Autor Téma: "Chcípnutí na volnoběh"  (Přečteno 61990 krát)

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #15 kdy: Únor 03, 2015, 06:37:19 dopoledne »
Ahoj Juro,
to je sice pěkné co mi nabízíš ale když jsem to nikdy nedělal tak nevím jestli bych to zvládnl,ikdyž hodně lidí píše že to nic není,ale nevím nevím. Mrknu na netu jak to vypadá a uvidím,každopádně děkuji za radu. Jarda

findejs1310

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #16 kdy: Únor 03, 2015, 06:50:57 dopoledne »
Jardo
Delal jsem to taky poprve.kurna jak jsem byl nervozni Kdyz jsem drzel kladivo a v navodu bylo napsano ze mam prastit sveho milacka do klikovky.....ani moc ani malo  ;D
Ale opravdu to neni takova hruza.a navic my ctyricatnici neco dokazem Ne??m :D
Poprve to udelas se strachem a nakonec si otevres servis na vymenu volnobezek
 ;)
Jura

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #17 kdy: Únor 03, 2015, 07:03:24 dopoledne »
Juro,
zas takový optimismus s Tebou nesdílím,ikdyž jak říkám zas vyloženě "dřevo" také nejsem. Asi něco nastuduji,omrknu a možná do toho půjdu,ikdyž ten strach a respekt je na místě. My čtyřicátníci(husákovy děti ;D) si ale určitě nějakým způsobem poradíme,a když to nevyjde tak ......... .  Jarda

Nora

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #18 kdy: Únor 03, 2015, 09:11:58 dopoledne »
Noro to není scifi to je fakt u karburatoru se tato zavada nemůže vyskytnout protože motor nasava palivo rovnou z karbce při sani kdezto strikacka davkuje palivo do sacího potrubi při kompresy motoru a to ceka na nasati do valce takze přes utazene saci ventily se lehce vytlaci spet do filtru ja to několikrát vydel jak to pcikne a zhasne. Jo a jardo ja k vuli tomu koupil novou baterku nepomohlo.

Vymýšlíš konspirační teorie. Časování ventilů má karbec i IE identické. U vstřikování je palivo vstříknuto těsně před otevřením sacího ventilu, ale ne při kompresi. Stačí se zamyslet nad principem čtyřtaktního motoru a musí ti to dojít. Pokud by palivo bylo vstříknuto již při kompresi do sacího ´kanálu, došlo by ke srážení rozprášeného paliva, to by mělo důsledky jako špatné využití potenciálu paliva, menší výkon, horší emise atd.

Pokud by to bylo způsobené tvou teorií o špatné ventilové vůli, tak by to dělalo při každém cyklu motoru, ne pouze náhodně. Aby se to projevilo, musel by mít ventil zaklepané sedlo a ventil téměř vždy otevřený.

Mrkni na kruhový diagram motoru Rotax

AA - sací otevřený
AC - sací zavřený
SA - výfukový otevřený
SC - výfukový zavřený

JIRKAOLO

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #19 kdy: Únor 03, 2015, 04:12:40 odpoledne »
Je pravda ze to dělalo nepravidelne a pouze na volnobeh zalezi jestli to jardovy prska do sani jako to dělalo me kazdopadne to serizani ventilu vyresilo uz mi to nezhaslo 3 roky. A co se tyka vstriku spatne jsem to napsal je jasne ze rozprasene palivo musí byt vstriknuto tesne před otevrenim sacich ventilu cau jirka.

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #20 kdy: Únor 03, 2015, 06:16:06 odpoledne »
Mně to chcípalo jak na volnoběh tak i při vyšších otáčkách na sytič,je pravda že jsem měl mokro(vlhko) v sání,ale dnes opět nastartováno a ponecháno na volnoběh cca 30min a v poho. Dříve to chcíplo třeba už po 3-5min a teď nic. Chlapi,jsem z toho normálně "jelen" a to nekecám!!! Jarda

JIRKAOLO

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #21 kdy: Únor 03, 2015, 06:28:00 odpoledne »
Třeba to opravdu bylo v elektrice uvydis pega jsou moc krasna ale nevyspitatelna ale za tu jizdu v sedle to za to stoji do nich občas nejakou tu kacku nasypat j.

findejs1310

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #22 kdy: Únor 03, 2015, 06:42:23 odpoledne »
For Jarda
Jarousi nic si z toho nedelej...Taky jsem byl parohacem :D
Jura

findejs1310

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #23 kdy: Únor 03, 2015, 06:45:12 odpoledne »
Cituji JirkuOLO ikdyz se to nesmiiii  ;D ;D ;D Noro Šamane ;D ;D
... pega jsou moc krasna ale nevyspitatelna ale za tu jizdu v sedle to za to stoji do nich občas nejakou tu kacku nasypat j.....Ty vole to je pekne receno.....ne kazdy dokaze vymyslet chytrou vetu.
Chvalim a tleskam.
Jura
« Poslední změna: Únor 03, 2015, 06:46:59 odpoledne od findejs1310 »

JIRKAOLO

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #24 kdy: Únor 03, 2015, 06:57:37 odpoledne »
Ale jiri když jsi vzpomenu kolikrat jsem ji proklinal ale je to jedina zena které vse ale vse odpustim a navíc je VERNA a ma nejkrasnejsi ne zadek ale zvuk motoru strasne rad ho posloucham uvarim si kafe zapalim a posloucham jak prede kocenka j.

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #25 kdy: Únor 03, 2015, 06:57:58 odpoledne »
Dobrý Juro ;D ;D ;D,
už jsi v poho? Toto mám já už hodně dávno za sebou :) :) :) :) :).

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #26 kdy: Únor 03, 2015, 07:00:11 odpoledne »
Juro,ještě přemejšlím jak se k Tobě dostanu pro ten stahovák. Asi metrem jestli teda do těch tvejch "kotěhůlek" nějaké jede :) :) :). Jarda

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #27 kdy: Únor 03, 2015, 07:02:01 odpoledne »
Jirko,
já tomu sice nevěřím ale zatím mi nic jiného nezbývá,jó pégo je nádherný stroj,jen si myslím že né vždy doceněný. Jarda

findejs1310

  • Host
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #28 kdy: Únor 03, 2015, 07:15:49 odpoledne »
Jardooo  Ja ti dam kotehulky ;D
Vrazim to do  krabicky a mrsknu to na DHL nebo Postu.  Kdyz mohu toz pomohu.
Zacalujes akorat cestu zpet. No problem
 Jura
Budu se radej nazyvat FIN at vim ktera zprava je pro koho. ;D ;D ;D ;D

 
« Poslední změna: Únor 03, 2015, 07:17:56 odpoledne od findejs1310 »

Offline Jarda

  • Grafoman
  • ****
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 15
  • "JEDU TAK ABYCH SE VŽDY VRÁTIL NA START"
Re:"Chcípnutí na volnoběh"
« Odpověď #29 kdy: Únor 03, 2015, 07:25:00 odpoledne »
Ha,ha,ha,
Juro dobrá,beru na vědomí,já se mrknu ještě v "ústavu"(práci) jelikož tam máme skoro všechno a když nic neobjevím tak až to bude aktuální(počítám cca 3/15-4/15) ozvu se. Jarda