůže. Když mi nedávno odešla volnoběžka, tak jsem to rozebral a dal jinou. Jelikož při prvním náznaku kovových zvuků při startu jsem přestal startovat, tak nedošlo k poškození kol (magneta + ozubeného kola). Stačilo tedy vyměnit jenom volnoběžku.
Co jsem ale chtěl napsat. Když jsem vyndal poškozenou volnoběžku, tak jsem na ní zjistil, že je prasklá pružinka, která drží válečky pohromadě. V té době jsem to ale nezkoumal. Tento týden jsem uklízel a narazil na tuto volnoběžku. Začal jsem jí zkoumat a zjistil jsem, že ta pružinka není prasklá, ale rozpojená. Je to taková pružinka, která se dává do gufer a v místě spojení je pouze našroubovaná do sebe. Tak jsem tedy tuto pružinku v místě rozpojení zatočil do sebe a pak ji nasadil na volnoběžku. Po tomto je volnoběžka opět funkční ;) . Asi si ji nechám jako náhradní.

Nora

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #26 kdy: Červen 12, 2010, 10:13:24 dopoledne »
Karpau: jsi na dobré cestě k destrukci motoru

mates650

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #27 kdy: Červen 12, 2010, 12:27:13 odpoledne »
Nora napsal(-a):
Citace
Karpau: jsi na dobré cestě k destrukci motoru

------------------------------------------------------------------------

Noro, podle čeho tak soudíš, že by mělo dojít k poškození motoru?

M.

Nora

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #28 kdy: Červen 12, 2010, 04:40:37 odpoledne »
podle technologie opravy ozubeného kola. tak jak je to udělané to prostě nedrží a držet nebude, po pár km se prstýnek uvolní a zapříčí se mezi rotorem a volnoběžka ztrácí smysl a kolo točí startérem pořád dokud se něco nestane, už jsem viděl prasklé kola, zdemolovaný startér, prasklé víko a karter, měl jsem už více takových Rotaxů pod rukama a vždy to bylo po opravě kola u Pavlíčka. A pokud nedojde k rozepření mezi rotorem, tak dojde jen k protáčení prstýnku a žádný start.

Offline ZEDON

  • Nikdy nebudu "ovce".
  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 893
  • Karma: 17
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #29 kdy: Červen 12, 2010, 08:30:53 odpoledne »
ÁÁÁ náš pesimista......

Takové zatížení tam není trvale a fungovat to bude!

A ještě něco: NÁM MOTORKY JEZDÍ !!!!!!!!!!! :whistle: ...................................

Post edited by: ZEDON, at: 2010/06/12 20:40