Autor Téma: Zase volnoběžka  (Přečteno 340832 krát)

Nora

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #270 kdy: Březen 03, 2015, 09:36:29 odpoledne »
Dzonyy: těsnění mám Athena nebo Reinz, rozdíl v materiálu nebo zpracování oproti Aprilia žádný...

dzonyy

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #271 kdy: Březen 06, 2015, 11:26:25 odpoledne »
Ahojte,

zopár reakcí pre:
užívateľa magi
Cena tesnenia je taká ako som uviedol. Treba rozlíšiť, či si registrovaný zákazník, alebo nie (už som tu spomínal) Lem pre poriadok, tu uvediem ceny z katalógu spoločnosti INTERCARS:
Veľkoob. cena:   3,40 EUR (bez DPH), 4,08 EUR (s DPH)
Maloob. cena:   5,23 EUR (bez DPH), 6,28 EUR (s DPH)- takže na neregistrovaného zákazníka tesnenie stojí 6,28€, čo je v prepočte podľa českej národnej banky 165,65 CZK a nie ako ti povedali 257 CZK, chcú na tebe len zarobiť. Odporúčam, nájdi niekoho kto je u nich registrovaný (automechanik)  a nech ti to zoberie na seba.
užívateľ findejs1310
Na svojej motorke nešetrím, tesnenie sa mi roztrhlo, takže riešim nové. Robil som 7 rokov na kvalite motorov, takže mám na to trochu iný názor. Ako si správne uviedol, je to vlákno o voľnobežke, a tesnenie tiež patri k téme, keďže je potrebné pri jej výmene. Píšeš, že by si si niečo radšej prečítal o volnobežke, ale môj príspevok o tejto téme je dosť obsiahli, a nájdeš tam pomaly všetky informácie, čo potrebuješ. Čo som pozeral, môj príspevok sa objavil už aj na iných fórach....A už nejaký chalani zo slovenska si objednali diely cez Aliexpres.Jediné čo som zabudol uviesť je , že uvedený motoservispetra (http://www.motoservispetra.sk) si za repas voľnobežky účtuje 220€.
užívateľ Nora
Som rád, že sme sa zhodli, ohľadom tesnenia. Neviem , čo myslíš tým výrobcom Reinz, (predpokladám, že asi si myslel Victor Reinz), ale oni tesnenia na motorky nerobia, dočítal som sa, že dodávajú papier ako surovinu,pre Athenu, ktorá z nich vyrába tesnenia. Ale možno je to nejaký iný výrobca, ktorého nepoznám. Súhlas, s tesneniami od Atheny, nie sú problémy.
 
Ako som spomínal, aj ja reálne riešim problém so štartovacou voľnobežkou. Predchádzajúcom príspevku som uviedol, aké sú možnosti, takže ja som sa rozhodol objednať komplet sadu aj s unášačom a ozubeným kolesom od spoločnosti IDEAL ENGINE PARTS. Jedná sa o spoločnosť, ktorá sa špecializuje na náhradné diely pre motorky, hlavne voľnobežky, ale aj napr. vačky, pre rôzne značky (Aprilia, Honda,BMW,Yamaha,Suzuki, Ducati,atď). Sada objednaná cez EBAY, cena 187€, dodanie trvalo 5 dní, doručené DHL. Neplatil som DPH, ani CLO, ako pri objednaní z Číny (napr ALIEXPRES). Celkovo má obchodník starterclutch-odkaz (http://www.ebay.com/usr/starterclutch?_trksid=p2047675.l2559) za posledný rok 459 objednávok s kladným hodnotením 99,6%, čo určite zavážilo pri mojom rozhodovaní. Prikladám foto nových dielov.Už si nájsť čas a zamontovať to do motorky. Určite dám vedieť, ako to dopadlo, a hlavne ako bude správať táto sada pri bežnej prevádzke. Mám v pláne objednať ešte jednu sadu aj na kamošovu SUZUKI DR650 SE. Držte palce, aby s voľnobežkou neboli žiadne problémy, a vydržala čo najdlhšie  :)

Offline magi

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 54
  • Karma: 3
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #272 kdy: Březen 09, 2015, 08:50:04 odpoledne »
Kovový zvuk volnoběžky je způsobený zpětným pohybem dotáčejícího se motoru, který již nemá sílu na překonání komprese a opačným směrem se aktivuje volnoběžka. Volnoběžka po nastartování motoru, kdy klika získá otáčky větší než jsou otáčky motoru, již není v záběru.

Použít pružinku z propisky nemusí být šťastné řešení, nevíš z jakého je použitého pružinového materiálu a zda časem a provozem v teplém motoru nezměkne.

Takze nez resit volnobezku radej prvne dekompresor?to aby zmizely ty sice obcasne,ale brr tak silene kovove rany...?
« Poslední změna: Březen 09, 2015, 08:51:52 odpoledne od magi »

Nora

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #273 kdy: Březen 09, 2015, 08:54:34 odpoledne »
přeměřením dekompresoru nic neztratíš

Offline magi

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 54
  • Karma: 3
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #274 kdy: Březen 10, 2015, 01:16:15 odpoledne »
SOS ta distancni podlozka patri sem??


Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #275 kdy: Březen 10, 2015, 02:18:33 odpoledne »
Jsem přesvědčen že ano,také jsem s tím měl problém :) :) :) :). Jarda

karol920

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #276 kdy: Březen 12, 2015, 06:23:22 dopoledne »
dzonyy - len pre úplnosť , Ideal asi pred cca 2-mi rokmi robil tieto veci priamo v anglicku a volnobežka , tak ako si ju vyfotil bola za cca 300€ , teraz predávajú toto konkrétne tajvan... z tých 460-tich hodnotení tam majú aj nejaké odo mňa , zatiaľ bez problémov.

dzonyy

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #277 kdy: Březen 12, 2015, 07:30:17 dopoledne »
dzonyy - len pre úplnosť , Ideal asi pred cca 2-mi rokmi robil tieto veci priamo v anglicku a volnobežka , tak ako si ju vyfotil bola za cca 300€ , teraz predávajú toto konkrétne tajvan... z tých 460-tich hodnotení tam majú aj nejaké odo mňa , zatiaľ bez problémov.

Ahoj,

nechem ta sklamať, ale táto firma bola založená v roku 2002, na Taiwane, a v Anglicku nič nevyrábala. Pre mňa je potešujúce, že máš od tejto firmy komplet voľnobežku, a nemáš s ňou žiadne problémy. Fakt si ma potešil.  ;) :) ;D

karol920

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #278 kdy: Březen 12, 2015, 09:27:56 odpoledne »
tak pred cca 2-mi rokmi na anglickom ebay oblbovali...  v zásade mi je to jedno.

dzonyy

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #279 kdy: Březen 12, 2015, 11:46:31 odpoledne »
Ahoj Karol,

je to jedno, dôležité je , že sada ti funguje, a nemáš s ňou žiadne problémy. Dúfam, že u mňa to bude rovnaké !!!

Offline remi700

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 103
  • Karma: 6
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #280 kdy: Březen 19, 2015, 07:01:20 dopoledne »
Ahoj všem
Prosím o radu ohledně pružinky volnoběžky. Zdá se mi trochu vytahaná, ale jinak je vše celkem v pohodě. Když s tím "ložiskem" v ruce mírně zatřesu, tak ty segmenty chrastí. Je to v poho, nebo je má ta pružinka více přitahovat ke kleci? :-/
Nejspíš blbina, ale novou jsem v ruce ještě neměl.
Za radu dík ;-)

findejs1310

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #281 kdy: Březen 19, 2015, 07:39:32 dopoledne »
Zdarec
Já jsem je držel v ruce obě a stará chrastila a nová byla evidentně pevnější.
Pružinka je určitě vytahaná a pokud nejsou kameny moc zničené koupíš novou pružinku
a frčíš vesele dál.
S pozdravem Jura

Offline remi700

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 103
  • Karma: 6
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #282 kdy: Březen 19, 2015, 08:42:30 dopoledne »
Super, dík za informaci Juro ;-)
Skáknu do prodejny s guferama. Snad na mě nebudou jukat jako na blázna, cože to chci :-D

findejs1310

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #283 kdy: Březen 19, 2015, 09:32:29 dopoledne »
Ahoj Remi70000000
Mam dojem ze nekde tu na foru je i delka a prumer te pruzinky
Jura

Offline remi700

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 103
  • Karma: 6
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #284 kdy: Březen 19, 2015, 10:47:59 dopoledne »
Myslim, že průměr 1,5mm. Mám to stažený, tak to snad dopadne...