Autor Téma: Zase volnoběžka  (Přečteno 317069 krát)

Nora

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #30 kdy: Červen 13, 2010, 10:53:59 dopoledne »
ano, můžu se mýlit, pokud jsi tedy s tím měl tedy více zkušeností než já a můžeš to takhle potvrdit, tak rád vyslechnu i jiný názor na věc. Pokud se jen domníváš, že to bude v pořádku, tak nemám důvod nevěřit tomu, co se mi dostalo několikrát pod ruce.

Nejsem pesimista, ale realista. A když něco udělám, tak chci, abych se k tomu už nemusel vracet.

Offline ZEDON

  • Nikdy nebudu "ovce".
  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 893
  • Karma: 17
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #31 kdy: Červen 13, 2010, 11:10:25 dopoledne »
Není nad to se občas poplácat po ramenou,ale moc často to škodí.Nech za sebe mluvit činy.Z nových dílů to se to opravuje,ale uvědom si,že né každý je ochoten (když to jde) utrácet zbytečně peníze,a né každý na to má. A co se týče konkrétní opravy volnoběžky tak to necháme času a ten nám prozradí jaké to bylo řešení.

Včera jsem jezdil po Šumavě na Pegasu! Taky jsi prohnal okřídleného koníka? :whistle: .....

Mamutrej

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #32 kdy: Červen 13, 2010, 11:21:37 dopoledne »
Lidičky hodí sem někdo ten odkaz kde obědnat to ložisko vonoběžky??
Adresu,nebo jen odkaz ,je mi jedno zda to bude BMW,Jawa nebo cokoli jinýho,hlavně ať to pasuje na 93rv
Sehnal jsem sice inzerát krejej to dává za 3000,- ale četl jsem tu i hezčí sumy:-)
Díky

matesMH

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #33 kdy: Červen 13, 2010, 11:58:53 dopoledne »
Zdravím,
potřeboval bych radu. Vypadá to, že mi volnoběžka odešla do věčných lovišť (i.e. 01). Sundal jsem kryt motoru. Pod ním je matice s pojistnou matkou. Zaboha nemužu povolit tu matici. Jak postupujete?

MHa

Nora

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #34 kdy: Červen 13, 2010, 12:45:30 odpoledne »
ZEDON napsal(-a):
Citace
Není nad to se občas poplácat po ramenou,ale moc často to škodí.Nech za sebe mluvit činy.Z nových dílů to se to opravuje,ale uvědom si,že né každý je ochoten (když to jde) utrácet zbytečně peníze,a né každý na to má. A co se týče konkrétní opravy volnoběžky tak to necháme času a ten nám prozradí jaké to bylo řešení.

Včera jsem jezdil po Šumavě na Pegasu! Taky jsi prohnal okřídleného koníka? :whistle: .....



Nikde jsem nezaznamenal, že bych se chlubil a vytahoval, jaký jsem ledoborec, snažím se dávat rady. Pokud s tím máš problém, tak to buď nečti, nebo pokud s tím má problém více lidí, můžu se na to vys... Jak mám nechat za sebe mluvit činy? Mám tady posílat fotku a post o všem co jsem opravil nebo udělal? Pokud chceš, tak se přijeď podívat do dílny za mnou, můžeš si činy osahat a přesvědčit se o tom, že jsou reálné a že mám z čeho čerpat zkušenosti.


Nikde jsem nepsal, že oprava kola jako taková stojí za hovno, jen jsem poukázal na to, že nalisování prstýnku s tak malým přesahem uložení a zajištění na zelený Loctite to prostě neudrží. Zatížení tam není stálé, není statické ale jsou tam síly, o kterých asi neuvažuješ a které prstýnek z lepidla utrhnou. Existují i jiné, bezpečné a stálé, zajištění prstýnku na opraveném ozubeném kole.

Ne na motorce jsem nejezdil, mám i jiné aktivity a zájmové činnosti. A hlavně, motorku ještě nemám hotovou a jak jsem psal výše, než abych něco udělal provizorně, tak to raději neudělám a počkám, než to bude moci být zrealizované dle mých představ.

Jasné?
:huh:

matesMH

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #35 kdy: Červen 13, 2010, 04:15:24 odpoledne »
Volnoběžka vyměněna, bohužel pego při startovaní toči naprazdno takže jsem si nepomohl. Nesetkal se s tím někdo?

Nora

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #36 kdy: Červen 13, 2010, 05:55:42 odpoledne »
nedal jsi ji tam opačně?

ona má daný směr otáčení

Offline Karpau99

  • Administrator
  • Grafoman
  • *****
  • Příspěvků: 577
  • Karma: 44
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #37 kdy: Červen 13, 2010, 06:25:50 odpoledne »
Mamutrej napsal(-a):
Citace
Lidičky hodí sem někdo ten odkaz kde obědnat to ložisko vonoběžky??
.........................
koukni do odkazů technika je tam kontakt do BMW Praha
je to tady
http://www.pegasoclub.cz/technika/udrzba-a-opravy-pegaso/neoriginalni-nahradni-dily.html

Post edited by: Karpau99, at: 2010/06/13 18:49

Offline Karpau99

  • Administrator
  • Grafoman
  • *****
  • Příspěvků: 577
  • Karma: 44
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #38 kdy: Červen 13, 2010, 06:29:30 odpoledne »
matesMH napsal(-a):
Citace
Volnoběžka vyměněna, bohužel pego při startovaní toči naprazdno takže jsem si nepomohl. Nesetkal se s tím někdo?


HLAVNĚ TO NEZKOUŠEJ ROZTLAČIT ! ! ! ! ! :ohmy:
Zabere ti do starteru a točky ho roztrhaj na cucky a další škody ani nedomýšlej!!!!!!!

Post edited by: Karpau99, at: 2010/06/13 18:46

Offline Karpau99

  • Administrator
  • Grafoman
  • *****
  • Příspěvků: 577
  • Karma: 44
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #39 kdy: Červen 13, 2010, 06:38:49 odpoledne »
matesMH napsal(-a):
Citace
Volnoběžka vyměněna, bohužel pego při startovaní toči naprazdno takže jsem si nepomohl. Nesetkal se s tím někdo?

Jak psal NORA směr je daný
Když to složíš venku jako na obrázku a vezmeš to ozubené kolo do ruky a ve směru šipky co ja na magnetu altíku musí zabrat bez nejmenšího prokluzu. Opačně klouzne. když s tím budeš jakoby cukat jako ráčnou tam a zpět musí zabírat a pootáčet tím magnetem.
Pokud to jde opačně vyndej ložisko a opatrně sundej pružinku. Potom otoč ty ,,slzičky\\" a vlož to zpět . Pamatuj si jak tam je ta klec - opačně má tendenci vyjíždět jakoby ven do toho víčka co ji zajišťuje
Zkus to co popisuji výše,,ráčnovat za to oz. kolo  

Post edited by: Karpau99, at: 2010/06/13 18:42

Offline ZEDON

  • Nikdy nebudu "ovce".
  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 893
  • Karma: 17
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #40 kdy: Červen 13, 2010, 08:36:03 odpoledne »
Nora jasné!!!!!



 Karpau ty aspoň umíš poradit bez planých keců. Dávám palec hore B)

Offline Karpau99

  • Administrator
  • Grafoman
  • *****
  • Příspěvků: 577
  • Karma: 44
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #41 kdy: Červen 16, 2010, 10:26:52 odpoledne »
Nora napsal(-a):
Citace
Karpau: jsi na dobré cestě k destrukci motoru

.................................................................................................
Nora
 jen doufám, že tentokrát nemáš pravdu

Offline Karpau99

  • Administrator
  • Grafoman
  • *****
  • Příspěvků: 577
  • Karma: 44
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #42 kdy: Červen 16, 2010, 11:36:30 odpoledne »
jak jsem slíbil tak činím popis je v kupě někam to dám aby to bylo ke kouknutí

Mamutrej

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #43 kdy: Červen 18, 2010, 02:49:26 odpoledne »
Karpau99 napsal(-a):
Citace
Mamutrej napsal(-a):
Citace
Lidičky hodí sem někdo ten odkaz kde obědnat to ložisko vonoběžky??
.........................
koukni do odkazů technika je tam kontakt do BMW Praha
je to tadyhttp://www.pegasoclub.cz/component/option,com_fireboard/Itemid,83/func,post/do,quote/replyto,6838/catid,3/
http://www.pegasoclub.cz/technika/udrzba-a-opravy-pegaso/neoriginalni-nahradni-dily.html<br><br>Post edited by: Karpau99, at: 2010/06/13 18:49


Zdarec -kontaktoval jsem BMV Praha a tam mi zdělili,že musím znát rok výroby moto:unsure: :unsure: :unsure:
Nevíte někdo jakej je to rok toh BMW na ložisko volnoběžky -bez osazaní nakleci ložiska Setkal jsem se také z 2 mi druhy Jedna klec vám \\"projede\\" skrz a druhá má osazení:evil: :evil: :evil: -které je které na stránkách BMW?????


http://www.realoem.com/bmw/select.do

cituji email

Dobrý den.

Ano, u nás je možné volnoběžku objednat.

Důležitý je pro nás rok výroby Vašeho motocyklu, jelikož jsou dva typy:

12112343296 – cena 2340,-Kč

12117687777 – cena 2574,-Kč

 

Zde Vám zasílám odkaz, kde můžete dohledat veškeré originál náhradní díly pro Váš motocykl.

Pro objednání dílu pak stačí zaslat pouze 11-ti místný kód.

http://www.realoem.com/bmw/select.do

 

 

Pokud budete mít o zboží zájem neváhejte nás kontaktovat, budeme se těšit.

 

 

S pozdravem a přáním hezkého dne

 

Car Servis s.r.o.

U Vinohradské nemocnice 11

Praha 3, 130 00

 

Tel: +420 267314338

Fax: +420 267314605

Mob: +420 775340048

E-mail: carservis@atlas.cz

 

Web: www.carservispraha.cz

E-shop: www.bmw-trade.cz

Originál díly: http://www.realoem.com/bmw/select.do

 

 

From: Mamut [mailto:mamutrej@seznam.cz]
Sent: Thursday, June 17, 2010 5:29 PM
To: carservis@atlas.cz
Subject: VOLNOBĚŽKA

 

DOBRÝ DEN.
Dostal jsem na Vás tip,že je u Vás možno sehnat volnoběžku (ložisko) na motor ROTAX 650
Potřebuji to na Aprilia Pegaso 650 -je prý shodné z BMW F 650 nebo Cagiva
Mohu Vás poprosit o zdělení ceny a také způsobu jak ho případně objednat?
Předem díky a přeji hezký den

Nora

  • Host
Re:Zase volnoběžka
« Odpověď #44 kdy: Červen 19, 2010, 10:31:14 dopoledne »
logicky bych šel po první verzi, když máš starší pegaso.