Autor Téma: Nejezdím - Aprilia Pegaso 650 cube  (Přečteno 16018 krát)

Offline liberoe12

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: 0
Nejezdím - Aprilia Pegaso 650 cube
« kdy: Květen 01, 2018, 08:20:53 odpoledne »
Obracím se na zkušenější. Loni v srpnu jsem koupil Pegaso 650 r.v. 99 karburátor. Odjezdil jsem v pohodě 750km. Při poslední projížďce, asi 100km od domova, jsme zastavili na občerstvení a vyvenčení se, při následném startu střelilo jako do karburace a od té chvíle už nenastartovala. Jiskru házela ale nikde nebyl cítit benzín. Takže domů pro vlek a potupný odvoz. Proto to taky byla projížďka poslední. Taky se už ozývala volnoběžka, takže prostě konečná a přez zimu nutné opravy. Výměna volnoběžky, demontáž karburátorů, rozebrání, vyčištění a dle dostupných informací seřízení. Výměna pružiny dekompresoru.
Studený motor na sytič chytne na brnknutí, ale během chvíle svody červeně svítí, když sytič stahuju, tak pravidelně okolo 2000 - 1800 ot. chcípne. Karburátory několikrát prohlédnuté, vzduchový filtr nový, sací příruby na 100% těsné. V manuálu k motoru Rotax 655 z roku 1995 je daná max. délka 10ti článků rozvodového řetězu 120,5mm. Přez kola nenaměřím délku na 10ti článcích, tak jsem změřil 5 článků. Dalo mi to 62,6mm.
Tedy x 2 = 125,2mm. Mám sice motor r.v. 1999, ale snad se to takhle dá odvodit. Už opravdu nevím co ještě zkontrolovat. Motor vlastně ani nenechám ohřát, protože mám strach z těch svodů.
Ještě info moto má dle budíku 41 300km.
Pokud by někoho napadlo co ještě zkontrolovat nebo vyzkoušet, budu rád za každou pomoc.

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Nejezdím - Aprilia Pegaso 650 cube
« Odpověď #1 kdy: Květen 02, 2018, 05:08:51 dopoledne »
Čau vyčistit snímač otáček. A svíčka nehaze jiskru uvnitř svíčky místo na elektrodách s tím sem zápasil jak je bohatá směs svíčka se obalí vodivimi usazeninami. A co ventily udělané také mi motor zhasínal a při tom prskal do sání po seřízení ventilů funguje.jo mám stříkačku 2001.
« Poslední změna: Květen 02, 2018, 05:13:07 dopoledne od JIRKAOLO »

Offline liberoe12

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: 0
Re:Nejezdím - Aprilia Pegaso 650 cube
« Odpověď #2 kdy: Květen 06, 2018, 08:58:10 dopoledne »
Nikoho dalšího nic nenapadá? Tak to je smutné ve fóru o Pegasu.

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Nejezdím - Aprilia Pegaso 650 cube
« Odpověď #3 kdy: Květen 06, 2018, 11:34:09 dopoledne »
Cau jsou i servisy kde si s ledascim poradi co ten snimac otáček nebyl plny kovových pilin z volnoběžky? To pak pali svicka jak se ji chce a ještě se podivej na kontakty u regulatoru napeti obvzlaste na ty dva velke konektory doporucuji spojit na pevno jestli jsou vyhrate dost dulezite!Jo a pokud se ti zhavy svody tak to me dela také na miste na sytic jsou to tenke trubky takze se rychle prohreji.
« Poslední změna: Květen 06, 2018, 11:36:39 dopoledne od JIRKAOLO »

Offline liberoe12

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: 0
Re:Nejezdím - Aprilia Pegaso 650 cube
« Odpověď #4 kdy: Květen 06, 2018, 01:20:37 odpoledne »
Jirko díky za odpověď. Snímač otáček je čistý, kontakty jsem všechny rozpojil, prostříknul sprejem Nanoprotech Elektric. Ohledně těch svodů - docela mě to vylekalo, odstrojená přední maska a takový
hic. Já právě nevím, jestli je to normální a nemám to řešit. Když je motorka komplet ustrojená, tak to není vidět, možná zbytečně plaším. Naleju benzín, namontuju výfuky zkusím to nahodit.

Offline liberoe12

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: 0
Re:Nejezdím - Aprilia Pegaso 650 cube
« Odpověď #5 kdy: Květen 31, 2018, 05:44:59 odpoledne »
Tak už si s tím asi sám neporadím. Víte někdo, prosím, o někom šikovném v Pardubickém kraji?

Offline findejs1310

  • Administrator
  • Pravidelný návštěvník
  • *****
  • Příspěvků: 215
  • Karma: 2
Re:Nejezdím - Aprilia Pegaso 650 cube
« Odpověď #6 kdy: Červen 01, 2018, 07:26:38 dopoledne »
Zdarec
Napis Raduzovi, ten je od HK.
Jura

Offline liberoe12

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: 0
Re:Nejezdím - Aprilia Pegaso 650 cube
« Odpověď #7 kdy: Červen 04, 2018, 08:52:03 odpoledne »
Tak snad už se zadařilo. Při shlédnutí toho francouzského videa o čištění karburátorů mě zaujala na konci ta část s hadičkou, která přisávala vzduch. Kontrola u mně v garáži, nasadil jsem tam hadičku a fouknul.
A ono to profukovalo výstupem sytiče před klapkou a ze strany sání tou škvírkou na otvírání šoupátka s jehlou. Přepsal jsem si text z videa, přeložil a jak se tam praví, tento otvor musí být vždy zaslepen.
V originále prý gumový špuntík. Zaslepil jsem to zatavenou benzínovou hadičkou a stáhnul plastovou stahovací páskou. Šroubky bohatosti jsem dal na 2 1/4 otáčky. Motor chytil okamžitě, během pár chvilek
sytič úplně vyřazen, krásně to vrčí :D. Zítra to projedu, dnes se u nás nedalo, hodně tady pršelo.
Díky za rady a nasměrování při řesení problému a ať to jezdí.

Offline JIRKAOLO

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 206
  • Karma: 1
Re:Nejezdím - Aprilia Pegaso 650 cube
« Odpověď #8 kdy: Červen 05, 2018, 05:10:30 dopoledne »
Tak to ti přeji já se také několikrát inspiroval videem při opravách kolikrát s videem o opravě bmv f650 je to skoro stejné tak ať ti to jezdí čau jirkaolo.

Offline findejs1310

  • Administrator
  • Pravidelný návštěvník
  • *****
  • Příspěvků: 215
  • Karma: 2
Re:Nejezdím - Aprilia Pegaso 650 cube
« Odpověď #9 kdy: Červen 05, 2018, 10:00:56 dopoledne »
Šikovné ogara  ;)