Autor Téma: Zapeklité ne/chlazení  (Přečteno 9346 krát)

Offline Matej.sagat

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 46
  • Karma: 0
Zapeklité ne/chlazení
« kdy: Duben 23, 2017, 03:45:33 odpoledne »
Pánové, začínám být v koncích s teoriemi, co je špatně..
Popis situace:
Pegaso 99, karburátorové - posledních 6 týdnů bojuji s chlazením, kdy se teplota kapaliny šplhá ke 100-110°, samozřejmě občas se vyvařila, chladič studenej. Logicky jsem to tipoval na vadný termostat který neotvíral, pro ověření teorie jsem ho vyndal komplet a teplota kolem 50-60°. Objednán a namontovaný nový termostat, a dostáváme se k projevu který si už nedovedu nijak logicky vysvětlit:
- jedu silnici, město, takže 40-100kmh , teplota znova kolem 100°a chladič studený
- jedu gymkhanu na parkovišti, nebo ji jen nechám bublat na volnoběh , teplota kolem 80°, chladič krásně prohřátý

Nápady, co dále? Když jede, tak se nechladí... když defacto nejede, tak se chladí :/
Těsnění pod hlavou bych zatím vyloučil, motor jede normálně, v chladící kapalině ani náznak oleje, na olejovém víčku také žádná emulze. Prostě jen termostat si otevírá jak se mu chce, a řešit to radikálně ježděním bez něj se mi nechce, ale... je to jediné, co zatím funguje :)

zdeno255

  • Host
Re:Zapeklité ne/chlazení
« Odpověď #1 kdy: Duben 23, 2017, 04:39:02 odpoledne »
Pozri vodnú pumpu. Je tam plastová vrtulka. Stačí ten malý bočný kryt demontovať a vypustiť chladiacu.

Offline Matej.sagat

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 46
  • Karma: 0
Re:Zapeklité ne/chlazení
« Odpověď #2 kdy: Duben 23, 2017, 06:26:42 odpoledne »
Vodní pumpa je v pořádku, vrtulka neprokluzuje, nevypadá ani že by byla ošoupaná. Rozebráno jsem to měl asi 7x, jak jsem měnil termostaty a zkoušel všechno možné i nemožné :)

Offline Vojta

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 109
  • Karma: 5
Re:Zapeklité ne/chlazení
« Odpověď #3 kdy: Duben 26, 2017, 09:22:49 odpoledne »
Zdarec, mel sem neco podobnyho, omrknul bych jestli tam mas u vrtulky ten "čep", ona sice za studena neproklouzne ale jak se zahreje tak senroztahne a proklouzne, tak to bylo u me. a jak rikas kdyz jsem jezdil mesto na pohodu,  tak chlazeni dobry, ale jak sem tomu dal trosku zabrat mimo tak teplota sla na 100.  me odeslo i tesneni pod hlavou, cep sem nasel ve vodnim kanalku valce.

Offline Matej.sagat

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 46
  • Karma: 0
Re:Zapeklité ne/chlazení
« Odpověď #4 kdy: Duben 26, 2017, 11:01:23 odpoledne »
Ahoj,
zatím jsem prostě termostat vyndal - na léto je to nepodstatné, i když to samozřejmě není řešením.
Mám za to, že čep vrtulky je na místě, ale zítra to preventivně zkontroluji.