Autor Téma: Zase volnoběžka  (Přečteno 341229 krát)

Radous

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #120 kdy: Květen 14, 2014, 08:58:29 odpoledne »
Tak je to volnoběžka, celá v prdeliiiii. Neví někdo kde sehnat novou, komplet. Mám to objednané v BMW, ale nějak jim to trvá. Podle informací němci na čr trh kálejí a tak se nic neděje. Snažím se stihnout sraz tak začínám být nervoznííííííííííííííííííííííííííííííííííí.

vaša pego

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #121 kdy: Červen 23, 2014, 12:36:09 odpoledne »
Zdravím potřboval bych poradit nebo nejlepe napsat císlo te volnoběžky kdyby to bylo možne, kdyby se našla nějaka dobra duše. prej to pasuje aji z bmw 650 ale nemužu nikde najit to origo číslo. Předem děkuji za odpověd Vaša

Offline Karpau99

  • Administrator
  • Grafoman
  • *****
  • Příspěvků: 577
  • Karma: 44
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #122 kdy: Červen 23, 2014, 09:42:22 odpoledne »
Někde na foru je na tuty číslo.
Zkusil jsi koknout na www.wemoto.cz

Offline Karpau99

  • Administrator
  • Grafoman
  • *****
  • Příspěvků: 577
  • Karma: 44
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #123 kdy: Červen 23, 2014, 09:47:35 odpoledne »
Jo a vyhledávačem tady na foru jsem to vytáhl během cca 10ti  vteřin

Offline magi

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 54
  • Karma: 3
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #124 kdy: Srpen 30, 2014, 11:04:11 dopoledne »
Zdar pegasaci,chci se poradit,pri startovani,hlavne kdyz je motor studeny,je slyset sem tam,docela hlasitou,jakoby kovovou ranu,takove hlasite cvaknuti,neco jako preskoci ci co...Tak nejak zacina zlobit volnobezka?

findejs1310

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #125 kdy: Prosinec 19, 2014, 07:40:56 odpoledne »
Ahoj kluci.
Nevím jestli tohle vlakno jeste nekdo cte  ale i tak
se podelim o zkusenosti pri vymene volnobezky.
Podle mistniho navodu vsechno probehlo uplne hladce...vcetne te dobre mirene lec opatrne
rany kladivem do klikovky.  ;D Pri postaveni motky na bocaku vytece opravdu jen nepatrne mnozstvi oleje
pri vymene sroubu za delsi pro zajisteni klikovky.V podstate nemeritelne mnozstvi. Po zajisteni pistu v horni uvrati neni vlastne potreba kontrolovat polohu plisku na setrvacniku protoze je tam klinek a nasadit to spatne   ani nejde.
Při vymene volnobezky jsem pro jistotu znovu prelepil vsechny srouby a nejen ty co drzi klec....nezdaly se mi nejak moc dotazene.Takze jak jsem jiz psal nesetkal jsem se s zadnym problemem....no az na jeden...
Nasazovani celeho kompletu zpet na klikovku to byl porod ...ne a ne trefit volnobezku presne na klikovku...
tolik ku... a pi.... jste jeste neslyseli .A pritom takova blbost ;D ;D ;D ale nakonec tam zapadla potvora.
Pokud mate stesti a tesneni zustane cele lze ho pouzit znova .Ja jsem ho bohuzel roztrhl
a tak jsem pouzil jeste lepidlo.Nechal jsem motku v klidu stat cely den aby lepidlo zaschlo a pak....brm brm.Pohoda.
Tod me poznatky.
Zdarec
Jura Fin



Myslim tedy ze neni treba se bat takove ....pro nekoho treba slozite rozborky a sborky. ;)
S pozdravem
Jura Fin
« Poslední změna: Prosinec 20, 2014, 07:40:18 dopoledne od Nora »

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #126 kdy: Prosinec 20, 2014, 04:11:57 dopoledne »
Jsi dobrej Juro,jen se chci zeptat jestli jsi nepořídil nějaké foto při práci ohledně volnoběžky. Já jsem měl při výměně oleje sundaný pravý dekl abych se podíval jak to tam vůbec vypadá a moc chytrý jsem z toho nebyl,tak kdyby jsi něco měl tak dej vědět. Jarda

findejs1310

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #127 kdy: Prosinec 20, 2014, 07:34:23 dopoledne »
Ahoj Jardo
Priznam se ze pri te montazi jsem mel tep jak vrcholovy sportovec  ;D
A ruce jak hornik.Na fotky jsem si ani nevzpomel.To se teda omlouvam :-\
Mel jsem vytisteny navod tady z fora a na nem jsou fotky celkem slusne.
Myslim si ze pokud to budes rozdelavat tak zjistis ze to neni az takova hruza
jak to vypada.netreba sa bat  :D
Jardo jedine co te zajima je to velke kolo ktere drzi jednou matkou.
Ostatnich nesmyslu co tam na tebe cumi si nevsimej a uvidis ze to neni tak slozite.  ;)
Stahovak mohu samozrejme zapujcit.

Praci zdar Jura Fin

« Poslední změna: Prosinec 20, 2014, 08:07:19 dopoledne od findejs1310 »

Nora

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #128 kdy: Prosinec 20, 2014, 11:53:20 dopoledne »
Pánové, přikládejte při této činnosti opravdu velkou pozornost. Stačí nedodržet správný postup a vznikve velká škoda, nebo zničení celého motoru. Šrouby spojující rotor s nábojem se po povolení musí vždy vyměnit, výměna buď za originál nebo šrouby s třídou pevnosti 12.9. Při montáži dodržet utahovací moment a použít lepidlo na závity. Často se jeden/několik nebo dokonce všechny šrouby ustřihnou a v motoru nadělají fatální paseku.

Rovněž samotný náboj na klikovku je třeba odmastit a nalepit na Locite 648 po celé dosedací ploše. Matici klikové hřídele dotáhnout na předepsaný moment 180Nm. V případě slabého dotažení dochází ke střižení klínku na klikovce a zničení uložení pro tento klínek. Oprava je následně nákladná.

findejs1310

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #129 kdy: Prosinec 20, 2014, 01:03:35 odpoledne »
Ahoj Noro
No ja jsem vymenil pouze ty ctyri na kleci.Klikovku jsem lepil jen s citem.....ale dam ruku do ohne ze to predtim lepene nebylo (ani znamka po lepidle)...nevim proc. :-\
Tak me kurna nestras.Mame na nasi Fa zkusebnu a kluci rikali ze vsechny srouby jsou bez
znamek pozkozeni.Myslim ze za pomoci rentgenu.
Tak doufam ze nekam dojeduuu   ;D ;D
Jura Fin.

Jooo a jinak pekneee svaatky Vsem. ;)

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #130 kdy: Prosinec 20, 2014, 03:24:54 odpoledne »
Ahoj Juro,
zatím to nechám být ať něco "nepodělám",a jestli vyjde Šatov tak tam od Tebe poberu nějaké ty rozumy a pak se uvidí. Jarda

Nora

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #131 kdy: Prosinec 20, 2014, 04:44:15 odpoledne »
Ahoj Noro
No ja jsem vymenil pouze ty ctyri na kleci.Klikovku jsem lepil jen s citem.....ale dam ruku do ohne ze to predtim lepene nebylo (ani znamka po lepidle)...nevim proc. :-\
Tak me kurna nestras.Mame na nasi Fa zkusebnu a kluci rikali ze vsechny srouby jsou bez
znamek pozkozeni.Myslim ze za pomoci rentgenu.
Tak doufam ze nekam dojeduuu   ;D ;D
Jura Fin.

Jooo a jinak pekneee svaatky Vsem. ;)


Tak ono na tom kuželu toho moc nezůstane po utažení na 180Nm, tak nějaké známky tam vidět nejsou. Originál to je vždy na lepidle.

findejs1310

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #132 kdy: Prosinec 20, 2014, 05:26:24 odpoledne »
Noro souhlasim.
Jen jsem prece jenom cekal ze neco uvidim.
Na zavitech to videt je.a pokud nekde lepidlo bylo tak aspon naznak by tam zustal.
Navic ja si nemyslim ze jsem byl prvni kdo to rozebiral.Mozna proto tam nebylo nic videt. :D Proste to nebylo lepene.
No hlavne ze to mam za sebou.
Jura Fin

Nora

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #133 kdy: Prosinec 20, 2014, 05:54:28 odpoledne »
A lepil jsi?

findejs1310

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #134 kdy: Prosinec 20, 2014, 06:49:50 odpoledne »
Ahoj
Srouby jsem zalepil hooodne.ale na klikovku jsem dal opravdu jen trochu.mel jsem obavy aby to nekam nenateklo....prave proto ze kdyz to utahnu na tech180 tak se vsechno vytlaciiii do haaje.matici jsem taky popatlal dostatecne :D
Jura