Autor Téma: Startovací volnoběžka  (Přečteno 114701 krát)

Velopego

  • Host
Re:Startovací volnoběžka
« Odpověď #30 kdy: Říjen 30, 2008, 03:03:14 odpoledne »
Teda, všem vám tady moc díky za rady. Mám Pegasa z 98. ve Velorexu, ale od léta m? naštval s volnob?žkou, te? už jsem mu to odpustil a za?al ji shán?t. Málem už jsem kv?li tomu koupil celej motor z Anglie.

Velopego

  • Host
Re:Startovací volnoběžka
« Odpověď #31 kdy: Listopad 18, 2008, 09:59:57 dopoledne »
Sakra, zaboha nem?žu povolit matku na magnetu, resp. nemám kde vzít kontra. M?že mi n?kdo poradit, kde tu kliku zafixovat proti, aby to šlo povolit? Zkoušel jsem to p?es kvalt, ale pouze to pruží a obávám se, abych ješt? n?co nezalomil v p?evodovce. Koukal jsem i na manuál a tam krom? upozorn?ní, že má být píst p?i povolování v horní úvrati (nevím pro?), taky nic.

Marek

  • Host
Re:Startovací volnoběžka
« Odpověď #32 kdy: Listopad 19, 2008, 10:59:32 odpoledne »
nato? horní uvra? a vyndej šrou ?íslo 7 je to jediná 8 šroub na 6 inbus zbytek jsou 6 na 5 inbus  je to jen krátkej šroub a dej tam delší a zap?eš se o kliku a máš ji zajišt?nou Pego už nemám a nepamatuju jsi jestli je tam n?jakej dulek na ten šrou nebo ne ale to už zjistíš když tam posvítíš  

Boda

  • Host
Re:Startovací volnoběžka
« Odpověď #33 kdy: Listopad 20, 2008, 12:41:57 dopoledne »
Máro. Na závaží kliky je drážka do který konec šroubu musí zapadnout. Doporu?uju ten šroub na konci obrousit do kužele. Snáze se pak do drážky trefuje. A bacha, musí se vypustit olej. Jinak ti vyte?e pokud ten šroub ?íslo 6 vyndáš na zem.

Velopego

  • Host
Re:Startovací volnoběžka
« Odpověď #34 kdy: Listopad 20, 2008, 10:05:20 dopoledne »
Díky za radu, je to všechno venku, ale ?eknu ti, že jsem se bál, že tam opravdu povolí n?co jinýho. Takovou sílu na povolení nejen matky, ale i  na stažení sk?ín? setrváku jsem teda opravdu ne?ekal. Samoz?ejm? to bylo všechno pat??n? nah?átý. Olej jsem vypustil už p?ed tím  a nikde ani kapka navíc. Jinak volnob?žka kompletn? rozsypaná a kola vyd?ený vn? i uvnit?. Tak jdu zkusit sehnat ty díly. Ješt? jednou tady všem moc díky, draci a a? vám to jezdí. Míra

milda

  • Host
Re:Startovací volnoběžka
« Odpověď #35 kdy: Březen 27, 2009, 07:16:26 odpoledne »
zdary,pasuje volnob?žka z CagivaCANYON 600 na pegaso650 r.v.1993? Dík

pišta

  • Host
Re:Startovací volnoběžka
« Odpověď #36 kdy: Březen 28, 2009, 11:36:40 dopoledne »
?us chlapi.Jak se pozná odcházející volnob?žka(cvaknutí p?i chcípnutí?).Jak to dlouho vydrží p?i ob?asném cvaknutí mám to za?ít rychle ?ešit,nebo po?kat až to nep?jde nato?it?

Michal650

  • Host
Re:Startovací volnoběžka
« Odpověď #37 kdy: Březen 28, 2009, 11:43:30 dopoledne »
Ne,musi ti to mlatit pri startovani. Jestly ti to mlati tak hned sni ven. Pri chcipnuti se nic moc nedeje.

fill11

  • Host
Re:Startovací volnoběžka
« Odpověď #38 kdy: Březen 28, 2009, 11:59:38 dopoledne »


Post edited by: fill11, at: 2009/07/15 08:47

Pišta

  • Host
Re:Startovací volnoběžka
« Odpověď #39 kdy: Březen 28, 2009, 12:44:30 odpoledne »
OK.Zatím nato prdim.Zvuk od volnob.je ob?as,ale jen p?i chcípnutí,p?i startu vše OK.Díky za radu.

paja

  • Host
Re:Startovací volnoběžka
« Odpověď #40 kdy: Březen 30, 2009, 10:06:16 dopoledne »
Tak jsem také za?al ?ešit volnob?žku. Rozebral jsem to (šlo to velice rychle, nechal jsem si od kamaráda ud?lat jak aretaci kliky, tak stahovák magneta) a zjistil jsem
1) rozsypaná volnob?žka
2) vyd?ený povrch vnit?ního kola
3) vyd?ený pov?ch vn?jšího kola

Takže volnob?žku už mám doma (z BMW za 2100,- i s dobírkou) a co se tý?e t?ch kol, tak ty stojí 5000,- kus, což nedám. Nechám je podbrousit, pošlu na tvrdochrom a nechám je zp?t nabrusit na p?vodní rozm?r. M?lo by to vyjít na 1000,- K? (500,- K?/ks tvrdochrom, broušení u kámoše za cigára).

Až to dod?lám, tak pošlu fotky a informace, jak to dopadlo.

paja

Michal650

  • Host
Re:Startovací volnoběžka
« Odpověď #41 kdy: Březen 30, 2009, 02:41:18 odpoledne »
Tak tak,to je ten spravny pristup. Nevalit jim zbytecne takove prachy,maji na tom aspon 200% rabat.

paja

  • Host
Re:Startovací volnoběžka
« Odpověď #42 kdy: Duben 10, 2009, 07:38:59 dopoledne »
V?era jsem volnob?žku dod?lal, ale nic nem?že být jednoduché. Takže ve zkratce (m? to ovšem p?ipadalo podstatn? delší):

Vrátila se mi kola s opravenými povrchy. Ložisko dám do magneta, p?ekruté vn?jším kroužkem, p?id?lám ho tam na Loctite, nasadám ozibené kolo a celé nasadím na kliku, zad?lám, dám olej, ustrojím a vezmu za startér .... a ten protá?í naprázdno :-(
Stalo se to, že jsem objednal volnob?žku na model 99? Asi ano, každopádn? zabírala na druhou stranu. Nem?l jsem co ztratit, tak jsem jí rozd?lal, takové ty slzi?ky, co se starají o to, aby na jednu stranu klouzaly a na druhou zabíraly jsem oto?il a volnob?žku složil (zajistil segedovkou). No a sv?te div se, vše chodí jak víno. Tak pozor, až budete objednávat díly, tak nejsou všechny díly stejné :-)

Jestli máte n?kdo zájem o pár fotek, ?ekn?te. Jinak kdyby dnes n?kdo pot?eboval ud?lat volnob?žku, tak je to sakum prásk max. hodina. D?lal jsem to 2x :-D

ada

  • Host
Re:Startovací volnoběžka
« Odpověď #43 kdy: Duben 10, 2009, 06:54:40 odpoledne »
já teda nevim jo m? se to taky  povedlo a sta?ilo jen oto?it ložisko pego97

Pepíno

  • Host
Re:Startovací volnoběžka
« Odpověď #44 kdy: Duben 12, 2009, 02:51:46 odpoledne »
ahoj, mam problem a podle m? neodborníka to vypada prav? na volnob?žku. nap?ed to zamlatilo když jsem motor vypnul. ted to mlati i když startuju  memaš potuchu ?ím to je a co stím ud?lat?