Autor Téma: Boty na pegaso.  (Přečteno 12106 krát)

kakaryk75

  • Host
Boty na pegaso.
« kdy: Leden 03, 2014, 09:47:16 dopoledne »
Zdravím. Mužete mi prosím poradit, jaké boty na aprilku pegaso. Jsem obyčejný začínající motorkář, takže je rozhodující kvalita i cena. Případně mužete poradit i jakou helmu. Koukal jsem na vyklápěčky,ale nevím zda se na aprilku hodí. Bundu i kalhoty jsem koupil textilní od fi.Modeko . Případně poradte  jaké doplnky,rukavice a pod. je dobré ještě koupit. Dík ra rady Jarda.

speaker

  • Host
Re:Boty na pegaso.
« Odpověď #1 kdy: Leden 03, 2014, 12:50:47 odpoledne »
Ahoj Jardo.

Odpověď je těžká. Záleží, jaký budeš preferovat styl cestování.

Z mé zkušenosti:

Boty zvol dle toho, jak budeš hodně kombinovat jízdu s chůzí. Já jezdím více méně na výlety typu hrady, zámky, zajímavostí a mám boty něco málo nad kotníky od Diadory a nemůžu si je vynachválit. Jak při jízdě, tak při chůzi jsou velice pohodlný. Ale určitě se nehodí na cestování v nějakém terénu. Nejsou na to dost pevné.

Helma: Nevidím důvod, že by se na Pegaso výklopka nehodila. Vždyť s ní jezdí borci na BMW GS. V každém případě na helmě nešetři. Opět záleží na tobě, jaká ti bude vyhovovat. Já jezdím s výklopkou na naháči a přítelkyně má výklopku na Pegasu. Oba si je vychvalujeme. Výklopka je z mého pohledu parádní v teplem rozpálených ulicích města, kde si vychutnáváš semafory a kolony aut. Vyklopíš a pěkně vyvětráš. Co se týká aerodynamického hluku, porovnával jsem ji s integrálkou a výklopka je o špetku hlučnější. Ale to mě osobně vyrovná ten pocit, že se v ní nepařím v horku. V každém případě je dobrý, když má helma přes bradu kryt, aby se ti v helmě netočil vítr. A samozřejmostí je také sklápěcí sluneční clona. Čím tmavší, tím lepší. Co je příjemnou věcí do helmy je interkom. Super věcička. Používám nejen ke komunikaci s přítelkyní.

Oblečení: Kožené věci jsou super, jelikož se jen tak při pádu neprodřou a tím tě chrání od silničního lišeje. Bohužel, kůže nedýchá, veškerý pot pod kombinézou, nebo kalhotami ti steče po nohou do bot a dovedeš si představt, když dojedeš někam na návštěvu, jakou z tebe budou mít radost :-), a časem ti při dešti propustí vodu. Kůže tedy potřebuje více péče. Já jezdím v textilu. Je příjemnější, nepropustí vodu a dýchá. Samozřejmě jako doplněk při cestě dál od baráku s sebou vozím nepromok.
Co určitě pro svou bezpečnost nevynechej je páteřák. Náhoda je b...c a páteř je hodně náchylná na poranění při jakémkoliv pádu.

Chránič ledvin: Doporučuji

Rukavice: Mám dvoje. Letní a zimní (podzimní). V každém případě ať mají protektory. Dnes dělají s protektory na dlaních, které ti pri pádu zabraňují dření po silnici a spíš po ní kloužou. Na těch zimních mám takový jakoby stěrač. Na ukazováku pravé ruky je asi pěticentimetrový gumový břit, kterým si v dešti stárám vodu z vizoru.

Protektory: Motocyklová povinnost. Jak na ramenech, tak kolenech i loktech.

Osobně jsem si také zvykl používat funkční prádlo. Nejen v Alpách k nezaplacení.

kakaryk75

  • Host
Re:Boty na pegaso.
« Odpověď #2 kdy: Leden 03, 2014, 07:16:29 odpoledne »
Děkuji za peknou a přehlednou odpověd. Jde mi pouze o cestování, žádný teren. Tak mnohokrát děkuji Jarda.

Offline ra100

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Karma: 7
Re:Boty na pegaso.
« Odpověď #3 kdy: Leden 03, 2014, 08:32:23 odpoledne »
Speaker:  super k tomu sa už nedá nič dodať.
Moje skúsenosti.
Prilba jednoznačne vyklápačka.
Nekupovať najlacnejšie veci.Skôr tú strednú zlatú cestu.
Plne sa mi osvedčilo termo prádlo z Lídlu.

speaker

  • Host
Re:Boty na pegaso.
« Odpověď #4 kdy: Leden 04, 2014, 05:56:06 odpoledne »
Termo prádlo z Lidlu jsem měl taky. Nebylo špatný. Fungovalo. Jen si dávejte pozor na rukavice z Lídlu. Potí se v nich ruce a pěkně z nich i ruce smrdí. A když se vám ruce opotí a  chcete je vytáhnout, tak se vám ta vnitřní výstelka přilepí na ruku a vytáhnete jí z té rukavice. A pěkně blbě se vrací  (vsouvá zpátky.) Měl jsem je asi půl roku a šly do popelnice. Viděl jsem taky, že plno motorkářů používá do helmy kuklu a chránič krku proti průvanu. To ale nemohu hodnotit, jelikož jsem nezkoušel. A znám jednoho, který si do uší strká špunty proti hluku.  ;D

Offline pavel d

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 193
  • Karma: 0
Re:Boty na pegaso.
« Odpověď #5 kdy: Leden 05, 2014, 01:14:52 odpoledne »
Rukavice z Lidlu sem měl taky,když sem je pak rozstříhal byla uvnitř igelitová rukavice jako u pumpy :-\ Stejné sem měl i zimní od For bikers!!!

speaker

  • Host
Re:Boty na pegaso.
« Odpověď #6 kdy: Leden 05, 2014, 01:29:29 odpoledne »
pavel d: A jak ti ty rukavice sloužily?  ;D

Offline pavel d

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 193
  • Karma: 0
Re:Boty na pegaso.
« Odpověď #7 kdy: Leden 05, 2014, 03:21:45 odpoledne »
na h....,do pěti minut mokré ruce.nemam už ani jedny :( přestal sem šetřit na výstroji,např. vyklápěčka shoei a mam pohodu :D

speaker

  • Host
Re:Boty na pegaso.
« Odpověď #8 kdy: Leden 05, 2014, 04:04:13 odpoledne »
pavel d Dopadl jsem úplně stejně jako ty. Bezpečnost a pohodlí by se nemělo ošizovat.

anituk

  • Host
Re:Boty na pegaso.
« Odpověď #9 kdy: Duben 03, 2016, 01:14:22 odpoledne »

findejs1310

  • Host
Re:Boty na pegaso.
« Odpověď #10 kdy: Duben 03, 2016, 01:37:32 odpoledne »
Stejny  jako moje...taky italky.
Ja si je moc pochvaluju  ;) a ty tvoje Peto vypadaji dost dobre.
Jura
« Poslední změna: Duben 03, 2016, 01:46:20 odpoledne od findejs1310 »


findejs1310

  • Host
Re:Boty na pegaso.
« Odpověď #12 kdy: Duben 03, 2016, 02:10:07 odpoledne »
Je to jednoduche
Bud budou stejne a nebo ty levnejsi vypadaji stejne ale na noze budou jak gumaky  :-[
Jedina moznost je vyzkouset oboje na haksne a pak uvidis.nebo najit recenzi.
http://boty-na-motocykl.heureka.cz/kore-adventure/recenze/#section
A
http://boty-na-motocykl.heureka.cz/gaerne-g-midland/recenze/#section
Jura
« Poslední změna: Duben 03, 2016, 02:14:19 odpoledne od findejs1310 »