Autor Téma: Čištění karburátoru  (Přečteno 9513 krát)

Offline Luděk

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Karma: 0
Čištění karburátoru
« kdy: Leden 13, 2019, 10:02:50 odpoledne »
Zdarec,
kdyby se někdo chystal čistit karburátory Mikuni BST 33 a nechtěl  by kupovat celou sadu dílů kvůli o-kroužkům, tak rozměry čtyř potřebných jsou:  5,1x1,6  ,  3x1  ,  7,5x1,8  ,  10x1,5 . Těsnění příruby sání 41,6x2,4  mm. Nikde jsem to na netu nenašel, tak jsem jich vyzkoušel desítky, než to klaplo. Tak snad to někomu ušetří čas a peníze. Foto jen pro upřesnění.

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Čištění karburátoru
« Odpověď #1 kdy: Leden 14, 2019, 05:02:33 dopoledne »
Čau Luďku tak jses do toho pustil bylo tam něco špatně co zlobilo nebo rozestelovane jinak jsou jako nové čau Jirka.

Offline Luděk

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Karma: 0
Re:Čištění karburátoru
« Odpověď #2 kdy: Leden 14, 2019, 11:04:56 dopoledne »
Ahoj Jirko, no něco jsem tam našel. Na levém byla hladina výrazně vyšší, takže stále přeplaven. Každopádně všechny o-kroužky tvrdé jako kámen a netěsnící. To mi dalo, než jsem našel ten ideální, protože nikde nenajdeš rozměr a posuvkou to bylo jen orientační. Teď  už víme. Opravil jsem prasklinu na šoupátku u membrány a celé jsem to dvakrát projel v ultrazvuku. Přetěsnil jsem oba palivové kohouty ( taky netěsnící) a teď ještě seřídím bohatost. Jo a vyhodil jsem ten filtr jak jsi říkal. Sítko je v nádrži a v karburátoru, takže zbytečný díl.
Zdar

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Čištění karburátoru
« Odpověď #3 kdy: Leden 14, 2019, 04:37:27 odpoledne »
Tak snad uz to bude jezdit bez problemu no to se uvidi tak cau j.

Offline Jary

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 83
  • Karma: 0
Re:Čištění karburátoru
« Odpověď #4 kdy: Leden 15, 2019, 05:27:13 odpoledne »
Zdar máš to pěkný a je bomba že jsi jsem dal ty o kroužky určitě to někomu pomůže.

Offline Luděk

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Karma: 0
Re:Čištění karburátoru
« Odpověď #5 kdy: Leden 20, 2019, 09:23:17 odpoledne »
Ahoj,
tak pár poznatků po montáži vyčištěných karburátorů.Před montáží jsem vyzkoušel hladiny pomocí hadiček, aby byla jistota.Vše OK.Takže,vyměnit přívodní hadičky od kohoutů za nové, karbce nasadit,vložit nový origo filtr,spojit rám,výfuky,start...a nic.Motorka točí,točí,ale svíčka suchá jak sahara.. >:( Zkusil jsem povolit vypouštěcí šroubky a ..úplné sucho.Z kohoutu benzín teče, ale do karbců se nedostane.Přívodní hadice je vedená stejně.Takže jsou znovu venku a bude rozborka. Má to ale jedno pozitivum.Opravdu lze vyndat karbce bez demontáže zadní půlky a dalších složitostí. Stačila sundat příruba k airboxu (v mém případě měkká), odpojit lanka a během pár minut jsou venku.Máte někdo nějaký typ..moc to nedává smysl.
L

Offline Luděk

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Karma: 0
Re:Čištění karburátoru
« Odpověď #6 kdy: Leden 21, 2019, 12:37:19 dopoledne »
Nedalo mi to, šel jsem to v noci rozhodit  ;D , jeden kroužek od tělesa jehly vyjel a uzavřel jehlu. Kroužky jsou NBR 70.  Zítra dám nové a uvidí se.

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Čištění karburátoru
« Odpověď #7 kdy: Leden 21, 2019, 07:37:49 odpoledne »
Jak to Luďku dopadlo už to vrčí?


Offline Luděk

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Karma: 0
Re:Čištění karburátoru
« Odpověď #8 kdy: Leden 22, 2019, 09:57:58 odpoledne »
Zatím ne,mrzne až praští. Každopádně jsem vyměnil jeden kroužek, složil a zalil benzínem.Opakovaně vyzkoušel hladinu a teď to pár dní nechám a pokud to bude cajk, tak to o víkendu dodělám.

Offline Luděk

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Karma: 0
Re:Čištění karburátoru
« Odpověď #9 kdy: Leden 26, 2019, 03:56:03 odpoledne »
Tak jsem to teď nasadil a opravdu start na brnk. Bohatost  jsem nastavil  zatím jako před čištěním na 2 a 3/4 otáčky. Jak to půjde tak projedu a doladím. Zdar

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Čištění karburátoru
« Odpověď #10 kdy: Leden 26, 2019, 07:04:38 odpoledne »
Super!!!!!!!!