Autor Téma: Zadny tlmic  (Přečteno 23561 krát)

zozo58

  • Host
Zadny tlmic
« kdy: Září 18, 2014, 08:32:21 odpoledne »
Dobry den, chcel by som sa opytat ci uz ma niekto skusenosti s demontazou, repasom, vymenou atd... zadneho tlmica. Zacala mi velmi pruzit aprilia pegaso 650 tak som dotiahol retaz a potom som zbadal ze asi tlmic podlahol :/ zistil som ze je neskutocne drahy :) a preto som si servis odlozil na zimu :) Len by ma zaujimalo ci je tazke vybrat ho a ci nestaci tam len nejaky semering vymenit, doliat kvapalinu ci sa to vobec da doma zrepasovat alebo co by na to zabralo z toho ekonomickeho ladiska :-) Dakujem.

dzonyy

  • Host
Re:Zadny tlmic
« Odpověď #1 kdy: Září 28, 2014, 10:22:34 odpoledne »
Ahoj,

s prednými by problém nebol, do tých sú aj náhradné diely, ale so zadným nepohneš. Skús kontaktovať http://www.tatramoto.sk/, oni ti vedia urobiť cenovú ponuku na repas tlmiča. Alebo http://aaares.wix.com/motomaxx#!servis-a-repas-tlmiov/c14o7. Za opýtanie nič nedáš.

zozo58

  • Host
Re:Zadny tlmic
« Odpověď #2 kdy: Září 29, 2014, 06:42:57 odpoledne »
Ok, dakujem. Vyberiem ho a napisem im ze co by to stalo. Potom dam info.

jablcko

  • Host
Re:Zadny tlmic
« Odpověď #3 kdy: Září 29, 2014, 11:00:02 odpoledne »
Mas normalny ci ten so stelovayelnym predpatim?

zozo58

  • Host
Re:Zadny tlmic
« Odpověď #4 kdy: Říjen 01, 2014, 07:50:19 dopoledne »
Asi to bude bez nastavovaca, nevidim tam nic co by sa dalo krutit alebo nejak nastavovat len semering od spodu. Tazkeho cloveka som bral a od vtedy to zacalo viac pruzit ako by malo :-)

Jirka_S

  • Host
Re:Zadny tlmic
« Odpověď #5 kdy: Říjen 03, 2014, 09:22:11 odpoledne »
Záleží který rok výroby máš. Podívej se na stránky K2 moto - Nová Paka, dodávají tlumiče a pružiny od YSS. Já mám r.v. 2002 a na ten mají zatím jen pružinu (progresivní) - měnil jsem letos (byla už unavená a Pego sedělo dole, 3500,-), tlumič mám snad zatím dobrý. Na starší provedení Pega mají komplet zadní pružící jednotku cca 7500,-. Na ty novější (ie) by snad měly začít dělat koncem roku. U mě zatím spokojenost.

zozo58

  • Host
Re:Zadny tlmic
« Odpověď #6 kdy: Říjen 05, 2014, 06:58:02 dopoledne »
No pozeram, ze zatial to je najlacnejsi tlmic co som videl pre pegaso. Moj rocnik sa uz asi povazuje za veterana :) 1994 :) Na zimu to rozoberiem a uvidi sa ci bude treba 7500,- :-/

dzonyy

  • Host
Re:Zadny tlmic
« Odpověď #7 kdy: Říjen 12, 2014, 06:23:26 odpoledne »
No pozeram, ze zatial to je najlacnejsi tlmic co som videl pre pegaso. Moj rocnik sa uz asi povazuje za veterana :) 1994 :) Na zimu to rozoberiem a uvidi sa ci bude treba 7500,- :-/

Ahoj, a prečo nenapíšeš do www.tatramoto.sk ?? Cenovú ponuku na repas ti urobia zadarmo. Za email nič nedáš.

zozo58

  • Host
Re:Zadny tlmic
« Odpověď #8 kdy: Říjen 13, 2014, 11:04:18 dopoledne »
Dakujem za info, idem napisat. Dufam ze to nebude drahe :-)

Nora

  • Host
Re:Zadny tlmic
« Odpověď #9 kdy: Říjen 13, 2014, 01:54:16 odpoledne »
Jak nepochodíš, tak mi napiš. Mám tlumič z Gardy na prodej. Je to ten s regulací předpětí.

zozo58

  • Host
Re:Zadny tlmic
« Odpověď #10 kdy: Říjen 13, 2014, 02:00:13 odpoledne »
Ok, dakujem :) vyberiem ho a uvidi sa co bude v danu situaciu najvhodnejsie :-)

dzonyy

  • Host
Re:Zadny tlmic
« Odpověď #11 kdy: Říjen 13, 2014, 09:16:06 odpoledne »
Daj vedieť, na koľko ti to necenili, sám som zvedavý. Asi by som išiel do repasu, predsa je tam aspoň záruka.. no rozhodni sa ty

zozo58

  • Host
Re:Zadny tlmic
« Odpověď #12 kdy: Říjen 14, 2014, 08:57:48 odpoledne »
No poslal som im mail a toto bola odpoved:

Dobrý deň

Originálny tlmič by nemal byť rozoberateľný , teda jeho oprava nie je možná , musí sa vymeniť celý . Originál Aprília asi nebude jednoduché objednať a nebude lacný . Môžete objednať náhradu napr. YSS , ktorý sa už bude dať v budúcnosti opravovať .

S pozdravom
Ján Polaček
tatramoto


a ja mam original este jak sa kupilo takze pomalicky mozem asi zacat setrit  :-\ No uvidi sa.

dzonyy

  • Host
Re:Zadny tlmic
« Odpověď #13 kdy: Říjen 14, 2014, 11:33:13 odpoledne »

zozo58

  • Host
Re:Zadny tlmic
« Odpověď #14 kdy: Květen 12, 2015, 12:48:47 odpoledne »
Tlmic mi dneska dosiel, objednal som tento YSS



Dodali mi ku nemu jeden imbus a jeden pliesok na nastavovanie pruzenia.
Chcem sa opytat, ci je potrebne nieco nastavovat pred tym ako sa namontuje na motorku alebo mozem rovno ako prislo z krabice vybalit, nalozit na motorku, zatiahnut hornu a dolnu srobu na uchitenie a vozit sa?
Ma s tym niekto skusenosti?