Autor Téma: Chcípá  (Přečteno 16034 krát)

nix

  • Host
Chcípá
« kdy: Srpen 05, 2012, 12:10:38 odpoledne »
Ahoj, potřeboval bych poradit. Před necelým měsícem, jsem koupil starší pegaso. Rok 1999 karburátor. Je to tak dva dny a motorka mi při jízdě zničehonic chcípla. Dal jsem neutrál a hned nastartoval...zdálo se bez problémů. Pak se to ale opakovalo každých 200 metrů. Ani jsem nemusel zastavovat když to chcíplo, jen jsem dal neutrál a opět nastartoval. Vypadalo to jak když se dusí. Dojel jsem na místo a odpoledne jsem jel zpátky a celých 20km ani neškobrtla, jela bez problémů. Dnes ráno jsem nastartoval a aniž bych pustil spojku, tak po zařazení jedničky pokaždé chcípla(ikdyž jsem jí nechal ohřát)...asi desetkrát. Pak se najednou chytla a jela bez problémů.

Rád bych se teda zeptal, zda někdo neřešil podobný problém, nebo by nevěděl co s tím, nebo co vyzkoušet.
Díky za každý příspěvek.

Tomik

  • Host
Odp.:Chcípá
« Odpověď #1 kdy: Srpen 05, 2012, 09:02:53 odpoledne »
Takovouhle situaci jsem kdysi zažil s Favoritem.;)  V každé křižovatce chcípnul. Nakonec to byla vadná zapalovací cívka. A nebo nemáš upadlej drátek na stojánku?

Offline tkuc

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 91
  • Karma: 3
Odp.:Chcípá
« Odpověď #2 kdy: Srpen 06, 2012, 10:56:04 dopoledne »
ahoj,zkus vyřadit z činnosti čidlo pohotovostního stojanu - někdy to zlobí,stačí jen rospojit konektor a proklemovat

nix

  • Host
Odp.:Chcípá
« Odpověď #3 kdy: Srpen 06, 2012, 11:00:37 dopoledne »
Díky za rady, po práci určitě vyzkouším.

nix

  • Host
Odp.:Chcípá
« Odpověď #4 kdy: Srpen 06, 2012, 07:51:25 odpoledne »
Tak to opravdu vypadá na čidlo stojánku...proklemoval jsem konektor a zatím to jede. Ještě to otestuju na delší trati. Každopádně díky moc :)

Offline ra100

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Karma: 7
Re:Chcípá
« Odpověď #5 kdy: Červen 10, 2013, 07:30:31 odpoledne »
Pri dobrzďovaní (silnejšom) hlavne pred križovatkou mi Pegaso 98 karbec zdochýňa ,neurobí to vždy,no trošku ma to už znervózňuje.
V čom by mohol byť problém?

kanjo

  • Host
Re:Chcípá
« Odpověď #6 kdy: Březen 13, 2018, 10:20:40 odpoledne »
zdarec

mam podobny problem

pri prudsiom dobrzdovani mi ti taktiez zdochyna 

ra100 - prosm porad kde bol problem ak si to vyriesil

dakujem

Offline ra100

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Karma: 7
Re:Chcípá
« Odpověď #7 kdy: Březen 16, 2018, 09:51:06 odpoledne »
kanjo  Nastavil som karbce (hladinu) a zatiaľ dobré.  :)

kanjo

  • Host
Re:Chcípá
« Odpověď #8 kdy: Březen 17, 2018, 05:25:03 odpoledne »
ok , dakujem

myslel som si ... dal som nastavit ale a si to stale nieje ono

Offline ra100

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Karma: 7
Re:Chcípá
« Odpověď #9 kdy: Březen 17, 2018, 09:10:33 odpoledne »
Bol si pri tom keď nastavovali karburátory. Len preto sa pýtam, lebo  kamarátovi v servise robili karbce. No motorka stále ako pred opravou. Tak som mu na to kukol a če če, ono sa tých karburátorov asi od nova nikto nedotkol.  :)

kanjo

  • Host
Re:Chcípá
« Odpověď #10 kdy: Březen 18, 2018, 02:34:39 odpoledne »
daval som to chlapcovi po znamosti

urcite áno , lebo som zhanal  male O kruzky (prepustal benzin) ale ta hladina asi nieje ok. Ked brzdim tak ze sa naklonim dopredu tak akoby sa zakucka a niekedy az zdochne

moze to byt tou hladinou , tak sa bud do toho pustim sam (vsetko je raz prvy raz  ) alebo si dám inzerát  :D




Offline ra100

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Karma: 7
Re:Chcípá
« Odpověď #11 kdy: Březen 21, 2018, 08:29:50 odpoledne »