Autor Téma: klepání  (Přečteno 12167 krát)

Offline MarcBrut

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 19
  • Karma: 1
klepání
« kdy: Listopad 07, 2019, 07:02:44 odpoledne »
 Měl už někdo u Rotaxu problémy s ojničním ložiskem nebo pístním čepem? Od koupě se obávám, že některé z nich má vůli. V létě, když byly teploty vyšší, se to tak moc neprojevovalo. Teď, když je v garáži kolem 5st/C mám prvních pár sekund po nastartování pocit, že se mi motor rozsype.  Jaky by se vše mlátilo se vším. Po té se chod uklidní. Čím vyšší teplota agregátu, tím je klepání méně výrazné, ale nezmizí úplně.   

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:klepání
« Odpověď #1 kdy: Listopad 07, 2019, 07:16:52 odpoledne »
Neměnil jsi náhodou olej?

Offline MarcBrut

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 19
  • Karma: 1
Re:klepání
« Odpověď #2 kdy: Listopad 07, 2019, 08:38:46 odpoledne »
Ano měnil v létě. Viz mé vlákno. Má to nějakou souvislost?

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:klepání
« Odpověď #3 kdy: Listopad 08, 2019, 05:42:42 dopoledne »
Já když v IE vyměním olej tak prvních 300 km po studeném startu mi dosti klepe motor na ventilech po rozjezdu to zmizí. Dělá to než se tam natlačí olej po těch 300 km už to nedělá ale není to pravidlo že po každém startu klepe .

Offline MarcBrut

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 19
  • Karma: 1
Re:klepání
« Odpověď #4 kdy: Listopad 08, 2019, 04:02:02 odpoledne »
Mě to dělá pokaždé. Teď v chladu a delší odstávce to jsou zvuky, jako by se motor měl vážně rozsypat. Prvních 3-5 sekund. V létě, když byly teploty vyšší, to nedělalo. Jemné klepání tam je pořád. Vychází z bloku válce. Já myslel, že je to u jednoválce normální, ale otec mi zasadil brouka do hlavy. Už první den, kdy jsem Pegaso přivezl. Zaposlouchal se a prohlásil, že tam klepe čep. Bohužel od předchozího majitele nemám žádnou dokumentaci, co se servisu a údržby týče. No, z dosavadních poznatků si příliš iluze nedělám(viz mé předchozí příspěvky). Zdá se mi nepravděpodobné, že by po cca 35t Km klepal čep. Rotaxy jsou slušné držáky. Možná je to normální a příjde to jen mě, zhýčkanému z víceválcových motorů. Nemám to s čím srovnat. Je můj první. Jednoválec mám už jen skůtr a ten běží hladce, bez sebemenšího klepání.

Offline pavel d

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 193
  • Karma: 0
Re:klepání
« Odpověď #5 kdy: Listopad 08, 2019, 08:26:19 odpoledne »
Možná jsi nedal správný olej a v chladném počasí nemaže hned.Některé motory jsou na to náchylné.

Offline MarcBrut

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 19
  • Karma: 1
Re:klepání
« Odpověď #6 kdy: Listopad 08, 2019, 09:10:23 odpoledne »
To mě taky napadlo. Používám Castrol Power 1 4T 10W-40. Dal jsem na doporučení zde na fóru a doporučuje ho pro Pegase i Castrol. Zvažoval jsem mezi ním a citelně dražším Racing 4T 5W-40. Ale když jsem porovnával technické listy obou, viskozita za studena nebyla až tak rozdílná aby ospravedlnila cenový rozdíl(na rozdíl od jiných značek olejů, kde jsou rozdíly velké). Nevím zda-li to dělalo i se starým olejem při chladném počasí . Pegase jsem koupil až koncem května, kdy byly teploty vysoké.
Ve svém dotazu jsem spojil dvě věci do jedné. Rachot při startu za studena a stálé klepaní za chodu.

Offline tkuc

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 91
  • Karma: 3
Re:klepání
« Odpověď #7 kdy: Listopad 08, 2019, 11:19:33 odpoledne »
ahoj mne to po výměně dělalo taky,nakonec stačilo za chodu jemně povolit trubičku co přivádí olej do hydraulického napínáku rozvodoveho řetízku ten se odvzdušnil natlačil se tam olej řetízek dopnul a byl klid.ovšem přístup k trubičce hroznej a rozpálený svody jak pětník tak pozor

Offline Jary

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 83
  • Karma: 0
Re:klepání
« Odpověď #8 kdy: Listopad 09, 2019, 07:36:37 dopoledne »
Ahoj stalo se mi to u jednoho Pegasa kdyz mi ho privezl na opravu tkuc ma pravdu u toho pegasa byla spatna hadicka(unik oleje v zalisovani hedicky )po vymene hadicky pozor myslim ze se jiz nevyrabi a musel jsem ji udelat to bylo lepsi pan tam take lil Castrol  ale po vymene znacky oleje a co mam  vyzkousene Bel Ray to pak bylo ok.

Offline Jary

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 83
  • Karma: 0
Re:klepání
« Odpověď #9 kdy: Listopad 09, 2019, 07:39:40 dopoledne »
Jo jeste co je to za rok myslim ze starsi verze do roku 98 nemaji tlakem sponovani rozvodu.Ale to si nejsem moc jistej abych nekecal kraviny.

Offline MarcBrut

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 19
  • Karma: 1
Re:klepání
« Odpověď #10 kdy: Listopad 09, 2019, 10:21:33 dopoledne »
Děkuji za tipy, vyzkouším. Mám 650ie Dle štítku 12/2001. Přiznám se, že Bel-Ray jsem neznal. Který konkrétně doporučuješ? Dle vyhledávače na stránkách jich je celkem dost. Mají to hezky řazeno dle počtu hvězdiček.
https://bel-ray.lubricantadvisor.com/eng/Recommendation/a5dc1ec842df1ad48f39efab66d005c2
« Poslední změna: Listopad 09, 2019, 10:34:14 dopoledne od MarcBrut »

Offline Jary

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 83
  • Karma: 0
Re:klepání
« Odpověď #11 kdy: Listopad 09, 2019, 12:49:33 odpoledne »
10w 40

Offline Hašan

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 8
  • Karma: 0
Re:klepání
« Odpověď #12 kdy: Listopad 09, 2019, 07:56:55 odpoledne »
On se ten Castrol zas tak nedoporučuje. To spíš Motul a nebo Millers Oil. Moje zkušenost Castrol je, že prostě studený blbě jde spojka a teplý motor je hlučnější. Ale nemám hydroštel. Takže u starýho motoru 70000 tis už lecjaky zvuky musím ignorovat. Ale jede to a nežere ani olej ani víc než 6,5 na 100 benzínu.

Offline pavel d

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 193
  • Karma: 0
Re:klepání
« Odpověď #13 kdy: Listopad 11, 2019, 10:03:09 odpoledne »
ono jde taky a hlavně o normu. JASO,API a pod. 10W 40 je jen teplotní rozsah.