Autor Téma: Světla  (Přečteno 52856 krát)

Offline ra100

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Karma: 7
Re:Světla
« Odpověď #60 kdy: Březen 02, 2016, 09:40:19 odpoledne »
Jure: trafil si hlavičku po klincovi. ;D
Tommy_SCA:  Jura to vystihol.

Offline magi

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 54
  • Karma: 3
Re:Světla
« Odpověď #61 kdy: Duben 01, 2016, 07:51:32 odpoledne »
Ahoj,poridil jsem si pridavne svetla z aliexpressu a dnes jsem to zapojil...sviti to pekne,ale:-) Vadi mi ty dalsi "funkce" myslim ted stroboskop:-).Ono to funguje tak,ze 1 poloha sviti obe,2 blika leva a prava sviti,3 blika prava a leva sviti...Otazka zni,co udelat aby to jen svitilo a zadny blikani?Resil to nekdo?dik vsem za radu ci napady
« Poslední změna: Duben 01, 2016, 07:52:56 odpoledne od magi »

Offline Raduz

  • Častý návštěvník
  • ***
  • Příspěvků: 456
  • Karma: 9
  • Každou stresovou situaci řeším jako pes:
Re:Světla
« Odpověď #62 kdy: Duben 01, 2016, 08:22:24 odpoledne »
mam je taky maj tri funkce , ale zapoj obe na jednou a vpoho.
na poprvý plnej výkon obě.
na podruhý poloviční výkon obě :-)
na potřetí strobo obě...blbe si to nějak zapojil kemo :-)

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:Světla
« Odpověď #63 kdy: Duben 01, 2016, 11:44:00 odpoledne »
Magi,
jen takovej můj názor jak jsem to zapojoval já abych neměl ten samý problém co ty.
Nejprve jsem světla po jednom zkusil zapojit na přímo na baterku abych sladil jak píše Raduz plnej výkon,poloviční a strobo a pak jsem je zapojil obě najednou a fungujou dobře.
Je pravda že než jsem to takto udělal tak jsem je dvakrát komplet rozpojoval než jsem to sladil.
Na foto je schéma jak jsem to zapojil jen jsem ještě mezi vypinač a relé dal pojistku.
Jarda

findejs1310

  • Host
Re:Světla
« Odpověď #64 kdy: Duben 02, 2016, 08:21:48 dopoledne »
Ahoj kluci
Trosku vas opravim.
Tyhle svetla je mozne bez problemu pripojit primo na vypinac protoze nemaji zadny  drasticky odber.
Pokud chcete dejte za vypinac pojistu.
Sladovat svetla jak pise Jarousek je nesmysl....svetla meni styl svitu jen pri rychlem vypnuti a zapnuti.
Pokud jsou vypnuta nekolik sekund automaticky po zapnuti sviti v zakladnim rezimu coz je plny svit.
Chtel jsem se v tom hrabat ale nakonec jsem zjistil ze ve dne je mozno pouzivat plny vykon a vecer
je lepsi je ztlumit abych neoslnoval ostatni ucastniky silnicniho provozu  ;D ;D ;D
Jura
PS:pokud se nahodou stane ze po rychlem prepnuti kazde svetlo prejde do jineho rezimu
je to zpusobeno tim ze cas prepnuti byl na hranici zmeny rezimu a svetla muzou mit malou toleranci
pro prepnuti.Takze si to v klidu v garazi vyzkousejte a uvidite. ;)
« Poslední změna: Duben 02, 2016, 08:27:21 dopoledne od findejs1310 »

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:Světla
« Odpověď #65 kdy: Duben 02, 2016, 08:28:36 dopoledne »
Jiříku,
neměl jsem na mysli styl svitu ale rozdíl v těch třech modech(dálkové,tlumené,strobo) jelikož jak psal magi tak to prostě je!!
Prostě když je nezapojíš stejně tak je možné že jedno ti bude blikat a druhé svítit bez přerušení.
Jarda

findejs1310

  • Host
Re:Světla
« Odpověď #66 kdy: Duben 02, 2016, 08:34:13 dopoledne »
Nevim co tim kamarade myslis....zapojit stejne???
draty maji barvy tak to snad nebude problem.
A jinak jeste jednou.....zadny mody se sladovat nemusi protoze ke zmene rezimu...jas a strobo dochazi pouze pri rychlem vypnuti a zapnuti.Jinak kdyz se svetla vypnou a nechaji se par vterin vypnute
tak se vzdy zapnou do zakladniho rezimu a to je plny svit.Takze opravdu neni co sladovat.
Jura
PS:Styl svitu  nebo mod to je jedno ..myslime to same. proste plny jas,polovicni a strobo neni potreba sladovat..neni to ani mozne.Doporucuji vsem aby si vyzkouseli ruzne rychlosti prepinani a urcite se kazdemu nekdy stane ze se svetla neprepnou stejne...je to proste fakt a nikdo to neochcije. ;D ;D elektronika si zije svym zivotem.
« Poslední změna: Duben 02, 2016, 08:40:55 dopoledne od findejs1310 »

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:Světla
« Odpověď #67 kdy: Duben 02, 2016, 08:46:13 dopoledne »
Zapojit stejně=nejde zapojit jedno světlo(vyzkoušet ho) a pak druhý,to by se těžko slaďovalo,zapojit obě dvě a až po tom zkouška.
Je vidět že "jeden o koze a druhý o voze"!!(asi každý mluvíme o jiném typu)
Ti říkám že u těchto světel se to prostě sladit musí ať se ti to líbí nebo né.
Když tato světla vypnu tak další zapnutí se rozsvítí další mod v pořadí a né jak píšeš že se zapnou do základního režimu,ať to zapínám/vypínám seberychleji.
Co na to Raduz a Magi?
Jarda

findejs1310

  • Host
Re:Světla
« Odpověď #68 kdy: Duben 02, 2016, 09:06:14 dopoledne »
Tak naposled a snad to pochopi kazdej.
Kdyz nechas svetla vypnuta cca 5 vterin vzdy se zapnou do prvniho modu nebo rezimu nebo jak to kdo nazyva.a kdyz je rychle vypnes a zapnes tak dojde ke zmene toho modu nebo rezimu  ;D
Z toho jasne vypliva ze ke zmene rezimu dochazi rychlym vypnutim a zapnutim a neni to tak ze kdyz svetla vecer vypnu v garazi a rano je zapnu tak tam mam jinej rezim.
Uz je to jasny???? Jardo poradne si precti co pisu...dekuji.
Jura

Offline ZEDON

  • Nikdy nebudu "ovce".
  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 893
  • Karma: 17
Re:Světla
« Odpověď #69 kdy: Duben 02, 2016, 10:46:58 dopoledne »
Chat??  ???

Offline Raduz

  • Častý návštěvník
  • ***
  • Příspěvků: 456
  • Karma: 9
  • Každou stresovou situaci řeším jako pes:
Re:Světla
« Odpověď #70 kdy: Duben 02, 2016, 02:12:05 odpoledne »
jura má pravdu pokud se nechaj chvilu vyplá skočí do základu což je plný výkon, ale trvá to déle jak 5 vteřin, jinak fakt se nedaj zapojit blbě. já je mám přímo na vypínač.

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:Světla
« Odpověď #71 kdy: Duben 03, 2016, 09:39:19 dopoledne »
Tak chlapáci,
"odvolávám co jsem slíbil a slibuji co jsem odvolal",
po podrobném prozkoumání jsem zjistil že ten člověk z phy(Jiřík) měl pravdu a světla se opravdu po hodně delší době než 5sekund srovnají do základního plného režimu.
Tímto se Jiříkovi omlouvám za svůj výklad který nebyl nejlepší a snad to nějaká zelená na "berounce" spraví aby zase se mnou mluvil ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Jarda

findejs1310

  • Host
Re:Světla
« Odpověď #72 kdy: Duben 03, 2016, 10:37:51 dopoledne »

findejs1310

  • Host
Re:Světla
« Odpověď #73 kdy: Duben 03, 2016, 10:43:25 dopoledne »
Jarousku kamaraade bud uplne v klidu.
Vim ze nejsi elektrikar a proto se nemuzu ani zlobit...ale to neznamena ze jsi mi nepohnul zluciii  :D :D :D
Ty zase rozumis vecem na ktery ja cumim jak tele.....kazdy obor ma svoje a proto je nas tady tolik
ruznych profesi aby jsme si mohli vzdycky poradit neeee????  :-*
Jura
Ps:No ta zelena to je dobrej napad  ;D ;D tomu neuteces
« Poslední změna: Duben 03, 2016, 10:45:26 dopoledne od findejs1310 »

Offline magi

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 54
  • Karma: 3
Re:Světla
« Odpověď #74 kdy: Duben 04, 2016, 12:04:47 odpoledne »
Diky vsem,problem vyresen...Cely jsem to zapojil znovu v poklidu a funguje to jak ma....jen tech 5 vterin je fakt hoooodne dlouhych  ;)