Autor Téma: nejde seřídit + teplota  (Přečteno 10591 krát)

Karlos

  • Host
nejde seřídit + teplota
« kdy: Duben 30, 2019, 01:29:08 odpoledne »
Čau, koupil jsem si nepojízdný Pegaso, s trochou péče se mi ji povedlo probudit jakžtakž k životu. Ale mám tu pár problémů se kterejma bojuju. První věc je, že na sytič v pohodě nastartuje, ale nemužu sytič stáhnout pod polovinu. Jakmile to udělám, tak začne na volnoběh chcípat, což se jí nakonec povede. Dá se udržet plynem, do otáček jde dobře a po ubrání plynu jdou otáčky hned dolů a začne salva z vejfuku. Už nevim co s ní, karburátory jsem měl několikrát venku, jsou vyčištěný a seřízený. Jediný co, tak se mi nepovedlo dostat ven volnoběžnou trysku - nemá drážku pro šroubovák, má jít vubec dostat ven ? Moto od 3,5 otáček šroubu bohatosti nijak nereaguje na další povolování. Druhá věc je, když jedu a zastavim třeba na přejezdu, tak teplota leze k 90 a asi by lezla ještě vejš, radši jsem chcípnul motor, nechal sahttps://m.youtube.com/watch?v=zWZjADUJ5wQharu dochladit a když bylo volno, tak nastartoval. Je to u tehlech motorek normál, nebo je někde zrada ? V okruhu je chladicí kapalina a hadice natlakovaný nejsou. Při jízdě je teplota kolem 70°C
#Invalid YouTube Link#

PS: příruby jsem kontroloval a jsou v pořádku.
Předem díky za každou radu, já už jsem s nápadama na nule. :-[

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:nejde seřídit + teplota
« Odpověď #1 kdy: Duben 30, 2019, 02:16:57 odpoledne »
Sahara by ji měla na volnoběh v poho uchladit mě vyleze tak na 85 tam se drží a co zvisit volnoběh když sama zhasne nebo otáčky postupně klesají až zhasne?

Karlos

  • Host
Re:nejde seřídit + teplota
« Odpověď #2 kdy: Duben 30, 2019, 02:29:17 odpoledne »
Na šroub kterej přizvedá klapky nereaguje. Začne prskat do karburátoru až nakonec s kopancem do volnoběžky chcípne.
https://m.youtube.com/watch?v=zWZjADUJ5wQ

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:nejde seřídit + teplota
« Odpověď #3 kdy: Duben 30, 2019, 03:02:41 odpoledne »
Podle mého nazoru co jsem videl na videu sundat bocni dekl pravy očistit snimac otáček muzou na nem byt kovove piliny pokud nepomuze mrknout na ventily jestli jsou dobře vule .

Karlos

  • Host
Re:nejde seřídit + teplota
« Odpověď #4 kdy: Duben 30, 2019, 04:01:35 odpoledne »
Díky, na čidlo mouknu, ale ty ventily se mi nepozdávaj. Když ještě nestartovala, tak jsem měřil kompresi a dávala 8,5 baru, když zavřel dekompresák, tak skoro 10. To by s pootevřenejma ventilama těžko dala a kdyby byla vůle velká, tak bude mlátit. Uvidim co napíšou ostatní. Nechám je jako poslední možnost.

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:nejde seřídit + teplota
« Odpověď #5 kdy: Duben 30, 2019, 04:18:18 odpoledne »
Tak mrkni na ten snímač otáček mě se to stalo a motorka tarocila a kolik máš napětí v elektrice když běží motor také dost důležité.

Karlos

  • Host
Re:nejde seřídit + teplota
« Odpověď #6 kdy: Květen 01, 2019, 07:33:21 odpoledne »
Tak jsem okouknul to čidlo a bylo čistočistý :(
Napětí 14,02V při 2000ot. se světlama/ 14,12 bez světel.
« Poslední změna: Květen 01, 2019, 07:50:11 odpoledne od Karlos »