Autor Téma: Volnoběžka na druhou  (Přečteno 34180 krát)

Raichenberg

  • Host
Volnoběžka na druhou
« kdy: Červen 08, 2012, 07:39:59 dopoledne »
.... je to potvora. Kupte si Pegaso a určitě ji za chvíli budete poznávat z blízka. Bohužel...
   Tak jsm se k tomu dostal i já. Trvalo to jen pár dnů a několik startů. Měla být vyměněná před 8tis. km a OK. Nevyzpitatelná závada a noční můra všech co ví jak drahá záležitost to je.
  Ulil se mi levý karbec, seknul se asi plovák, a pěkný kopanec zpět mi zaseknul volnoběžku tak pevně, že teprve metrová tyč a svěrák ji po demontáži přesvědčili. Samozřejmě kola projetý, ložisko ohlodaný jak od myší.
   Tak jsem to začal obvolávat, sehnal jsem ji v Praze pod Vinohradskou nemocnicí v BMW za 2070 Kč. Jen ty kola jsem ze zoufalosti nechal obrousit o 0,05 vnitřní a 0,2 vnější....  nefunguje mi to a nedoporučuji. Někomu to tady možná chodí, ale asi to není na dlouho a nehodlám jen tak ničit novové ložisko.
    Začal jsem tedy hledat cesty náhradní. Dovoz z Itálie se dá zajistit pokud máte nějakého kámoše co umí italsky a nějakou dobu s nimi kšeftoval motorky. Jsou však také obeznámeni se závadou, tak kola nevyjdou o moc levněji.
  Rýsuje se nová věc. Možnost druhovýroby ve velmi dobré kvalitě kterou bych rád zadal a potřebuji odhadnout kolik. Jelikož to není problem jich nechat nadělat bednu, jen kdo to zaplatí.
  :woohoo:  Napište názor kdo by jste měl zájem. Podle množství by samozřejmě byla řeč o ceně. V pondělí mám jednání kvůli výrobě a ceně, tak se tady nějak projevte.
   Negativisti ať nepíšou, kecy nemaj cenu. Léta jsem v motorech od rána do večera, tak vím co se dá a nedá.  Čekám větší ohlas, mám jinak seznam možností a dost firem na různá řešení. Napíšu to sem postupně.

Offline Karpau99

  • Administrator
  • Grafoman
  • *****
  • Příspěvků: 577
  • Karma: 44
Odp.:Volnoběžka na druhou
« Odpověď #1 kdy: Červen 08, 2012, 12:36:25 odpoledne »
Zdarec,
 jak jsme se už bavili po tlf. super nápad a zpráva
Jen bych doplnil o čem byla řeč:
 TOMISi ADMINE spoj se s
Reichenbergem (do pr....e delší nick sis vymyslet nemochhh:P )
a plácněte někam klikací hlasovačku o zájmu.
Pokud by toto vyšlo v Aspiritu by se chytli za frňák:laugh: :laugh:

ZEDON ložiska , Reich....g kola a můžem kurvit volnoběhny do alelujááááá
:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Offline ZEDON

  • Nikdy nebudu "ovce".
  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 893
  • Karma: 17
Odp.:Volnoběžka na druhou
« Odpověď #2 kdy: Červen 09, 2012, 12:05:33 dopoledne »
už tady nic neřeším,já mám ložisko voln. do pětikila protože válečky jdou použít i z jiných  značek,jen na tu naší mrchu jsou natažený.Už se tady nevyjadřuju,bo chachaří mají vždy\\"pravdu\\"!:sick:

Měl jsem kola lehce načnutý ,nechal jsem je zbrousit o setinu.Udělal jsem to v čas a mám klid.(900kč komplet)

Post edited by: ZEDON, at: 2012/06/09 12:03

Raichenberg

  • Host
Odp.:Volnoběžka na druhou
« Odpověď #3 kdy: Červen 09, 2012, 08:42:06 dopoledne »
Co řeší nové válečky, když je ostatní načnutý a nevíš kdy se to pos....?

Raichenberg

  • Host
Odp.:Volnoběžka na druhou
« Odpověď #4 kdy: Červen 09, 2012, 09:27:07 dopoledne »
Kola jsem odvezl a první jednání o ceně proběhlo. Bude to přibližně polovina pořizovací ceny nových. Čím víc, tím méně. Pak by se mohla dostat až na 4000 Kč za obě kola. To by se mi zamlouvalo.

Nora

  • Host
Odp.:Volnoběžka na druhou
« Odpověď #5 kdy: Červen 09, 2012, 03:08:47 odpoledne »
to by byla hezká cena, padly nějaké bližší informace o použitém materiálu a následné povrchové úpravě?

Raichenberg

  • Host
Odp.:Volnoběžka na druhou
« Odpověď #6 kdy: Červen 09, 2012, 06:16:10 odpoledne »
14220 je spíš pro čepy do kyvky No samozřeme z nejaké 15xxx.. Nekroutí se při kalení a vlastnosti ložiska. Ti kluci co to budou vyrábět jsou schopni od kolečka do budíku po lokomotivu. Už je znám 20 let a neměl jsem s jejich kvalitou jediný problém. Navíc já budu první který je na ráně a montáži. Snad se to vše povede dát dohromady a pro všechny by to byla úleva.

Raichenberg

  • Host
Odp.:Volnoběžka na druhou
« Odpověď #7 kdy: Červen 13, 2012, 08:14:18 dopoledne »
Tak jsem si myslel jak budete mít radost.... a nic moc. Já si jdu dnes vyzvednout kola volnoběžky, konečně zase budu jezdit. Snad se tady někdo vyjádří k ceně a bude zájem, pokud ne, tak jsem se snažil zbytečně nabídnout pomoc.

Mafian

  • Host
Odp.:Volnoběžka na druhou
« Odpověď #8 kdy: Červen 13, 2012, 04:22:01 odpoledne »
zdravim vsechny, kolega v praci mi rikal ze motory rotax se davaji i do jawy .myslite ze by se dala volnobezka pouzit do nasich aprilii? Pripadne jaka by byla cena dilu? Za uvahu by to stalo ne?

Offline biker

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 19
  • Karma: 0
Odp.:Volnoběžka na druhou
« Odpověď #9 kdy: Červen 18, 2012, 09:48:30 odpoledne »
Ahoj,to se divim že nikdo nema zajem ale to chce čas taky to ted davam do kupy,měnil jsem jen volnoběžku bez kol tak uvidím.zatím točí dobře ale ne a ne nastartovat. Mam obavy jestli jsem nepootočil magneto.

Offline Raduz

  • Častý návštěvník
  • ***
  • Příspěvků: 456
  • Karma: 9
  • Každou stresovou situaci řeším jako pes:
Odp.:Volnoběžka na druhou
« Odpověď #10 kdy: Červenec 13, 2012, 02:34:30 odpoledne »
já bych měl zájem jak o kola tak i ložisko. Pánové nevěděl by někdo kde rychle pořídit?? plíís?:-(

Offline Raduz

  • Častý návštěvník
  • ***
  • Příspěvků: 456
  • Karma: 9
  • Každou stresovou situaci řeším jako pes:
Odp.:Volnoběžka na druhou
« Odpověď #11 kdy: Červenec 13, 2012, 02:48:36 odpoledne »
Raichenberg napsal(-a):
Citace
Tak jsem si myslel jak budete mít radost.... a nic moc. Já si jdu dnes vyzvednout kola volnoběžky, konečně zase budu jezdit. Snad se tady někdo vyjádří k ceně a bude zájem, pokud ne, tak jsem se snažil zbytečně nabídnout pomoc.



Nebyl by na tebe nějakej telefon???  dííky .. R

Offline biker

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 19
  • Karma: 0
Odp.:Volnoběžka na druhou
« Odpověď #12 kdy: Červenec 13, 2012, 02:57:16 odpoledne »
Ahoj ložisko jsem sehnal v Praze car servis asi před měsícem odkaz jsem našel tady na vláknu
o volnoběžce,kola jsem neměnil.

Offline Raduz

  • Častý návštěvník
  • ***
  • Příspěvků: 456
  • Karma: 9
  • Každou stresovou situaci řeším jako pes:
Odp.:Volnoběžka na druhou
« Odpověď #13 kdy: Červenec 31, 2012, 08:53:11 odpoledne »
Raichenberg napsal(-a):
Citace
Tak jsem si myslel jak budete mít radost.... a nic moc. Já si jdu dnes vyzvednout kola volnoběžky, konečně zase budu jezdit. Snad se tady někdo vyjádří k ceně a bude zájem, pokud ne, tak jsem se snažil zbytečně nabídnout pomoc.





jsi tu n příjmu?? potřeboval bych obě kola.. je možno se s Tebou domluvit????

Offline Raduz

  • Častý návštěvník
  • ***
  • Příspěvků: 456
  • Karma: 9
  • Každou stresovou situaci řeším jako pes:
Odp.:Volnoběžka na druhou
« Odpověď #14 kdy: Červenec 31, 2012, 08:53:44 odpoledne »
Raduz napsal(-a):
Citace
Raichenberg napsal(-a):
Citace
Tak jsem si myslel jak budete mít radost.... a nic moc. Já si jdu dnes vyzvednout kola volnoběžky, konečně zase budu jezdit. Snad se tady někdo vyjádří k ceně a bude zájem, pokud ne, tak jsem se snažil zbytečně nabídnout pomoc.





jsi tu n příjmu?? potřeboval bych obě kola.. je možno se s Tebou domluvit????







spěchá to :-(