Autor Téma: Nesvítí potkávací světla  (Přečteno 23404 krát)

Zeli

  • Host
Nesvítí potkávací světla
« kdy: Červen 15, 2010, 11:09:38 dopoledne »
Zdar pánové,

chtěl bych poprosit o radu, než se začnu vrtat v elektrice. Nedávno jsem měnil přední vidlice, tzn. že jsem musel odmontovávat řidítka a různě s nima manipulovat a hýbat. No a teď, když jsem opravil vidle, dal všechno dohromady, tak světla se chovají tak, že když přepnu na parkovačky tak ok, přepnu dál na potkávačky, rozsvítí se kontrolka na palubovce, ale světlo už ne.
To samý když do toho zapnu dálkový, tak se rozsvítí kontrolka, ale dálkový světlo už ne (což je asi správně, dálkový jsou podmíněny zapnutýma potkávačkama ne?)
Tak přemýšlím, kde může být chyba. Pojistky? Žárovky? Spínač?
Říkám si, že kdyby to byl spínač na těch potkávačkách, tak by se nerozsítila kontrolka na palubovce - je to správná úvaha?

Před těma šachama, co jsem dělal s řidítkama, tak elektrika šla v pohodě....
Dělám to na Pegasu rv.94.

Offline kabilek

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 85
  • Karma: 1
Odp.:Nesvítí potkávací světla
« Odpověď #1 kdy: Červen 15, 2010, 06:37:54 odpoledne »
Rok 94 neznám, ale na 97 je pod přístrojovkou několik svorkovnic a jedna je přímo k parabole. tam bych se kouknul . Aho,j ať se daří.

Zeli

  • Host
Odp.:Nesvítí potkávací světla
« Odpověď #2 kdy: Červen 16, 2010, 09:34:27 dopoledne »
Díky, kouknu na to!:)

Zeli

  • Host
Odp.:Nesvítí potkávací světla
« Odpověď #3 kdy: Červen 17, 2010, 09:39:15 odpoledne »
No, tak potkávačky jsou vyřešený - byl povytaženej konektor k parabole...ups...jsem si toho nevšimnul :blush: :whistle:

No ale zadní brzdový začalo zlobit - spínač na přední brzdě je pořád vyckvaklej, takže pořád svítí brzdový. Co jsem to tak zběžně rozebral, tak bude snad stačit jen ten spínač u brzdy jemně přenastavit do jiný polohy. Ale nevíte někdo pls, jestli pod tím válečkem, který je v brzdový páčce jakoby před tím spínačem, jestli pod ním nemá být nějaká pružinka? ono se mi to tak trošku rozsypalo pod rukama a nejsem si jistej, jestli se mi něco někam nezakutálelo...

No a na zadní je spínač úplně v pr...tam musím dát novej :-(

Offline Karpau99

  • Administrator
  • Grafoman
  • *****
  • Příspěvků: 577
  • Karma: 44
Odp.:Nesvítí potkávací světla
« Odpověď #4 kdy: Červen 17, 2010, 10:32:37 odpoledne »
někde jsem tu četl že pasuje ze škodule -tuším Favorit (zadní spínač) projdi forum.

Žlababa

  • Host
Odp.:Nesvítí potkávací světla
« Odpověď #5 kdy: Červen 17, 2010, 11:21:35 odpoledne »

Zeli

  • Host
Odp.:Nesvítí potkávací světla
« Odpověď #6 kdy: Červen 18, 2010, 09:26:16 dopoledne »
pro Žlababa: Děkuju! Četl jsem včera v noci, jak jste někde ve fóru dřív psal, že to je úplně poslední odkaz, tak jsem si pak říkal, že budete nadávat, že se na to znova ptám, když už je to několikrát řešeno a že mám napřed číst a pak se ptát :-)

pro Karpau99: Taky díky! Je to asi tenhle že jo? http://www.automedik.cz/automobily-nahradni-dily-svetla-favorit-forman-785:2861:23251.html?sk=37&pid=101454

Žlababa

  • Host
Odp.:Nesvítí potkávací světla
« Odpověď #7 kdy: Červen 18, 2010, 06:18:53 odpoledne »
ty voe, hlavně mi nevykej :woohoo: :woohoo:

Offline ZEDON

  • Nikdy nebudu "ovce".
  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 893
  • Karma: 17
Odp.:Nesvítí potkávací světla
« Odpověď #8 kdy: Červen 18, 2010, 08:31:46 odpoledne »
on jen staře vypadá!!!

Zeli

  • Host
Odp.:Nesvítí potkávací světla
« Odpověď #9 kdy: Červen 19, 2010, 04:58:56 odpoledne »
Tak jsem slušně vychovanej kluk, tak nejprv vykám ;)  Dobrá, končím s tím! B)

Zeli

  • Host
Odp.:Nesvítí potkávací světla
« Odpověď #10 kdy: Červen 25, 2010, 06:09:23 odpoledne »
Kluci poraďte prosím...Sundal jsem ten zadní brzdovej spínač, je šroubovací s 10-kou závitem. Četl jsem tu, že by na to měl pasovat spínač zadních brzdových světel ze škodovky favorita, jenže na netu jsem našel, že tam je závit 12mm.....tak teď nevím na čem jsem. Mohl byste mi pls napsat někdo, kdo to opravdu měnil na Pegasu 94-ce?

Offline Karpau99

  • Administrator
  • Grafoman
  • *****
  • Příspěvků: 577
  • Karma: 44
Odp.:Nesvítí potkávací světla
« Odpověď #11 kdy: Červen 25, 2010, 10:26:13 odpoledne »
Zkus to tady
autojanik@seznam.cz

MRNIL

  • Host
Odp.:Nesvítí potkávací světla
« Odpověď #12 kdy: Červen 25, 2010, 11:25:10 odpoledne »
no nevim jak na starším pegu. na svou 98čku jsem koupil spínač v obchodě s náhradníma dílama na jawy. ten co sem koupil je z jawy 650. taky má rotax motor. je tam na tom spínači jen trochu odlišnost, protože má vyvedený kablíky místo pevných konektorů z toho kloboučku na sobě. kablíky jsem pokrátil, konektory napájel hodně na krátko a je to v naprostý pohodě. a hlavně spínací tlak odpovídá tomu originálu. je na tich čidlech vyraženej. myslim že 6 nebo 6,3 atm. nebo bar.  a cena? 456,- kč. a závit tušim, to už nevim úplně přesně.. 10 x 1. nejsnažší by bylo, kdybys to špatný čidlo vyndal a prostě si ho voměřil. ničeho se neboj. vypust kapalinu z nádobky, sundej gumičku a sešroubuj to. něco vykápne ale ne moc. jen na nic pak nešlapej. vyměň, dej zpátky... a až budeš dolejvet kapalinu zpátky, vem si kousek čistýho slabýho drátu a z nádobky ten drátek kousek zastrč do hadičky. ne moc. a pak s tim drátkem pohybuj, jako bys pumpoval. vzduch tak dostaneš z hadičky všechen ven. jen to malinko trvá. musíš si s tim pohrát. ale mě se to takhle osvědčilo. nakonec jsem odvzdušnil celou zadní brzdu, mladej mi našlapával. ( ne ale držku :laugh: )  vyšlapali jsme 5 nádobek, čímž je dosaženo výměny kapaliny v celým zadku. a je to poznat, když je tam nová.  tak ať se ti dílo daří. víc už vo tom nevim. uf.:whistle: ;)

Zeli

  • Host
Odp.:Nesvítí potkávací světla
« Odpověď #13 kdy: Červen 28, 2010, 09:21:52 dopoledne »
Ty jo, rozsáhlá zpráva :-) díky! Ještě počkám na avízo od Nory, jestli ten spínač nemá jako ND a kdyby ne, tak se pak vydám touhle cestou...

MRNIL

  • Host
Odp.:Nesvítí potkávací světla
« Odpověď #14 kdy: Červen 28, 2010, 09:58:22 odpoledne »
to jsou jen postřehy z praxe.... taky tam dojdeš, neboj se nic....:laugh: ;)