Autor Téma: "Chcípnutí na volnoběh"  (Přečteno 66555 krát)

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 707
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #75 kdy: Březen 31, 2016, 08:15:24 dopoledne »
Šális,
už jsi to našel?,myslím ty chybové kódy.
Jarda

šális

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #76 kdy: Březen 31, 2016, 06:01:51 odpoledne »
Našel jsem prd.... manual stazenej mam , ale anglicky neumim ani koukat, neměl by ste to nekdo česky ???

šális

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #77 kdy: Květen 30, 2016, 10:07:26 odpoledne »
ahoj...
dlouho jsem tu nebyl ale chci se podelit o výsledek mého chcipani pega, protože to mozna nekomu pomuze. Takze : mě to chcipalo většinou při volnobehu nebo při dojizdeni k necemu bez plynu. 
Zavada : zoxidovany jeden z kontaktu od regulatoru napeti.   jevi se to jako hovadina ale vede to do ridici jednotky a ta muze dat povel čemukoli.
Sel jsem jako vul kontakt po kontaktu s ohmmetrem az jsem na jednom kontaktu  nameril 300 ohmu(před a za kontaktem) . opravil jsem to a posledních 1000 km bez problemu. Doufam ze to nezacne jelikož mizim směr chorvatsko. ......

Offline dragon

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: 0
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #78 kdy: Červen 03, 2016, 06:25:46 dopoledne »
ahoj.Pego 2001 i.e na volnoběh chcípe a už to vzdávám.Motor komplet naladěn,kontrola střiku,nové pal.čerpadlo včetně filtru,nová svíčka a baterie.Dvakrát  v motoservise bez výsledku >:( Penize jen tečou a od koupě loni v léte najeto 127km.Pego de nastartovat celkem slušně ale na stříkačku to není zas takovej veletrh.Do 50-60km to normálně jede,dobrá akcelerace( lepší jak u karbecu a ten mám dobře naladěnej 8))žádný chcípání na volnoběh a pak to příjde. Dojedu na křižovatku,pustím plyn a ticho.Startuju a nic po cca 15-20 min.to ztěží naskočí a jedu tak 10km a to stejný pořád dokola.Nenapadá vás tady někoho co to muže dělat.Po neděli proto jedu do servisu a spravený to není ze slovy taloš ze vstřikama pohroma raděj si to odvez :-[ Mě už napadá jediný že se snad přehřívá něco v elekt. protože všechno co je okolo je vyměněný. Za všechny poznatky předem děkuji.
« Poslední změna: Červen 03, 2016, 06:28:19 dopoledne od dragon »

Offline remi700

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 103
  • Karma: 6
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #79 kdy: Červen 03, 2016, 01:01:12 odpoledne »
Ahoj. Měl jsem to taky, né tak hrozně, ale chcípala.
Až pojedeš a bude zahřáta, pokus znova poladit volnoběh tím kolečkem. Stáhni otáčky a pomaloučku přidávej, pomalu. Nechal jsem je na cca1500. Je to trochu víc, ale už mi to nechcíplo.
Třeba to pomůž ;-)

zdeno255

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #80 kdy: Červen 03, 2016, 05:54:38 odpoledne »
Pravdepodobne nejaký snímač. Na aute to zvykne robiť snímač otáčiek. Ak máš lambdu skusiť ju odpojiť či sa to zlepší. Neviem aká diagnostika je na moto ale dobre by padol niekto s osciloskopom.

Offline dragon

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: 0
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #81 kdy: Červen 03, 2016, 07:45:49 odpoledne »
Čau za příspěvky děkuji. Jak to dovezu tak pudu drát po drátu atd. Pokud se to podaří vyřešit tak se o poznatky podělim ovšem nic si nenamlouvám ale sou to počiny zoufalství.

Offline dragon

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: 0
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #82 kdy: Prosinec 28, 2016, 09:02:25 dopoledne »
Ahoj Pegasáci problém z věčným chcípáním patrně vyřešen. Totálně klekla volnoběžka :-[ ale tím pádem se ukázalo že byla tak hrozně ošmelcovaná že motor byl plný špon :-\Ty se nahromadili kde jinde než na snímači otáček.Po výměně volnoběžky a vyčištění motoru zatím nechcípe.Potřebuji poradit z řídicí jednotkou.Při zapnutým klíčku nesvití ten vstřik na panelu a nejde ukazatel teploty,budík proměřen je v pořádku.Ztáhl sem si manuál ale neni v češtině a su ztoho jelen.Na vrakáču se dá pořídit jiná za cca 4000kč ale prej ty závady dou vyčíst problikáním.Poradte jak.

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 707
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #83 kdy: Prosinec 28, 2016, 09:44:36 odpoledne »
Ahoj Pegasáci problém z věčným chcípáním patrně vyřešen. Totálně klekla volnoběžka :-[ ale tím pádem se ukázalo že byla tak hrozně ošmelcovaná že motor byl plný špon :-\Ty se nahromadili kde jinde než na snímači otáček.Po výměně volnoběžky a vyčištění motoru zatím nechcípe.Potřebuji poradit z řídicí jednotkou.Při zapnutým klíčku nesvití ten vstřik na panelu a nejde ukazatel teploty,budík proměřen je v pořádku.Ztáhl sem si manuál ale neni v češtině a su ztoho jelen.Na vrakáču se dá pořídit jiná za cca 4000kč ale prej ty závady dou vyčíst problikáním.Poradte jak.
Když jsem ještě měl pegásko tak jestli dobře pamatuji tak pod sedlem je "zásuvka diagnostiky" kde stačí proklemovat drátkem dvě zdířky na přesně 12s a mohlo by ti to problém vyřešit.
Když budeš hledat už se to tady řešilo tak budeš OK,opravdu se mi to nechce hledat,hledej sám,kdysi jsem to také řešil.
Jarda

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 707
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #84 kdy: Prosinec 29, 2016, 07:18:32 dopoledne »
Ještě jednou pro dragona,
"nespouštět motor,vyřaďit na neutrál,zapnout zapalování,
zapnout vypínač motoru na řidítkách do polohy ON(RUN),
pak se musí zkratovat dva kontakty centrální elektrické jednotky na 12s pro aktivaci servisního režimu.
Při aktivaci servisního režimu bude diagnostické varovné světlo vstřikování
umístěné na palubní desce blikat po dobu pěti sekund
Poznámka:
Každá porucha kódu se skládá z 2 číslic.
Kód závady odpovídá blikání kontrolky vstřikování:
Příklad: kód chyby 53 = 5 x dlouhé + 3 x krátké blikání.
V případě více chybových kódů současně zůstane kontrolka na dobu 3 sekund
vypnutá a následně začne vyblikávat další chybový kód.
A pak někde(net) najít seznam chybových kódů a třeba ti to něco ukáže"

Offline dragon

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: 0
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #85 kdy: Prosinec 30, 2016, 08:20:48 dopoledne »
Velké dík. Todle přesně sem potřeboval. Ono se řekne vyblikat ale jak to rozchodit.Jak to dopadlo dám vědět.

Offline Vojta

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 109
  • Karma: 5
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #86 kdy: Leden 06, 2017, 11:00:55 odpoledne »
Zdar chlapi, jedno doplnění k režimu diagnostiky, pokud chceš chyby vymazat musíš z režimu vyjet, stejně jako jsi se tam dostal, tj. po vyblikání všech chyb na 12 sec opět propojit dva piny konektoru. Kontrolka zabliká až to bude potvrzeno, pak vypnout - zapnout zapalování a startovat. :)

šális

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #87 kdy: Leden 07, 2017, 09:26:44 odpoledne »
zdravim všechny , mě to  prostě vyblikat nejde. 12s podržim , ale vubec nic se neděje - nereaguje. Asi je něco rozbitý... ale co ???

findejs1310

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #88 kdy: Leden 08, 2017, 10:20:55 dopoledne »
Zdarec
Propojuji se kontakty 1 a 3.
Ten cas 12s  je velmi dulezitej.....pokud to neni presne tak se nikam nedostanes.
Jura

šális

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #89 kdy: Leden 09, 2017, 01:21:14 odpoledne »
Jo čas dobrém ty kontakty taky ale nedela to vůbec nic