Autor Téma: "Chcípnutí na volnoběh"  (Přečteno 61981 krát)

findejs1310

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #30 kdy: Únor 03, 2015, 07:27:46 odpoledne »
Ha,ha,ha,
Juro dobrá,beru na vědomí,já se mrknu ještě v "ústavu"(práci) jelikož tam máme skoro všechno a když nic neobjevím tak až to bude aktuální(počítám cca 3/15-4/15) ozvu se. Jarda

OK
Fin

Nora

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #31 kdy: Únor 03, 2015, 08:09:02 odpoledne »
Cituji JirkuOLO ikdyz se to nesmiiii  ;D ;D ;D Noro Šamane ;D ;D
... pega jsou moc krasna ale nevyspitatelna ale za tu jizdu v sedle to za to stoji do nich občas nejakou tu kacku nasypat j.....Ty vole to je pekne receno.....ne kazdy dokaze vymyslet chytrou vetu.
Chvalim a tleskam.
Jura


Citovat se může, jen je zbytečné citovat následující příspěvek. Což se tady nestalo. A pokud se stane, tak nikomu se hlava trhat nebude. Je to jen opatření proti zbytečnému prodlužování vláken.

findejs1310

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #32 kdy: Únor 03, 2015, 08:16:05 odpoledne »
Tak to mi spadl kaamen ze srdce ;)
Ale cim delsi vlakno tim vic GOGO.
JF
« Poslední změna: Únor 03, 2015, 08:17:14 odpoledne od findejs1310 »

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #33 kdy: Únor 06, 2015, 07:27:20 odpoledne »
Ahoj chlapáci,
asi nejsem normální ale dnes jsem se byl na svém pegásku projet(cca10km),málem jsem to na sněhu sice položil ale ustál jsem to,mašinka šlape dá se říci dobře,po návratu jsem ji nechal asi 30min pěkně bublat a žádné chcípnutí-držela krásně volnoběh,jen asi ta volnoběžka bude třeba vyměnit. Jarda

findejs1310

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #34 kdy: Únor 08, 2015, 07:27:55 dopoledne »
Ahoj Jardo
Nejsi ;D

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #35 kdy: Únor 08, 2015, 02:45:25 odpoledne »
Dík Juro,
taky si to myslím :) :) :) :),bohužel i moje manželka :o :o :o :o!!! Jarda

Offline dragon

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: 0
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #36 kdy: Listopad 01, 2015, 08:48:56 dopoledne »
Zdar draci.Mám pego 2002 i.e a taky mě na volnoběh chcípe a potom nemužu nastartovat >:( motor točí ale nic. připadá mě to jakoby tam nešel benzín ale po zapnutí klíčku je čerpadlo slišet. Ventyli sou seřízený. Když to nechám chvilku stát tak to naskočí a jede jak má.  Nevíte když to má řidící jedntku jestli by pomohla náká diagnostika a nebo pokud by dodělávala baterka že by na volnoběh byla slabá jiskra. Nevím nevím nic už mě nenapadá :-\

Offline Sat1

  • Registrovaný člen
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Karma: 0
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #37 kdy: Listopad 02, 2015, 06:56:49 odpoledne »
neudela se v nadrzi podtlak, ze by tam ten benzin opravdu nesel? Nebo zaneseny palivovy filtr, jestli tam je.

Offline Vojta

  • Pravidelný návštěvník
  • **
  • Příspěvků: 109
  • Karma: 5
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #38 kdy: Listopad 04, 2015, 12:54:08 dopoledne »
To čerpadlo dokaže tlačit přes 5 bar, a i kdyby byl v nadrži podtlak tak je to uzavřenej okruh. Čerpadlo to tlačí zpět do nadrže přes regulator tlaku. Já demontoval vstřiky a otočil je do 3l slenice a zkoušel jak rozprašují. Asi dobře :) na volnoběh mi to chcipalo když sem to nedavno složil, zvedl sem decentně volnoběh a přikrůtil směsy na jednotce a je klid :)


Stráňa

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #39 kdy: Únor 03, 2016, 09:30:18 odpoledne »
Zdravím všechny příznivce, fandy a všechny ty co sedlají Italskou krásku zvanou Aprilie Pegaso. Sám jsem si pořídil tento stroj v loňském roce a to model 650 i.e r.v. 2002. A jak si tak tady pročítám toto fórum co mě tak asi čeká, narazím na toto téma ,,Chcípání na volnoběh". Tento problém mě také potkal. Stalo se mi, že pego si předlo na volnoběh a jakmile jsem chtěl přidat plyn prd a chcíplo to - i zahřáté. Jednou se mi stalo na vyjížďce, že jsem na křižovatce vymáčkl spojku a nic - byl klid, pego si projelo křižovatku pěkně tiše bez motoru. Následný start je možný až se sytičem. Jinak jezdí fajn, jen ten volnoběh... Pro jistotu jsem poté přidával do křižovatek kousek sytiče a dobrý, ale to asi nebude řešení. Jinak co jsem ho koupil, vyměnil jsem olej, filtr oleje, vzduchu a dal jsem novou svíčku po té co se objevilo první chcípnutí. Maličko mě zarazilo začernění svíčky... Jo a taky jsem začal tankovat 100 oktan. Teď jsem si dal stroj do dílny, že si ho začnu šlechtit na novou sezonu a jen tak ze zvědavosti jsem do ní strčil baterku, kterou jsem na podzim vyndal a nabil. Ještě jsem pro klid duše baterku před startem protáhnul přes nabíječku. O baterce nic nevím jak je stará atd, ale chytlo to hned - na sytič. Nechal jsem ji chvilku klapat a jak se pomalu začala zvedat ručička teploty, začal jsem pomalu stahovat sytič a najednou mi to chcíplo. Nastartovat to šlo s těží i na plný sytič. Takže nepomohl ani zimní spánek a odpočinek... :-) Čtu tady o podobných problémech, ale konkrétní odpověď co by to mohlo dělat... Baterka, benzín, ta prokletá volnoběžka???  Díky za radu, zdraví vás všechny nováček z Krkonoš :-)

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #40 kdy: Únor 03, 2016, 09:41:01 odpoledne »
Z Krkonoš?
Martine nejsi to náhodou ty kterej jel s námi(Jarda,Peťan) na podzim orienťák z Jilemnice kterého jsme defacto překecali na pumpě v Jilemnici?
Jarda

Stráňa

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #41 kdy: Únor 03, 2016, 09:47:22 odpoledne »
Čus kámo  :D   Jo jo jsem to já, konečně jsem se dostal k tomu přihlásit se tady k vám do té rodiny :-) Vlastně mě k tomu dohnal ten problém s tím chcípáním, trápí mě to a četl jsem, že tebe to taky potkalo a jak jsi to vyřešil?

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #42 kdy: Únor 04, 2016, 08:13:36 dopoledne »
Martine,
určitě jsi to tady všechno pročetl a jsi z toho "chytrej"
Jak jsem to tady psal,já hodil baterku na nabíječku a pak jsem měl po problému,sice mi to připadá nějaké divné ale opravdu jsem měl po problému.
Měl jsem aj demontovanou volnoběžku(vypadala dobře),aj jsem zkontroloval ventily(také v pořádku).
Je pravda že když mi to "chcíplo" tak to natočit šlo hned bez problému.
Co vzd.filtr(airbox)? Když to chcípne nestřílí to do airboxu?
Jarda

findejs1310

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #43 kdy: Únor 04, 2016, 08:57:00 dopoledne »
Ahoj
Ja se vam kluci nechci michat do strikacek ale me to pripada ze mas bohatou smes neboli malo vzduchu
v kombinaci s nizkyma volnobeznyma otackama a unavenou pruzinkou dekompresoru to muze byt pricina.Co Jarousi? Co myslis?
Jura

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #44 kdy: Únor 04, 2016, 09:27:14 dopoledne »
Jako Jiříku já co myslím??
S tou bohatší směsí by také mohl býti problém,to má Jiřík pravdu,
ta pružinka jestli má vliv na "chcípání"-s tím bych asi byl opatrnej,to se mi nezdá.
Jarda