Autor Téma: Voda kolem pumpy  (Přečteno 7876 krát)

kralda

  • Host
Voda kolem pumpy
« kdy: Březen 16, 2019, 06:57:18 odpoledne »
Čau kluci, pročetl jsem snad všechny příspěvky ohledně chlazení, vodní pumpy atd.. Nenašel jsem co jsem hledal. Loni jsem měnil chladící kapalinu a jezdil. Na podzim jsem si všimnul, že mám kolem vodní pumpy kapky chl. kapaliny. mezi pumpou a deklem spojky, mezi hadicema. Utřel jsem a jezdil dál. jenže paku už byl flek i pod motkou, tak jsem trochu pátral a našel jsem mokro i u vypouštěcího šroubu. Myslel jsem že gufera. Dnes jsem se pustil do opravy. Asi budu vypadat jak trotl, ale jak jsem povolil vypouštěci šroub, tak to jen chrstlo vodu ven a pak neteklo nic. Povolil jsem výčko na chladiči a pak vše vyteklo. Zarazilo mě jak to bylo natlakované. Motka týden stojí, takže to bylo studené. Má tam být takový tlak. To by vasvětlovalo proč to bylo mokré kolem pypumpy i zvrchu. Dnes jsem vyměnil obě gufera a těsnění kolem pumpy a uvidím. Jen by mě zajímalo, jestli to má tak tlakovat. Asi trochu jo, ale kolik??? 

kralda

  • Host
Re:Voda kolem pumpy
« Odpověď #1 kdy: Březen 27, 2019, 06:35:48 odpoledne »
Nikdo nic. No mě napadlo víčko chladiče. Nevím jinak proč by to mělo nějak zbytečně tlakovat. Vypustil jsem starou vodu a vypláchnul to proudem vody z hadice (samozřejmě z řádu  ;)). Vyměnil gufera v pumpě a dal nové těsnění kolem pumpy, napustil a odvzdušnil chladící systém a pro jistotu objednal nové víčko chladiče. Uvidím co to bude dělat až ho tam dám a zkusím. Zatím nedorazilo.  >:( >:( >:(

kralda

  • Host
Re:Voda kolem pumpy
« Odpověď #2 kdy: Duben 16, 2019, 06:13:46 odpoledne »
Tak nic. Už jsem jezdil a vypadá to v poho. I víčko jsem nechal původní. Jen jsem propláchl ch. systém přetěsnil pumpu a v poho. Teď řeším uplně jiný problém.

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Voda kolem pumpy
« Odpověď #3 kdy: Duben 17, 2019, 06:03:14 dopoledne »
Vycko chladiče je tlakové vždy nějaký tlak v systému drží a dole u vodního čerpadla to jinudy jak přes Gufero téct nemůže a co olejové to jsi vyměnil také jsou vedle sebe s malou mezirkou.

kralda

  • Host
Re:Voda kolem pumpy
« Odpověď #4 kdy: Duben 21, 2019, 08:44:51 odpoledne »
Jojo měnil jsem obě, ale teď už je to pasé, páč to stejně budu dělat znovu díky půlení motoru. :(