Autor Téma: Volnoběžka  (Přečteno 11556 krát)

Offline Ensferi

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 5
  • Karma: 0
Volnoběžka
« kdy: Listopad 01, 2019, 07:43:01 odpoledne »
Zdravý,
chci se jen zeptat jestli se už někdo setkal s tím že teď jsem měnil volnobežku, při vložení nové volnoběžky a následnému smontování všeho když jsem chtěl startovat tak se to jen točilo, po otočení slziček na druhou stranu volnobežka fungovala tak jak má, myslel jsem si že je asi blbě sestavená, šla z číny ale protože už jsem měl dosti opotřebované polochy ozubeného kola a druhé části tak jsem koupil komplet ( obě kola).. při sestavování jsem si dával pozor aby ve směru kterým točí startér velkým ozubeným kolem volnobežka zapadla a ještě že jsem tak udělal protože slzičky byli zase otočené... a to mi přijde už moc divné, ale po zkoumání fotek které jsem si dělal v průběhu opravy volnoběžka nejde prostě otočit... když jsem jí dal obačně tak aby zapadala ve správném směru tak to nešlo smontovat... nicméně vše teď funguje jak má.. ale bojím se by v tom nebyl háček a já otočením slziček něco nepodělal :D

Pro pobavení sem dávám fotky jak volnoběžka dopadla po předchozím majitelovi.. :D









Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Volnoběžka
« Odpověď #1 kdy: Listopad 02, 2019, 05:23:47 odpoledne »
Čau už se mi to také stalo že jsem musel na nové volnobezce od bmv slzičky otáčet! Můžeš mi prosím poslat tvoje tel. číslo rád bych se tě něco zeptal dík jirkaolo.604511045

Offline Hašan

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 8
  • Karma: 0
Re:Volnoběžka
« Odpověď #2 kdy: Listopad 03, 2019, 06:52:59 odpoledne »
U BMW se točí motor obráceně proti Pegu

Online Franz Joseph

  • Častý návštěvník
  • ***
  • Příspěvků: 479
  • Karma: 1
  • Had žere Bureše !!!
    • http://www.alfaromeo.it/
Re:Volnoběžka
« Odpověď #3 kdy: Listopad 03, 2019, 07:58:29 odpoledne »
No konečně  ;D ... proto nejde Pegaso zvedat na zadní. Motor tlačí motku k zemi.
Proto je třeba u volnobezky od bmw otočit slzicky!

Offline Hašan

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 8
  • Karma: 0
Re:Volnoběžka
« Odpověď #4 kdy: Listopad 04, 2019, 03:30:04 odpoledne »
Ale jestli to tak je, musí se obráceně točit i starter. A jeden z těch motorů musí mít o kolečko víc 🤔🤔🤔🤔🙄🙄🔧🗜️🔩🐒👀. Jak tody je?

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Volnoběžka
« Odpověď #5 kdy: Listopad 04, 2019, 05:46:54 odpoledne »
Také si to myslím zajímalo by mě jak to je.

Offline findejs1310

  • Administrator
  • Pravidelný návštěvník
  • *****
  • Příspěvků: 215
  • Karma: 2
Re:Volnoběžka
« Odpověď #6 kdy: Listopad 04, 2019, 09:10:25 odpoledne »
Ja se nebudu poustet do zadnejch velkejch diskuzi.
Taky jsem menil volnobezku.Taky jsem koupil na BMW 650.Nic jsem neotácel a slapalo to.
Ze by rozdil podle roku vyroby?
UBJ

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Volnoběžka
« Odpověď #7 kdy: Leden 12, 2020, 09:35:44 dopoledne »
https://youtu.be/YBgF6akuj44 Cau podle tohoto videa se motor bmv toci stejne jak motor aprilie tedy klika se toci stejne jako kola motorky při jizde do predu.Cas 16:40