Autor Téma: Dekompresor  (Přečteno 23542 krát)

dzonyy

  • Host
Re:Dekompresor
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 05, 2015, 11:38:49 dopoledne »
Ahojte,
tak včera som sa konečne dostal k tomu, aby som pre pokoj duše vymenil komplet dekompresor. (dôvod jednoduchý, pred rokom som vymenil kompletnú volnobežku, a nechcem riskovať poškodenie). Rozhodol som sa nie len vymeniť pružinku, ale aj teleso dekompresora. Len pre zaujímavosť, oficiálne zastúpenie na Slovensku Aprilie (ITAL MOTO s.r.o.
M.R. Šfefánika 201, 010 01 Žilina) u ktorých som objednal dekompresor, a pružinku, ma nemilo prekvapili, pretože pružinku, žiaľ Taliani už nevedia dodať ako náhradný diel. Potom som sa obrátil tu na fóre na jedného člena, ktorý mi pružinku prisľúbil, ale nakoniec mi ani len neodpisoval na osobné správy. Nakoniec som ju objednal u partsdepot, a mal som ju do týždňa cena 15,03€ aj s dopravou. Pri jednej robote som sa rozhodol aj vymeniť tesnenie výka hlavy valcov, ktorý má v ponuke firma Athena, ktorej náhradné diely sa dajú kúpiť v sieti intercars. Pri výmene stačí vyrážačom vybiť čap ktorý ide cez dekompresor, netreba nič extra rozoberať. Rozdiel medzi novou a starou pružinkou bol necelé 2mm. Rozmer novej pružinky 22mm a priemer 4,2mm. Foto nepridám, lebo adresár na foto je plný

findejs1310

  • Host
Re:Dekompresor
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 05, 2015, 05:35:32 odpoledne »
Nazdar kluci
Je tady nekdo ,kdo je ochotnej mi vysvetlit jako blbeckovi
v cem presne se Vam projevuje spatna pruzinka a hlavne jaky prinos ma vymena celeho dekompresoru???  ???
Zajimalo by me jak se dekompresor muze poskodit nebo je to jen vyhazovani penez za piiic.viny???
Dikec
Jura

JIRKAOLO

  • Host
Re:Dekompresor
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 05, 2015, 06:10:26 odpoledne »
Jirko ja uz to tady nekde psal pokud se pruzinka unavi tak palec dekompresoru nenabiha na vyfukovy ventil ale jen po nem sklouzne a neotevreho protoze ho pruzinka neodtlaci do spravne polohy (kolmo k vackove hridely) pak starter nepretlaci kompresy pri startu motor se zastavy a volnobezka dostava na prdel protoze musis pustit starter a zkusit to znova zkus snizit otacky motoru na nejnizsi co pujdou a uslysis jak dekompresor narazi na ventil tesne nez to zhasne a vymena celeho dekompresoru je k nicemu ta pruzinka hraje hlavni roly spolecne s odstredivou sylou vpodstate jdou proti sobe j.

findejs1310

  • Host
Re:Dekompresor
« Odpověď #18 kdy: Prosinec 05, 2015, 06:16:32 odpoledne »
Diky Jirko tak nejak jsem si to predstavoval.
Jura

findejs1310

  • Host
Re:Dekompresor
« Odpověď #19 kdy: Prosinec 05, 2015, 08:06:00 odpoledne »
Kluci
Tak ja se pokusim popsat co dela moje italska nadhera pri startu a chciipu  ;D
Pri startu startuje normalne( mam preventivne vymenene lozisko volnobezky asi pul roku) ale startovala i pred tim normalne. Pri chcipani vetsinou zhyne potichu ale sem tam je slyset male cinknuti.
Predpokladam ze ani po vymene celeho motoru se nezbavim obcasneho cinknuti...jestli se pletu tak me prosim opravte a ja hned zitra koupim uplne vsechno nove  ;) ;) Proste si myslim ze jednovalec ma velmi velkou kompresi a neni mozne uplne eliminovat vsechny neprijemne zvuky ktere motor vydava.
Jura

JIRKAOLO

  • Host
Re:Dekompresor
« Odpověď #20 kdy: Prosinec 06, 2015, 09:41:48 dopoledne »
Jirko motor logicky musi vydavat kovovy zvuk pri vypnuti motoru delaji to vsechny stroje s volnobezkou protoze kdyz motor bezi tak slzicky volnobezky jsou odstredivou sylou pritlacene k vnejsimu krouzku co je na rotoru alternatoru a pri vypnuti motoru je pruzinka vrati navnitrni roztaceci krouzek volnobezky. A jelikos je rotor v pohybu tesne nez se uplne zastavy tak slzicky vydaji typicky zvuk pri dosednuti na roztaceci krouzek cau j.

Migas21

  • Host
Re:Dekompresor
« Odpověď #21 kdy: Červenec 04, 2016, 10:09:19 odpoledne »
Zdar borci,

tak jako asi většina nyní řeším problém s kovovými ránami při chcípnutí. Chystám se na výměnu pružinky dekompresoru.

Provedl jsem ale dle výše uvedeného návodu "test" a snížil jsem otáčky při volnoběhu na co nejnižší a pak se začalo ozývat to klepání. Znamená to, že dekompresor funguje???