Autor Téma: Výměna oleje - návody, rady..  (Přečteno 59762 krát)

Honza

  • Host
Výměna oleje - návody, rady..
« kdy: Srpen 15, 2007, 11:20:55 dopoledne »
Pot?eboval bych poradit s vým?nou oleje na Pegasu 01 st?íka?ce, díky zaodpov??.

Tom

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #1 kdy: Srpen 15, 2007, 12:30:47 odpoledne »
Motor nutno zahrat ujetim tak deseti Km, pak vytahnout merku pro mereni hladiny oleje.
Zepredu na ramu je pod chladicem imbus, kterym vypustis cast oleje, ktera je v ramu. Ten slouzi totoz jako rezervoar oleje.
Pak na spodni casti, zespoda prevodovky je sroub, ten vytocis a vytece zbytek z prevodovky.
Na prave strane motoru je kulate vicko pridelane 2 imbusy a pod nim je olej. filtr. Nutno vymenit.
Jeste je tam nekde jeden filtr, ale ten sem zatim nemenil, protoze jsem ho jeste nenasel.
Pak olej nalejes.
Stahni si tady manualy, tam to je.

Hlodys

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #2 kdy: Srpen 15, 2007, 08:45:34 odpoledne »
Tak ten druhej filter je na ramu kousek pod tou plastovou zatkou(merkou) od oleje na vrchu ramu a je naleve strane.Vede do nej hadice, tu je potreba odpojit, pozor je potreba mit novy stahovas hadice ten originalni je jen na jedno pouziti. Pak se povoli velku sroub a vytahne se filtr, je to takovy kovovy filtr staci jej jen profoukat jinak OK.

Honza

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #3 kdy: Srpen 16, 2007, 06:13:18 odpoledne »
D?kuju za radu. Ale slyšel jsem, že se to musí n?jak odvzdušnit, aby ?erpadlo nasálo olej, jinak by se to mohlo zad?ít.:ohmy:

Tom

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #4 kdy: Srpen 16, 2007, 07:00:13 odpoledne »
Nic takoveho jsem neslysel a v manualu nenasel. Sam jsem ho menil a bez problemu.

Tom

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #5 kdy: Srpen 23, 2007, 09:42:13 dopoledne »
Tak mi to nedalo, znovu jsem procital manual a skutecne je tam, ze se ma odvzdusnit olejova pumpa.
Jestli to spravne chapu, tak po naliti noveho oleje se vytoci pod filtrem ten sroubek  a na starter se toci motorem, az odtud zacne vytekat olej.

Hlodys

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #6 kdy: Srpen 24, 2007, 04:04:44 odpoledne »
A praktikoval jsi to nekdy? Ja to teda taky neodvzusnoval...

komaiz

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #7 kdy: Říjen 16, 2007, 06:40:33 odpoledne »
:laugh: Kolik oleje do P EGASA 2001 KARBURATOR. :P :P

michal96

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #8 kdy: Říjen 16, 2007, 08:22:26 odpoledne »
1,9litru

komaiz

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #9 kdy: Říjen 17, 2007, 07:02:12 odpoledne »
Dík za informaci.:laugh:

Marek

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #10 kdy: Říjen 17, 2007, 10:58:45 odpoledne »
já mám v manualu 2 litry p?i vým?n? pouze oleje a p?i vým?n? oleje a olejového filtru 2,2 litru olejový filtr se má m?nit ob vým?nu oleje tedy po 12 tisících

michal96

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #11 kdy: Říjen 18, 2007, 08:31:41 dopoledne »
Ahoj,tak to mam asi menší motor,protože vždy mi tak decka z 2litr? zbyde. A to m?nim i filtr a olej je až k horní rysce.(olej vypouštím i z rámu)
m.

Kastro2

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #12 kdy: Říjen 22, 2012, 07:55:38 odpoledne »
Vím, že je to tu popsané a dělal jsem to podle toho-přesně-podle návodu-šroub v rámu, pod motorem, filtr, vše zavřít, malít 1,6 litru, nastartoval, nechal klapat mitutku, olej zmizel a dolil půl litru a nádržka skoro plná. Natočil a už to nezmizelo...co teď, pokud na to sednu a pojedu zkusmo 10km nepodpálím ventily? Docela jsem si užil. Ten přede mnou ometl ten šroub v rámu, imbus se protáčel a já to nemohl chytit kleštěma. Musel jsem toho spoustu rozebrat, rozbruskou udělat ve šroubu drážku a opatrně kladívkem a dlouhým a úzkým majzlíkem ve směru povolení, střídavě tam a tam, do toho bušil až to povolilo ..
tak co, mám to odsát stříkačkou odpustit pod motorem, nebo nechat nějakej kilometr a mrknout na to.
Určitě s tím někdo má zkušennosti-nerad bych měl zase oleje málo..tak díky za rady-jo nalil jsem tam 2 litry a je to i.e r.v. 2001:blush:

Offline ZEDON

  • Nikdy nebudu "ovce".
  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 893
  • Karma: 17
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #13 kdy: Říjen 22, 2012, 11:20:22 odpoledne »
Odsaj to na předepsanou míru na měrce a neřeš to. Jestli jsi tam nalil aspoň ty dva litry,tak je tam oleje dost.Kontrolka ti snad funguje a po nastartování zhasla,že? Já osobně když měním olej,tak ho nechám vykapat třeba přes noc,aby ho tam zase tolik nezůstalo.Ještě teda když už mám všechny výpušťáky zavřené,tak v prostoru filtru je šroub který vytočím a s vypnutým zapalováním točím motorem přes startér dokud nezačne téct olej.Samo,že nejprve naleju olej do nádržky :-) Potom šroub zatočím a utáhnu a pak zavíčkuju fitr. Doleju olej a ještě to protáčím bez zapal. Vždy se mi tam vejde +- 2,1-2 l oleje. Projedu to a popř olej doleju.

Post edited by: ZEDON, at: 2012/10/22 23:22

Kastro2

  • Host
Re:Výměna oleje - návody, rady..
« Odpověď #14 kdy: Říjen 23, 2012, 01:19:00 odpoledne »
tak jsem to vytahal stříkačkou, projel a zdá se dobrý. Takže vymastil, uklidil do garáže, přikryl-prostě připravil na příští rok-totiž v sobotu odjíždíme z Řecka zase na chvíli domu a mám rád Aprilku připravenou ke startu..díky za radu a zatím ahoj a třeba tady u nás na Lefkádě   www.edenlefkada.com  :cheer: