Autor Téma: Benzin v airboxu  (Přečteno 8923 krát)

terov

  • Host
Benzin v airboxu
« kdy: Říjen 04, 2017, 12:09:23 odpoledne »
Ahoj, mám krátce první pegaso a karburátor vůbec. Než se do toho pustím nbeo to někomu odvezu, chtěl bych se zeptat co to může vše být. 

Nejdříve začalo jít hůře startování, ale motorka vždy po chvíli chytla a jela. Pak jsem večer zjistil, že je malinko benzínu v boxu kde je vzduchový filtr.

Ráno se mi ale už nepodařilo nastartovat vůbec, nejdříve se ani neprotočil skoro válec a pak když jo, tak se mi zalil airbox komplet benzínem.

Může to být ucpaným karburátorem? V itálii mi ještě v originál servisu řekli že je to těsnění pod hlavou. Díky za rady

« Poslední změna: Říjen 04, 2017, 12:16:40 odpoledne od terov »

Offline Matej.sagat

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 46
  • Karma: 0
Re:Benzin v airboxu
« Odpověď #1 kdy: Říjen 05, 2017, 04:13:04 odpoledne »
Řekl bych , že se jen nedovírají / netěsní plováky v karburátorech.
Takže rozborka, vyvěsit podsedlový rám, vyndat karburátory, vyčistit, ideálně vyměnit všechny O-kroužky uvnitř (seženeš v lepším kšeftě s ložiskama, řemenama,.. a poptáš materiál, kterému nevadí benzin. Cena cca 2,- / ks).
Seřídíš hladinu plováků a znova seskládáš a namontuješ zpět :)
Těsnění pod hlavou bys poznal v jízdě - pokud by bylo jen načlé, tak problém s přehříváním, pokud by bylo úplně prasklé, tak bys to buď ani nenatočil, nebo bys za sebou měl kouřovou clonu :)

terov

  • Host
Re:Benzin v airboxu
« Odpověď #2 kdy: Říjen 07, 2017, 11:42:08 dopoledne »
Tak karburátor je vyčištěny a stříka mi tam benzin s olejem z této hadicky. Někdo radu čím by to mohlo být?


Offline Vojta

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 109
  • Karma: 5
Re:Benzin v airboxu
« Odpověď #3 kdy: Listopad 17, 2017, 02:27:15 dopoledne »
Moc oleje :)