Autor Téma: Přehřívání elektriky  (Přečteno 9901 krát)

Offline Ensferi

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 5
  • Karma: 0
Přehřívání elektriky
« kdy: Srpen 20, 2019, 08:34:10 dopoledne »
Ahoj, mám Pegaso 650 stříkačku 2004 a mám problém s tím že když nastartuji motorku tak ani ne za minuti se mi zahrejou dráty od regulátoru tak že se na ně nedá sáhnout pomalu,  hrejou mi i dráty u spínací skříňky že už se mi stalo 2X že mi jeden pricinovany drát vypadl.. A i mi to komplet roztavilo konektor u řídítek který jde od spinacky. Regulátor mám meneny,  nestalo se tohle už někomu?  Děkuji.

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Přehřívání elektriky
« Odpověď #1 kdy: Srpen 20, 2019, 06:02:18 odpoledne »
Kolik to dává voltů po nastartování nebo to jde někde do zkratu.

Offline Ensferi

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 5
  • Karma: 0
Re:Přehřívání elektriky
« Odpověď #2 kdy: Srpen 21, 2019, 12:02:17 odpoledne »
Voltů to dává cca 13,5v a do skratu by to jít nemělo, to by mi vyhodilo pojistku..

Offline Mikrutace

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Karma: 0
Re:Přehřívání elektriky
« Odpověď #3 kdy: Srpen 31, 2019, 05:51:38 odpoledne »
S elektroinstalcí je více problémů - konstrukční vady. Mě dobíjelo 13,5-15,5 V. Předělal jsem body 1 a 2 a nyní 14,5 V.
1, měřící obvod (zelený drát z relárka) jde přes spínací skříňku. Jo to tu někde popsané i s plánkem. Vyřešilo mi to předělání na spínací relé 12 V 30 A (40 A)
2, dutinkové konektory nepřevedou "proudy" z alternátoru do regulátoru - předělat aspoň na faston konektory

3, zahřívání regulačního relé - umístěno pod sedačkou. Doporučuji přidat ventilátor, nebo regulátor s techologií mosfet.






Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Přehřívání elektriky
« Odpověď #4 kdy: Srpen 31, 2019, 06:00:51 odpoledne »
Ten velky konektor od regulatoru je největší kamen urazu také me potrapil tet tam mam dve male cokoladky a uz tri roky ok dobijim 14,4.A regulator dat nekam ven jak to ma pegaso ie.

Offline Mikrutace

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Karma: 0
Re:Přehřívání elektriky
« Odpověď #5 kdy: Srpen 31, 2019, 06:47:16 odpoledne »
Mě se dobíjení "opravilo" až napojení přes rele. Myslím, že je plánek va FB ve skupině Aprilia Pegaso.

Offline Jary

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 83
  • Karma: 0
Re:Přehřívání elektriky
« Odpověď #6 kdy: Září 04, 2019, 09:21:24 odpoledne »
Ano ve skupine na FB tento problem řešil Martin Trpák  ;)

Offline Ensferi

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 5
  • Karma: 0
Re:Přehřívání elektriky
« Odpověď #7 kdy: Září 18, 2019, 11:43:03 dopoledne »
Předělal jsem to na relatko a dobíjí to v pohodě, jen začal šíleně hřat regulátor, tak jsem ho soupl tam asi kde má být, na držák nad vyfukem a udělal jsem ještě jednoduché odstineni mezi vyfukem a regulátorem a zatím to dobíjelo v pohodě.  Jen už mi ta špatná elektrika stihla oddelat kompletně volnobezku..  Takže schanim novej startér, magneto, ozubené velké kolo..  No komplet volnobezku..  Nevíte o někom kdo prodává slušné použité díly?  Díky moc

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Přehřívání elektriky
« Odpověď #8 kdy: Září 18, 2019, 05:44:16 odpoledne »
Jakou má elektrika souvislost s volnoběžkou ta odchází pomaličku a jistě s každým startem a vypnutím motoru takže to bylo asi načasované ne.

Offline Ensferi

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 5
  • Karma: 0
Re:Přehřívání elektriky
« Odpověď #9 kdy: Září 18, 2019, 07:58:46 odpoledne »
Jistou souvislost má, jen tak nepoznáš že se ti málo dobíjí baterka a při startu nevydá potřebnou energii takže startér nemá takovou sílu jakou by měl mít a slzycky špatně zapadnou a tím se opotrebuji. Volnobezka je stavěna tak aby vydržela a ne aby se každých 20k km měnila.. Ale za určitých podmínek..  A italská elektrika není úplně nejlepší  ;D

Offline Rados

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Karma: 0
Re:Přehřívání elektriky
« Odpověď #10 kdy: Srpen 26, 2022, 01:26:27 odpoledne »
Na konektoroch sa časom zvýši prechodový odpor a robia problémy, mne diagnostika vyhadzovala chybové hlásenia 30 -xxx vstrekovanie a 40 -xxx ind. cievka vstrekovanie a pod.. Konektory sa nadmerne zahrievali napriek tomu že som upravil dobíjanie cez relé.  Možno som si skomplikoval prípadnú výmenu regléra ale konektory som odstrihol a káble naspájkoval napriamo , zatiaľ je to bez problémov.