Autor Téma: Repas přední vidlice  (Přečteno 10000 krát)

Ogar_VS

  • Host
Repas přední vidlice
« kdy: Březen 20, 2016, 12:54:12 odpoledne »
Chlapi, chtěl bych repasovat přední vidlici: olej, gufera atd. Z jedné nohy mi občas odkápne olej. Najde se mezi vámi někdo, kdo by to jednoduše popsal? Hledal jsem v tématech, ale návod jsem nenašel. Taky bych byl rád za seznam věcí, které pro tu repasi objednat. Nemám páru o typech gufer atd. Mám Pegaso r.v.1998 s USD vidlicí.
Všem předem děkuji

Martin

  • Host
Re:Repas přední vidlice
« Odpověď #1 kdy: Březen 20, 2016, 08:24:46 odpoledne »
Ahoj,
dělal jsem to zrovna před týdnem. Na netu stáhneš servisní manuál, ve kterým je rozbrka podrobně popsaná i s obrázkama. Je dobrý ho mít po ruce.
Jinak v podstatě vyndáš vidle, povolíš nahoře ty víčka, sundáš takový pojistky a kluzák jde stáhnout. Pak byl trochu problem vyndat jisticí kroužky na guferech. Ale povedlo se mi to nakonec šídlem.
Gufera a olej jsem koupil normalně v Elitu, kde jsem řekl typ motorky a rok výroby a dostal jsem gufera. V manuálu je olej 5W-20W. Já jsem dal 15 a uvidím jak to bude fungovat. V každý vidlici 430ml.
Je to práce tak na 2 hoďky pro někoho šikovnýho. Já se s tím docela sral  ;D ale vcelku tak něco mezi 3 a 4 hodinama a hotovo :) Rozhodně lepší něž 2000 za práci v servisu. Snad to pomůže  :)

Ogar_VS

  • Host
Re:Repas přední vidlice
« Odpověď #2 kdy: Březen 21, 2016, 07:18:28 odpoledne »
Díky za info. Pak pisnu jak to šlo.

zdeno255

  • Host
Re:Repas přední vidlice
« Odpověď #3 kdy: Březen 31, 2016, 09:57:22 odpoledne »
Ako si spokojný s 15W olejom? Idem meniť cez vikend ale rozmýšľam medzi 5W a 10W. Vraj do USD je lepšie 5W. Do teraz som mal na všetkych 10W a spokojnost ale nemali USD.
Po kúpe som mal vidlice spustené cca 15mm a dal som ich do roviny. Má to nejaké opodstatnie alebo vplyv na správanie motorky?

Martin

  • Host
Re:Repas přední vidlice
« Odpověď #4 kdy: Duben 02, 2016, 06:35:14 odpoledne »
Hele ty vidlice jsem měl popuštěný úplně stejně, taky jsem srovnal ale zatím neprojel, protože nebyly gumy a teď jsem 14 dní marodil a neměl na to čas. Takže ani zkušenost s olejem ti neřeknu.
Ale viděl jsem to i na dost fotkách. že některý pegasa mají ty vidlice uchycený o kus níž a taky by mě zajímalo proč to je.