Motorky > Pegaso 650 Cube a IE

Výměna oleje - návody, rady..

<< < (3/13) > >>

Marek:
já mám v manualu 2 litry p?i vým?n? pouze oleje a p?i vým?n? oleje a olejového filtru 2,2 litru olejový filtr se má m?nit ob vým?nu oleje tedy po 12 tisících

michal96:
Ahoj,tak to mam asi menší motor,protože vždy mi tak decka z 2litr? zbyde. A to m?nim i filtr a olej je až k horní rysce.(olej vypouštím i z rámu)
m.

Kastro2:
Vím, že je to tu popsané a dělal jsem to podle toho-přesně-podle návodu-šroub v rámu, pod motorem, filtr, vše zavřít, malít 1,6 litru, nastartoval, nechal klapat mitutku, olej zmizel a dolil půl litru a nádržka skoro plná. Natočil a už to nezmizelo...co teď, pokud na to sednu a pojedu zkusmo 10km nepodpálím ventily? Docela jsem si užil. Ten přede mnou ometl ten šroub v rámu, imbus se protáčel a já to nemohl chytit kleštěma. Musel jsem toho spoustu rozebrat, rozbruskou udělat ve šroubu drážku a opatrně kladívkem a dlouhým a úzkým majzlíkem ve směru povolení, střídavě tam a tam, do toho bušil až to povolilo ..
tak co, mám to odsát stříkačkou odpustit pod motorem, nebo nechat nějakej kilometr a mrknout na to.
Určitě s tím někdo má zkušennosti-nerad bych měl zase oleje málo..tak díky za rady-jo nalil jsem tam 2 litry a je to i.e r.v. 2001:blush:

ZEDON:
Odsaj to na předepsanou míru na měrce a neřeš to. Jestli jsi tam nalil aspoň ty dva litry,tak je tam oleje dost.Kontrolka ti snad funguje a po nastartování zhasla,že? Já osobně když měním olej,tak ho nechám vykapat třeba přes noc,aby ho tam zase tolik nezůstalo.Ještě teda když už mám všechny výpušťáky zavřené,tak v prostoru filtru je šroub který vytočím a s vypnutým zapalováním točím motorem přes startér dokud nezačne téct olej.Samo,že nejprve naleju olej do nádržky :-) Potom šroub zatočím a utáhnu a pak zavíčkuju fitr. Doleju olej a ještě to protáčím bez zapal. Vždy se mi tam vejde +- 2,1-2 l oleje. Projedu to a popř olej doleju.

Post edited by: ZEDON, at: 2012/10/22 23:22

Kastro2:
tak jsem to vytahal stříkačkou, projel a zdá se dobrý. Takže vymastil, uklidil do garáže, přikryl-prostě připravil na příští rok-totiž v sobotu odjíždíme z Řecka zase na chvíli domu a mám rád Aprilku připravenou ke startu..díky za radu a zatím ahoj a třeba tady u nás na Lefkádě   www.edenlefkada.com  :cheer:

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi